Wiejski ogród Igi cz. 2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Mirabela »

Krysiu, powiadają, że to się sprawdza. Ja osobiście sprawdziłam i doświadczyłam " wygrażanie " gruszce, że ja usnę jak nie da więcej owoców. Poskutkowało :lol:
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Witajcie. Dość długo nie zaglądałam, ale też nie było się czym chwalić. Ha,ha, nadal nie bardzo jest się czym chwalić. Zastój u mnie, zimno, sucho (trochę tylko popadało), obecna wiosna spóźniona w porównaniu do ubiegłej o dobry miesiąc. Przynajmniej w moim regionie, no i na moim wygwizdowie.

Agnieszko, wyobraź sobie, że jeszcze mieczyków nie wysadziłam. Nie było okazji. Jutro chcę się wziąć za sadzenie i sianie.

Elu, cieszę się, że Twoja brzoskwinia zakwitła. Moje, niestety nie. Z czego jedno drzewko jest bardzo ładne, ma fajny pokrój, pozostałe to młodziutkie sadzonki. Wszystkie mam od Tadzia, u niego nieźle owocują, więc wierzę, że i ja kiedyś doczekam owocu. Uwielbiam brzoskwinie, przetwory z nich, ciasta, dodaje również do drobiu.

Mireczko, fajnie, że już jesteś. Ja ostatnio też nie za często. Nawet nie zauważyłam, że ostatni raz byłam 10 dni temu.
Kochana, co Ty mówisz o obijaniu drzew. Pierwszy raz o czymś takim słyszę.
Byłam u Ciebie i podziwiałam Waszą szklarenkę. Małżonek się spisał na medal.

Choć parę fotek z mojego ogrodu.
Obrazek

Kalina jak każdego roku będzie obficie kwitła, ma już sporo zawiązków kwiatowych
Obrazek

Obrazek

Kwitnąca sesleria
Obrazek

Goździki zaczynają kwitnąć
Obrazek

Floksy szydlaste
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitnąca turówka wonna - żubrówka
Obrazek

Funkie
Obrazek

Obrazek

No i nie mam pojęcia co to jest, ani to kwitnące na biało, ani to na niebiesko. Może to niebieskie, to chwast, bo mam to w dwóch miejscach, a chyba tego nie sadziłam
Obrazek
To te białe. Obie rośliny są śliczne i tworzą poduchy.
Obrazek

I tulipanki
Obrazek

Obrazek

Kwitną poziomki i truskawki
Obrazek

Obrazek

I azalie japońskie, już niedługo rozkwitną. To młodziutkie nabytki z tej wiosny.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prymulki
Obrazek

Miniaturowe iryski
Obrazek

Jutro ma być bardzo ciepło - nareszcie. Mam zamiar spędzić cały dzień w ogrodzie. A jest co robić.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Agnieszka123 »

Iguś mówisz, że u Ciebie nic się nie dzieje, a kwiatów co niemiara i pięknie kwitną. To białe kwitnące, to nie wiem, ale to niebieściutkie obok wygląda jak floks kanadyjski :niepewny: Może dostałaś od kogoś i przy okazji były sadzoneczki drugiej roślinki. Ja czasami też nie pamiętam skąd mam jakąś roślinkę, gdy nagle niespodziewanie wyrośnie :mrgreen:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Merghen »

Igo, to drugie, białe, nazwa uleciała, ładnie się rozrasta w takie niskie runo leśne. U mnie rośnie w bardzo słonecznej części rabaty ale dobrze sobie też radzi w cieniu. Jak sobie przypomnę nazwę to napiszę. Chyba, że ktoś mnie ubiegnie bo za chwilę uciekam do innych zajęć i dopiero będę miała czas w obiad :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: malina »

Poletko tulipanów robi wrażenie , ale dzisiaj znowu ziąb taka huśtawka dla roślinek to fatalnie :orany:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Masz rację Halinko. A miało być dzisiaj ciepło. U mnie też niestety zimno, wiatr wieje i jest mokro. :( Deszcz akurat mi nie przeszkadza, nawet się cieszę, ale mogłoby być cieplej. :) Tulipanów mam sporo, ale nie mogę pochwalić się jakimiś odmianowymi. Nie wykopuję ich od czterech lat i one nie tylko kształt zmieniły, ale i kolory. Zresztą i tak wszystkie mam NN. W tym roku będę wykopywała.

Małgosiu, u mnie też rośnie w słońcu. Na razie mam na obojętnej glebie. Jak myślisz, czy mogę tę roślinkę przenieść w bardziej kwaśną ziemię, gdzie mam iglaki, paprocie itp? Mam tam jeszcze sporo miejsca, a dopiero jesienią będę kupowała wrzosowate.

