Mój kawałek nieba

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Małgosiu, zdolna jesteś :lol: Bardzo ładne stroiki zrobiłaś.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ładnie wykonane stroiki, pewnie układane na gąbce :-) Widzą mi się te dwa w środku :-) I, wogóle są jedyne, i w sklepie takich nie kupi :-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Moje kochane bardzo dziękuję , pomyślałam ze może Wam się przydadzą jakieś pomysły , ja osobiście podglądałam gdzie się dało u nas ale nic nie znalazłam dla siebie i zaczęłam układać coś tam wymodziłam z tego co w ogrodzie i troszeczkę dodatków kupionych.
Jolu nie układam na gąbce wiązanek i stroików , wszystko jest ułożone na kole z wierzby która też u mnie rośnie do mocowania użyłam cieniutkiego drucika :-D.
Stroiki te wytrzymują do wiosny, zmieniam tylko częściowo poszczególne elementy np. trawy bo deszcz i śnieg je niszczy , można wymienić kwiatki później np. na czerwone gwiazdy betlejemskie, dołożyć więcej złotych lub srebrnych dodatków i stroik na święta gotowy, bez dodatkowej pracy. :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Na wierzbie... no więc każdy ma swoje techniki wykonywania stroików(jeśli ma), a nie są za lekkie i czy nie będą się łatwo przewracać? Bo to z tym różnie bywa.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Nie, wszystko będzie dobrze zaraz zrobię zdjęcie podstawy i Zobaczysz jak ja to zrobiłam są bardzo stabilne bo koła są dosyć spore a roślinki stosunkowo dobrze mają rozłożony ciężar
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

No dobrze, to poczekam na zdjęcie.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Tak wygląda podstawa we wszystkich przedstawionych stroikach

Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ja robiłam w szkole trochę inaczej podstawkę, ale na początek też był potrzebny wianuszek z np. wierzby.
Jakbym miała zdjęcie to bym pokazała jak to było, ale nie wiedziałam, że mi się to kiedyś sprzyda i nie mam :oops:

To zdjęcie mnie przekonało o stabilności stroika :-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Dzisiaj znalazłam nareszcie troszeczkę czasu na zrobienie jesiennych zdjęć, założyliśmy siatkę na nową część ogrodu , posadziliśmy maliny te w rzędach i mam nową grządkę jarzynową , sporo pracy jeszcze mnie czeka bo trzeba uporządkować nowy teren , ciągle opadają liście , ale kwiaty niektóre dobrze się mają pomimo przymrozków. :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ile malin :shock:, jak wyrosną będzie można zaśpiewać „W malinowym chruśniaku” :-D Jesienne zdjęcia jak obrazki akwarelką malowane.
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Faktycznie zdjęcia jak malowane. ;-) Fajnie kolorowo i malinowo. ;-)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Piotrze te maliny to polana bardzo cenna odmiana dwa razy owocująca , mam ją już od wielu lat , krzaczki rosły w innym miejscu w tej chwili przesadzone z korzyścią dla mnie, będę miała lepsze dojście do nich.
Marylko jeszcze troszeczkę kolorku jest , ale codzienne przymrozki przyczyniają się do zamierania kwiatów :-( , jak wszędzie, ale u nas dosyć szybko przychodzi zima i późno wiosna :-(
Kolory jesieni w ogrodach są piękne,jeszcze dwa wczorajsze zdjęcia :-D

Obrazek
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Fajnie wplotłaś kapustę ozdobną .Bergenia też ci się super przebarwia. ;-) Sumak u ciebie jeszcze ma liście . a u mnie już opadły. :lol: Widzę jeszcze bratki , ostrózka...

Naprawdę wesoła jesień.Aż szkoda żeby to przykrył śnieg. ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

o! tak,całe mnóstwo kolorów,aż trudno uwierzyć,że jesień
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Kolorów jesiennych mnóstwo, dobrze trzymają się mimo przymrozków. Ale wielki ten maliniak, będzie w przyszłym roku co maszkiecić, bo malinki to mój przysmak i też muszę swoje przesadzić bardziej na słońce, bo drzewa owocowe urosły i zacieniają moje malinki. :lol:
Zablokowany