Moje piękności

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Do kolekcji dołączyła kolejna piękność :)
Załączniki
IMAG0041.jpg
IMAG0040.jpg
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Bardzo subtelny kolorek,piękny :lol: :lol:
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Oto kilka informacji z parapetu, mój kącik storczykowy i nowy lokator :)
Załączniki
Pędy kwiatowe u niespodzianek. Jedne z tych kupionych za śmieszne pieniądze na allegro
Pędy kwiatowe u niespodzianek. Jedne z tych kupionych za śmieszne pieniądze na allegro
Keiki na Dendrobium kingianum
Keiki na Dendrobium kingianum
IMAG0061.jpg
IMAG0057.jpg
Już tydzień czasu jak się próbuję rozwinąć. Uratowany po zalaniu przez siostrę cioteczną.
Już tydzień czasu jak się próbuję rozwinąć. Uratowany po zalaniu przez siostrę cioteczną.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

c.d
Załączniki
Wreszcie mój narzeczony zlitował się nad moimi storczykami i zrobił im prowizoryczne mieszkanko
Wreszcie mój narzeczony zlitował się nad moimi storczykami i zrobił im prowizoryczne mieszkanko
IMAG0054.jpg
Nowy lokator
Nowy lokator
IMAG0051.jpg
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
paulina1234
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 134
Rejestracja: 2010-07-02, 13:27

Post autor: paulina1234 »

Śliczny ten ciapek. :) A mieszkanko mają rzeczywiście fajne. :) Oby było im tam dobrze. ;-)
Paulinka śle pozdrowienia:)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Piękny piegusek, {mam słabość do nich}, a pomysłowe półeczki rozwiążą Ci problemy z doniczkami {jak znam rzeczywistość to "chwilowe problemy"} -pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Sporą masz kolekcję storczyków :-D
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Kolekcja liczy ponad 30 sztuk, niestety nie wszystkie chciały mi zaprezentować swoje kwiaty, ale pożyjemy zobaczymy co z nich się ukaże.

Półeczki już nie wystarczają aby postawić na nich całą kolekcję, ale z czasem może narzeczony zrobi kolejne :)

Ja też do ciapatków mam słabość a że bardzo długo na nie polowałam to do kolekcji dołączyły dopiero teraz.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Nie ma to jak znaleźć storczyka w wiacie na wózki na parkingu pod marketem. W poniedziałek robiłam zakupy w markecie i jak odprowadzałam wózek to w wiacie w innym wózku stał storczyk miniaturka. Na parkingu nikogo nie widać było więc zaopiekowałam się sierotką. Po przyjeździe do domu okazało się że maluszek ma 4 pędy kwiatowe (2 kwitną, a 2 dopiero rosną), zdrowy system korzeniowy i ładne listki. Oto jak kwitnie znajda:
Załączniki
IMAG0067.jpg
IMAG0065.jpg
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Dzisiaj pokażę Wam mój nowy kącik storczykowy. Stary zrobił się ciut przy mały a z racji małego remontu mój narzeczony przejął się losem storczyków i zrobił im nowe mieszkanko. Co prawda nowy kącik i tak nie mieści wszystkich moich storczyków ale przynajmniej ładnie wygląda.
Załączniki
IMAG0255.jpg
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

super!!!!! też chyba musze o czyms takim pomysleć półka jest przy oknie;)?
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Patrząc na zdjęcie okno jest z lewej strony, półka jest w południowym pokoju na ścianie od zachodu
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Daniela pisze:Storczykowa fabryczka. :mrgreen:
No na prawdę FABRYKA;))) Marzy mi się też taka ilość uwielbiam te kwiaty a Twoje są przepiękne!
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Dziękuję za komplementy. Mam ich już tak duże że musiałam je ponumerować i troszkę opisać bo powoli zapominałam który jak kwitnie, ale teraz jak mam z nimi porządek to jestem z nich dumna. Czekam na kwitnienia u 6 okazów (niespodzianek), zobaczymy czym Nas zachwycą.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam dwoje nowych podopiecznych i kwitnienie jednego storczyka niespodzianki (tak nawiasem mówiąc to jak bym miała więcej funduszy to dzisiaj w bym się ładnie obkupiła- Zygopetalum, Oncidium, Dendrobium, Brassia i Cattleya w rewelacyjnych cenach, ale przed zakupem powstrzymywała mnie jeszcze niewiedza o warunkach uprawy tych gatunków).
Załączniki
Pierwszy (60 cm wysoki)
Pierwszy (60 cm wysoki)
IMAG0287.jpg
Drugi (90 cm wysoki i obsypany kwiatami)
Drugi (90 cm wysoki i obsypany kwiatami)
IMAG0294.jpg
Niespodzianka, jeszcze się wstydzi ale lada moment otworzy kwiat.
Niespodzianka, jeszcze się wstydzi ale lada moment otworzy kwiat.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
ODPOWIEDZ