Agnieszko, ja takich niespodzianek mam więcej, ale nie o każdą pytam. Podpatruję w Waszych ogrodach i często trafiam na takie same roślinki, no już wiem.
Poczytałam o floksie kanadyjskim i na zdjęciach on jest taki bardziej obfity. U mnie listeczki są wąziutkie, delikatne, no ale kwiatki podobne.
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Asterka »

Igo, ładnie już u Ciebie wszystko kwitnie i myślę, że mamy opóźnienie wiosny najwyżej o kilka dni. Ja mam cień na większości działki i to, co u Ciebie całkiem rozwinięte (np. floksy szydlaste) u mnie dopiero zaczyna kwitnąć. Kalina-buldeneż też u mnie ma mniej rozwinięte pąki, ale widziałam u niej trochę poskręcanych liści, obawiam się, że to już mszyce, dziś obejrzę dokładniej.
Ja też mam tę roślinkę NN, u mnie tak wyglądała w zeszłym roku, teraz jeszcze nie kwitnie. Ma po 4 listki umieszczone okółkowo na łodyżce i białe kwiatki, jak pomponik.
NN - kwiatyzmn.jpg
Dostałam ją chyba od Merghen, więc ona mogłaby pomóc nam ją zidentyfikować.
Ładnej, słonecznej pogody życzę
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Iga ta biała roślina to marzanka :mrgreen: Rozpoznana w ubiegłym roku właśnie przez Merghen -Małgosię :-D Niebieska to floks kanadyjski.
Obrazek
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Merghen »

Dokładna nazwa marzanki jest u mnie wątku. Nie napiszę jej tutaj bo już zapomniałam drugi człon :zawstydzony: :rotfl: Ale coś zaczyna się chyba na literę 'F'.

I rzeczywiście Asterka ma ją ode mnie.

Iguś, możesz ją przenieść tylko na wilgotnym stanowisku będzie się rozrastała bardzo szybko. Nie wiem jak będzie z kwitnieniem ale nie powinno być problemu. Ja, jeśli będzie mi się chciało to jesienią też ją przeniosę bardziej do mojego mini-lasku. Potrzebuję miejsca na tej rabacie co rośnie bo zaczyna być tam za ciasno.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Małgosiu, już właśnie byłam u Ciebie i wiem, że to marzanka tauryńska. Ja też ją mam raczej na pewno od Ciebie. Przeniosę ją tam i chociaż miejsce będzie miała nadal słoneczne, to bardziej wilgotne. Ja posadziłam ją w zeszłym roku na rabacie ziołowej i dlatego chcę ją przesadzić, bo "ziołowa" też mi się za bardzo rozrosła.

Danusiu, dziękuję. Już wiem, a floks kanadyjski jest piękny, szczególnie w słońcu.

Danusiu - Asterko, jak oglądam Wasze ogrody, to wydaje mi się, że u mnie wszystko opóźnione. Floksy szydlaste rosną na skarpie i cały dzień mają słońce, może dlatego już rozkwitły. Ale najbardziej cieszy mnie to, że się tak rozrosły. Sadziłam maleńkie sadzonki ubiegłej wiosny. No i wszystkie są od Was, z forum. Przyjęły się bez problemu i chociaż skarpa nie jest zbyt wilgotna, to ładnie tam wszystko rośnie.
Moja kalina, to kalina koralowa 'Roseum'. A ze słowem buldeneż spotkałam się pierwszy raz. Już poczytałam sobie.
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Mandragora »

Iguś, to nie ważne kiedy przychodzi wiosna, ważne że już jest :super: :super: i cieszy kolorami. Najgorszy był czas oczekiwania, teraz już będzie z górki ;) . Ładnie Ci kwitnie żubrówka, moja jest jeszcze młodziutka, miała tylko dwa pojedyncze kłoski
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Justynko, a masz ją w pojemniku, czy bezpośrednio w gruncie? Ja swoją jedyną sadzonkę wysadzałam w zeszłym roku wczesną wiosną, a pod koniec lata miałam problem z oczyszczeniem jej z rabaty ziołowej. W kilka miesięcy rozrosła się rozłogami na przestrzeni 5 - 6 m2. Wykopaliśmy wszystko, co się dało i główną roślinę wsadziliśmy do wiadra 15 litrowego, no i wiadro wkopaliśmy do gruntu. Chyba jednak wszystkich rozłogów nie udało się znaleźć, bo właśnie zobaczyłam, że jedna roślinka już wyszła. Muszę szybko ją wykopać, żeby się dalej nie rozpanoszyła. Oczyszczenie rabaty z rozłogów żubrówki, to była męczarnia, bo musiałam sporo roślin ziołowych również wykopać, oczyścić korzenie i posadzić od nowa.
Teraz we wiadrze pięknie rośnie i kwitnie.
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Mandragora »

Oj Iguś, dobrze że mnie ostrzegłaś. Wsadziłam ją dopiero w tym roku w marcu. Może ją czymś ogrodzę. Czy te rozłogi są głęboko? Może wystarczyłoby np. wkopać dachówki … U mnie również miała stanowić początek Zielnika w towarzystwie innych ekspansywnych roślin, takich jak: żywokost, czosnek niedźwiedzi oraz konwalia.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: mmmm5 »

Igo, czy ta turówka wonna to inaczej trawa żubrówka bo taką mam i jest jej wiecej niż w zeszłym roku,moja jeszcze nie kwitnie to może nie to samo ,oby. Rosnie pod akacja i czyszczenie ziemi z rozłogów prawie ,że niemożliwe.
Kwitnące u Ciebie rośliny zachwycająco dorodne i kolorowe !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: malina »

Turówka to żubrówka :mrgreen:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