ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Elu, brak miejsca do sadzenia w porównaniu z pieleniem Janinki hektarów to na prawdę mały problem ;-) A tegoroczne pielenie to udręka. Bo deszcze pomagają chwastom, a trochę mniej naszym kwiatuszkom :-o Ale podziwiam zapał Janinki :!:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Danusiu, chyba coś wiesz o pieleniu bo i u ciebie ogród nie mały a zielska nie widać. Dzisiaj mam odpoczynek, deszcz pada i wszystko podlewa, tylko znowu zielsko będzie ładniej rosło od kwiatów. Pomału trzeba przygotować miejsce na zimowity, wykopałam je bo już ładnie narosły, a teraz muszę pogłówkować gdzie je umiejscowić, aby później nie straszyły suchymi liśćmi.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Głupiego robota lubi, powiedział mój M widząc jak znowu przerabiam rabatkę na początku ogrodu. Trochę ją powiększyłam aby i z drugiej strony bukszpanu zmieściły się zamówione falbaniaste liliowce. Rosną już na niej liliowce pełne. Jak się rozrosną to będzie ładnie wyglądać.
Jednak muszę sobie kupić aparat, stary nie nadaje się do naprawy i nie mogę zrobić zdjęć kiedy tylko chcę i z części kwiatów w tym roku nie mam zdjęć.
Obrazek Obrazek
Tojad karłowaty i pełna margerytka, z tojadu pozbierałam nasionka i wysiałam, ciekawe czy powschodzi.
Obrazek Obrazek
Floksy coraz ładniej się rozkwitają i pachną, mam jeszcze czerwony i blado różowy.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: ogród wokół domu

Post autor: saba »

Nie mal z każdą wizytą w którymś ogrodzie zauważam jakąś nową dla mnie roślinę. Janinko zachwyciłam się tym błękitnym tojadem karłowym. Bardzo lubię tan kolor i może dlatego tak mnie zachwycił. Nie znałam go wcześniej.
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: ogród wokół domu

Post autor: stasio13 »

Bardzo ładnyObrazek
Ja mam wilca w tym kolorzeObrazek
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Jak powschodzi to będzie sporo sadzonek do rozdania , bo nasionek to miał bardzo dużo i wszystko posiałam .. Też wzięłam go z powodu koloru kwiatów ale w rzeczywistości są jeszcze piękniejsze ,,
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: ogród wokół domu

Post autor: lizz »

Patrzę :shock: i patrzę :shock: i patrzę :shock: i napatrzeć się nie mogę na Twój tojad. Istne cudo. Nie zostało Ci przypadkiem kilka nasionek... ;)
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: ogród wokół domu

Post autor: JaDorka »

Ojeju, faktycznie ten kolor tojadu nieziemski. Już wyobrażam go sobie, jak pięknie wygląda posadzony w większej ilości jako mały dywanik-cudo :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Nasionek nie ma bo go przycięłam, ale będą siewki, aby tylko ładnie powschodziły, wtedy dam znać, że mogę wysłać, może już na jesieni, a jak nie to popikuję i na wiosnę będą sadzonki.
Dorka nie pomyślałam o "dywaniku', 'ładnie by wyglądało kilka sadzonek razem...
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Chyba zaczynają wschodzić nasionka tojada więc jest nadzieja że będą sadzonki .. U mnie chociaż trochę od czasu do czasu popada nadal jest sucho , Muszę co dzień mocno podlewać ..
Załączniki
mój olbrzymi niecierpek
mój olbrzymi niecierpek
mój wijec samosiewka , rozłazi się po siatce
mój wijec samosiewka , rozłazi się po siatce
czerwone floksy
czerwone floksy
różowe floksy ładnie kwitną i pachną ..
różowe floksy ładnie kwitną i pachną ..
późne lilie ..
późne lilie ..
skalniak przy karpie /.
skalniak przy karpie /.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: ogród wokół domu

Post autor: edyta_mi »

Janinko, u Ciebie kolorowo jak zawsze :-D . Fajne są te wilce. U mnie przy siatce wysiewa się biały. Kiedyś systematycznie go wyrywałam, ale w tym roku dałam mu spokój - jest przecież piękny :D .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

U mnie pełno rozsianego wilca, nawet jak plącze się po krzakach i kwitnie ładnie to wygląda, ale najładniej wygląda na siatce.
Załączniki
Obraz 042.jpg
Jesienna rabata
Jesienna rabata
Ogródek przy domu.
Ogródek przy domu.
Moja Pinky już się przebarwia.
Moja Pinky już się przebarwia.
A róże nadal pięknie kwitną.
A róże nadal pięknie kwitną.
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: ogród wokół domu

Post autor: Asterka »

Janeczko, podziwiam wszystkie Twoje roślinki, a szczególnie dziękuję za te, które od Ciebie przywiozłam. Gailardia zakwitła już dawniej, a teraz pięknie kwitnie ostróżka :hurra: . Ma duże, szafirowo-fioletowe kwiaty. Pozwalam sobie zamieścić jej zdjęcie w Twoim wątku.

Drobniutka artemisja przyjęła się bardo ładnie, tak jak wszystkie pozostałe roślinki. Nawet sadzonki pęcherznicy Diabolo ładnie się ukorzeniły w doniczkach i puściły młode listki. Nie bardzo wiem, co z nimi teraz zrobić. Czy wsadzić do ziemi, czy zadołować w doniczkach? Nie mam doświadczenia z takimi ukorzenionymi roślinkami.
Załączniki
Ostróżka 2.jpg
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Hortensja Pinky rzeczywiście ładnie się przebarwia. Ale oprócz tego masz dużo kolorów :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

U mnie też po raz drugi ładnie zakwitły ostróżki. Najładniejsza jest biała pełna, którą kupiłam w lato. Nasionek pewnie w tym roku nie będzie, ale na drugi rok postaram się zebrać białe pełne i pojedyncze oraz różową, więc znowu będzie co rozdawać, bo takich jak u ciebie mam już kilka krzaczków, a kilkanaście rozdałam. Mnie też się dwie pęcherznice ukorzeniły, ja swoje w doniczkach dołuję w ogrodzie pod lipką gdzie na nie spadają liście i zabezpieczają przed mrozem. Hortensje ładnie się przebarwiają. Teraz zaczynają kwitnąć aksamitki i marcinki.
Załączniki
W ogródku przydomowym ładnie wszystko kwitnie.
W ogródku przydomowym ładnie wszystko kwitnie.
Moja jedyna budleja.
Moja jedyna budleja.
Ta rabata do poprawy, sucho i nie chcą tam rosnąć kwiaty, pewnie posadzę wrzosy i inne sucholubne kwiaty.
Ta rabata do poprawy, sucho i nie chcą tam rosnąć kwiaty, pewnie posadzę wrzosy i inne sucholubne kwiaty.
Zablokowany