Pigwa i pigwowiec

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
grzesinfo
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-14, 11:21

Post autor: grzesinfo »

Witam

Chciałem zapytać czy ktoś się orientuje, gdzie można kupić drzewka pigwy pospolitej???

pozdrawiam
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Poszukaj w internecie po różnych szkółkach, wpisz w wyszukiwarkę "Gdzie kupić..... :-) powodzenia :-) .linków nie mogę podać, bo by to było niezgodne z regulaminem ;)
witeks1968
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 666
Rejestracja: 2010-05-10, 20:07

Post autor: witeks1968 »

sakelka pisze:Mam pigwowca skromny krzaczek a z kilograma owoców był litr soku.
Sakelka, czy mógłbym się dowiedzieć co to za odmiana pigwowca, lub w jaki sposób pozyskałaś sok, bo ja ze swojego pigwowca uzyskałem z 2 kg. tylko szklankę czystego soku (za pomocą sokowirówki). Przy okazji polecam herbatę z sokiem pigwowca, lub plasterkami owocu.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Pigwa i pigwowiec

Post autor: klamber »

Czy może ktoś wie gdzie kupić pigwę. Szukam już w internecie dwa miesiące i tylko są pigwowce. Mam w swojej kolekcji pigwowca japońskiego i pośredniego. Dostałem od znajomej owoce pigwy, pokroiłem zasypałem cukrem i smakowało mi bardziej niż pigwowce, chociaż smaka złapałem dopiero po miesiącu.Właśnie z tego powodu zapragnąłem mieć ten trzeci owoc. Miałem nadzieję że uda mi się znaleźć pestkę ale niestety nic nie było. Może ktoś ma w swojej hodowli chętnie odkupię lub za mienie się. Pozdrawiam Robert
witeks1968
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 666
Rejestracja: 2010-05-10, 20:07

Post autor: witeks1968 »

Szkoda,że tak późno piszesz,bo bym Cię zasypał nasionami(sadzonki też by się może znalazły).
Purek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-10-30, 21:08

Nasiona lub sadzonki pigwy i pigwowca.

Post autor: Purek »

Witam serdecznie i mam prośbę czy ma ktoś może sadzonki pigwy lub pigwowca dopiero zaczynam z działką, ale myślę, że warto mieć coś więcej do czynienia z tymi roślinami.

Serdecznie pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Mam kilka sadzonek pigwowca japońskiego
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Post autor: ATA »

U mnie rosną dwa pigwowce. Robię z nich nalewkę,która ma niesamowity smak i konfiturkę do herbaty na zimowe wieczory.Co do soku, to ani z pigwy ani z pigwowca wiele się go nie uzyska.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Ja tylko soczek do herbatki robię, na cały rok wystarcza. Kroję, zasypuję cukrem i do lodówki, a herbaty piję dużo, minimum 5 kubków. Owoce z herbaty wyjada mi papuga, jest to jej przysmak, nic się nie marnuję, nawet pestki. leżą w zamrażarce i daję jej po trochu.
witeks1968
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 666
Rejestracja: 2010-05-10, 20:07

Post autor: witeks1968 »

A co ty masz za papugę, Robert?
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Mam afrykankę senegalską.
tessac
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-12-28, 17:18

Re: Pigwa i pigwowiec

Post autor: tessac »

Na działce mojej siostry rosną dwie pigwy; duże, obficie owocujące drzewka. Robimy, podobnie jak kolega z owoców pigwowca słodkie plasterki do herbaty. Dolewamy do niej też soczek, bo taki powstanie w słoiku, gdy cukier się rozpuści. Herbata jest pyszna, lepsza niż z cytryną, co oczywiście jest kwestią gustu. A konfitury robię podobnie jak mus z jabłek. Owoce kroję do garnka z ociupiną wody, bo w przeciwnym razie nim puszczą sok, przypaliłyby się. Dodaję cukier, gotuję, cały czas mieszając. Gdy zmiękną, ubijam je tłuczkiem do kartofli,dodaję cukier, jeszcze chwilę pogotuję i nakładam do słoików. Szczerze mówiąc wolę konfitury ze śliwek, mus z jabłek i dżem z wiśni, ale czego się nie robi dla dobra sprawy, by owoce się nie marnowały! Jemy my i wszyscy krewni i znajomi.
szark_93
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2013-02-24, 17:30

Re: Pigwa i pigwowiec

Post autor: szark_93 »

Trochę odnowię temat. Mam posadzoną pigwe krzew. Rośnie u mnie już 2 latka na wiosne bedzie 3. W ciagu tych lat wcale nie urosła ani nie zakwitła. Zyć żyje bo wypuszcza liście. Wie ktoś może co na to zaradzić ? Czy sadzić nową ?
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Re: Pigwa i pigwowiec

Post autor: ATA »

Najpierw proponuję sprawdzić czy ma odpowiednie warunki. Czy krzew był cięty i czy były kiedykolwiek pąki kwiatowe?
Renata
Awatar użytkownika
Stasia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-11, 17:36

Re: Pigwa i pigwowiec

Post autor: Stasia »

Wymagania tych krzewów co do gleby przeciętne ,wymaga miejsc słonecznych,ciepłych i zacisznych.Myślę że powinieneś na wiosnę przyciąć krzewy oraz podsypać nawozem wieloskładnikowym aby pobudzić roślinę do wzrostu.Po upływie dwóch tygodni od pierwszego nawożenia dałabym nawóz do krzewów kwitnących ,nawożenie można powtarzać do połowy lipca.Napisz jak zakwitnie :!: Pozdrawiam Stasia
ODPOWIEDZ