Ogradzam???

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Ostatecznie w chwilach rozpaczy, kiedy brakuje konceptu, by odstraszyć ciekawskich
można pokusić się o stworzenie czegoś własnego !


Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

zabawne i rozwesela ogród
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Czy to ogrodzenie jakiegoś przedszkola?? :-D
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Blisko mnie jest altanka w smerfy (karykatury ) masakra,dobrze napisałaś odstraszać .brrr :evil:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Piotrek! Zlituj się nad dziećmi! Jakiego przedszkola!!? :shock: Biedne dzieci!
To SĄ ogódki działkowe, dalej altanka w podobny sposób rozmalowana w palmy i tygrysy! Możecie sobie wyobrazić!?
El-ka! Ta w smerfy to jeszcze jedna do kolekcji -maszkary ogrodków działkowych! :-P
Pozdrawiam - Orania
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Może ci co mają tą działkę to nie chodzili i im się teraz marzy przedszkole, tylko mają skrzywione wspomnienia z dzieciństwa. ;-) Ale to faktycznie nie jest ciekawy widok, bez smaku, po prostu kicz. Takie altanki i u mnie się zdarzają.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

U mnie też się zdarzają ogródkowe maszkary. Są smerfy cała kolekcja okropieństwo! altanka pomalowana w postacie z bajek i różne takie.Jak się ociepli to porobię fotki i pooglądamy sobie te cudeńka! :lol:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

Przeraziły mnie te zdjęcia , nie zniosłabym takich sąsiadów w miejscu , w którym mam odpocząć :!: :!:
Załączniki
36_1_28[1].gif
36_1_28[1].gif (19.82 KiB) Przejrzano 5052 razy
POZDRAWIAM KASIA
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Hej, hej! :-D
Temat ogrodzenia wciąż aktualny!
Właśnie zakończyłam stawianie siatki na metalowych słupkach, które M zamówił na złomowisku. Kupiona siatka w Casto jest koszmarna, przy rozwijaniu wszystko się plącze, są wygryzione fragmenty siatki, jakby rekin próbował ją na ząb i właściwie jest to totalny bubel.
Ale co innego chcę Wam pokazać.

W skansenie, który znajduje sie pod Kijowem na Ukrainie, oprócz wiejskich chat, eksponowano również i ogrodzenia.
Nawiązując do zdjęcia, które wstawiła Danka - płot z kamiennych płyt.

Obrazek

Następnie pleciony. Przyjrzyjcie się złożoności tego splotu!

Obrazek

I z drewnianych bali.

Obrazek

Czy ktoś się pokusi o postawienie takiego ogrodzenia? ;-) , bo ja mam zamiar w tzw. dzikiej części Ogrodu, postawić coś podobnego, tylko w mniejszym wymiarze.
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Mi się podoba ta plecionka, muszę pomyśleć o takim czymś na wiosnę :-D Ładnie się komponowałoby z trawami.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Plecionka jest bardzo fajna, podobne plecionki zrobili u nas w mieście. Mi zaś podoba się płotek z bali, stary wiejski styl :-D
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Super te ogrodzenia. Ciekawi mnie tylko trwałość tej plecionki. Ten wiejski też fajny ale jak się ma psa to chyba ;) przeskoczy. Kamienny hehe niezły niezły skąd takie kamienie wziąć.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Kamienny bardzo oryginalny, tylko skąd takie kamienie?
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Hej!
Mieszkancy wsi musieli korzystać z tego co mieli wokół siebie - kamienie przy skałach, wierzbowe łozy z wierzb nad rzekami, bale z lasu...bardzo blisko natury ludzie żyli...

Współczesny człowiek, gdyby miał korzystać z tego, co ma pod dostatkiem, to chyba złomowane samochody :P
Tak naprawdę to ja w swoim Ogrodzie mam dwa z tych trzech typów ogrodzeń - jeden to plecionka, oczywiście nie taka piękna, pleciona jak kłosy zbóż !, ale pleciona!
Płotek ten bedzie istniał do momentu aż podrośnie żywopłot z grabu. Pleciona, dlatego, że amatorzy siatek do niedawna grasowali ogałacając okoliczne ogrody z ogrodzeń.
Na słupkach, które pozostały rozciągnęłam drut na trzech poziomach. Na ten drut poziomo oplotłam długie gałęzie a potem pionowo powstawiałam krótsze. A w między czasie graby rosną... :mrgreen:

Kamienny płot to pozostał mi po byłym właścicielu, który mając resztki cementu i gruzu, na płasko zalał ten gruz a po zaschnięciu postawił taki kawałek "skały" jako niski płotek. Ten egzemplarz nie jest ładny, bo wystaje z niego czerwona cegła ale pomysł bardzo mi się spodobał. Oczywiscie jest to raczej ozdoba niż ogrodzenie z prawdziwego zdarzenia.

Patrząc na te skansenowe przykłady możemy chyba trochę śmielej pomysleć o ogrodzeniach w swoich ogrodach. Nie muszą przecież być to monotonne siatki, choćby spełniały w zupełności swoje zadanie.

Obrazek

Obrazek

Jeżeli macie jakieś fajne płoty to pokazujcie, może to nas zainspiruje!
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Kamienne płyty to świetny pomysł na wykorzystanie gruzu :roll: Nie posiadam "gałązkowego" płotu ale mam taką podporę do pnącej róży. Gałęzie z orzecha.
Obrazek
ODPOWIEDZ