gdzie rosło zboże i nie tylko

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
PaniMagda

Post autor: PaniMagda »

wasilewska101 pisze:i na podwórku mam brzozę którą co jakiś czas przymierzają mi się do wycięcia ale na razie stoi bo pod nią zrobiłam Baremu naszemu psu legowisko na dzień bo zaczął warczeć na wnuczka i teraz jej nie ruszają bo pies musi mieć cień
Obawiam się, że na dłuższą metę to nie jest rozwiązanie - na zimę musicie wziąć psa do domu i nadal będzie warczał na wnuczka. Kluczowa sprawa to oswoić psa z dzieckiem, a przede wszystkim dać mu dużo czułości - byc może jest po prostu zazdrosny, to się często zdarza.
Myślę, że jak się uprzesz, to brzoza ocaleje :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Wszędzie panuję śnieg, a ja pokażę zdjęcia z ostatniego dnia przed śniegiem. Zdążyłam opatulić swoje roślinki, a na drugi dzień spadł śnieg a z nim temperatury :-)
Na wstępie ponad 20 letni jałowiec pośredni "Pfizeriana". Moje pierwsze drzewko. :lol:

Ostatni dzień bez śniegu :-)

Już chyba pisałam,że tak wysokiego stanu wody w sadzawce jeszcze nie było :-o
i tegoroczny jałowiec "Calebab"

przygotowująca się do kwitnięcia kalina "Dawn"

biały nalot to oprysk przeciwko sarnom. Niestety ale zaczęły odwiedzać ogródek i się posilać. Zmuszeni byliśmy posmarować wszystkie krzewy "jakimś" płynem,żeby sarenki nie obgryzały :zalamany: I widać,że na razie skutkuje.
Zdążyła się przebarwić jedna z nowo-posadzonych traw, wydaje mi się,że to proso rózgowe "Kupferhirse" ale pewności nie mam :zakrecony:

Dobrze,że się ochłodziło i jest zima, bo u mnie jeszcze trochę a cebulowe by zakwitły
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Śnieg ci Danusia je chroni przed mrozem ale jak przyjdą za jakiś czas roztopy (może jeszcze w grudniu) i po nich mróz to warto by te kiełki okryć suchymi liśćmi.
Tez mam sporo takich pędów.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Też myślałam o ich okryciu ale śnieg mnie zaskoczył :rotfl:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Nie tylko ciebie Danusiu...mnie także. A już myślałam że w tym roku przed zimą wszystko zrobię na per fekt. ;) Sadzawka pomalutku zamienia się w staw :hyhy: . U mnie na pobliskich polach przed opadami śniegu stało już tyle wody...ziemia już jej nie pochłaniała. Strach pomyśleć co będzie teraz po tych obfitych opadach śniegu :kwasny:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

jesień

Post autor: smigu-s303 »

Danko ja też bym coś jeszcze miała do zrobienia na działce, ale śnieg przykrył wszystko, trudnym okresem będzie dla roślin bezśnieżna zima. Będziemy jeszcze okrywać .i odwiedzać nasze ogrody. Pozdrawiam Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Robi wrażenie Jałowiec dwudziestolatek :lol: Siła i moc :-) Czerwone pędy Rozchodnika zwracają swoją uwagę na zdjęciu ze stawem.
Twoja trawka pewnie ładnie szeleszczała...
:mrgreen: Pięknie :-D
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danusiu, pewnie każdego zaskoczyła zima tak jak drogowców :hyhy:
Imponujący ten jałowiec pośredni "Pfizeriana", też chciałam go posadzić ale jakoś mijałam się z nim u ogrodnika :hyhy:
A ten jałowiec "Calebab" to taki żółty jest z natury czy może coś mu jest :?:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Bardzo dziękuję za wizytę w ogrodzie :mrgreen:
Zdzisiu napisałam prywatną wiadomość :-D
Maju tego jałowca szukałam od kilku lat. Przeglądając różne strony www z roślinami "spotkałam" go :shock: I od tamej pory mi się marzył :lamer: Aż w tym roku go kupiłam, nie patrząc na cenę :kwasny: Wczesną jesienią tak się prezentował

Więc jak widzisz ma taki urok, a teraz dostał trochę większych "rumieńców" :hyhy:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Fajny jest, pewnie będzie ładnie wyglądał na słońcu :D
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Danusia, super ten jałowiec, nie dość, że kolorystyka ciekawa, ale i pokrój ma taki zwieszający :shock: A wiesz może jaką może osiągnąć wysokość i szerokość :?: Nie mogę znaleźć szczegółów na jego temat.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Tez mam kilka jałowców ale pospolitych trochę sama ukorzeniłam a kilka ze szkółki leśnej ., lubię je bo nie zmieniają kolorów jak tuje ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Geniu jedyne informcje jakie znalazłam na temat jałowca Kalebab, to to,że jest podobny do jałowca Horstmann. A ten rośnie do 3m wys. i jest bardzo rozłożysty , bo ma formę płaczącą. Ale dowiedziałam się także, że można mu zrobić przewodnika czyli jedną gałąź prowadzić do góry i będzie forma drzewkowa, a nie rozłożysta. Więc wydaje mi się,że "Kalebab" będzie się też tak zachowywał ;)
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Dzięki Danka :-D Podobają mi się te dorosłe już okazy jałowca, mam cyprysika nutkajskiego Pendula o podobnym pokroju :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Fakt, o tym jałowcu niewiele jest info. Jakaś nowa odmiana tego iglaka.
W wielu miejscach nazwa 'Kalebab' pisana jest przez "k" Nigdzie nie podaja parametrów. Ale wreszcie na litewskiej stronie trafiłem na opis:
Dorastają do 2,5-3 m wysokości. Nadaje się do nasłonecznionych. itd.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Zablokowany