gdzie rosło zboże i nie tylko

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Krzysiu,ani o tym myślę.Też tak tłumaczę to mojej teściowej. Ale cóż,ma już odpowiedni wiek (90 lat)i trzeba się z niektórymi jej poglądmi pogodzić. Męża jakoś udaje mi się przekonać :lol: Ale najweselej jest gdy jeden z sąsiadów "wisi" na płocie i go popędza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na podwórkowej rabacie jako zadarniające rośnie także macierzanka i trzmielina. Na drugiej rabacie posadziłam tojeść rozesłaną. Tam jest więcej wilgoci i cienia.
Obrazek
zdjecie z 2009roku
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Danusiu, pięknie to zaplanowałaś. Część roślin wymaga naszej uwagi i opieki, ale mogą ( moim zdaniem) być w ogrodzie miejsca trochę "dzikie" nie wymagające bezustannej opieki. Dwa kąty działki przeznaczyłam na takie rośliny, żeby nie było tyle koszenia.
W jednym narożniku rośnie krzywy orzech włoski (samosiejka), obok posadziłam 2 pęcherznice - żółtą i bordową ( koniecznie chcę im dać do towarzystwa perukowca i jakiś krzew o srebrzystym ulistnieniu ( jeszcze nie wymyśliłam jaki ;-) ) no i trawy - miskanty ( olbrzymi, zebrinus, proso. Obok rabatki trawiastej , a właściwie to wkomponowany miedzy trawy - powstaje skalniak.
W drugim kącie posadziłam rudbekię, kwiaty bardzo do niej podobne, mają postrzępione liście i pełne główki, i na wiosnę chcę dosadzić przetacznik, szałwię i łubin filetowy- taki żółto liliowy zakątek. I koniecznie parzydło. Takie duże rośliny powinny dać sobie radę z chwastami i myślę, że będą ładnie wyglądać.
Co to za piękny krzew kwitnący na biało?
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Czarny bez?
Ale za swój wzrok nie ręczę ;-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Ja też widzę to samo, to czarny bez :lol: Piękny, duży krzak :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

krzew kwitnący na biało to hortensja pnąca :lol:
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

:shock: Wygląda jak wielki, kulisty krzew. Jest naprawdę okazała i piękna :-D . Ile lat rośnie już u ciebie i co jest jej podporą :?:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Geniu,rośnie już około 7lat. Do tegorocznej wiosny opierała się na takiej pergoli
Obrazek
ale będziemy musieli zrobić nową,bo ta się połamała przy rozbiórce zabudowań gospodarczych
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Ale już dużo pracy wkonaliście,i tyle nowych nasadzeń... za kilka lat będzie pięknie ;-)
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Jagódko,dziękuję :-D
Posadziłam wszystkie roślinki. Jeszcze chciałabym zrobić "zapory progowe" na zielsko. Żeby nie wchodziło mi na moje prawie "wypielęgnowane" pole. Może jeszcze zdążę przed mrozami.
A teraz zdjęcia. :lol:
Mgła, witała mnie każdego ranka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
poletko trawkowe
Obrazek
trochę różności
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na razie tyle,żeby Was nie znudzić mglistymi zdjęciami. Ale mają swój urok ;-)
Następnym razem pochwalę się niektórymi roślinkami.
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Danusiu!!!!
Ależ ogrom pracy zrobionej!! No już widzę jak to bedzie wyglądać na koniec lata 2011: DŻUNGLA!!!!!
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Takie jesienne omglone scenerie są takie nostalgiczne, jakoś przywodzą mi na myśl dzieciństwo i snujące się mgły nad polami i łąkami. :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Padawan pisze:Danusiu!!!!
Ależ ogrom pracy zrobionej!! No już widzę jak to bedzie wyglądać na koniec lata 2011: DŻUNGLA!!!!!
Bardzo dziękuję za pochwałę ale nie wiem czy to określenie DŻUNGLA!!!!!, mam uznać za komplement czy krytykę :-|
Maju,mgła rzeczywiście wywołuje nostalgię.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Będzie piękny ogromny ogród jak to wszystko się rozrośnie i nabierze rozmiaru :-D Jego wielkość jest niesamowita :-D
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Wielkie pole do popisu. Tak powstają ogrody. Obrazek

----
W mojej refleksji widzę w tych zdjęciach moją nostalgię za utraconym rajem. :-)
Raj to miejsce w którym zakłada się ogród. Kolejne w latach zmiany nasadzeń, obserwacja jak się rozwijają, kolejne zimowe projekty i wiosenne przesadzanie roślin. U mnie tego nie będzie, to się ne vrati. ;-)

Ale kilkanaście lat takiego raju wystarczy :lol: Teraz stabilizacja, może niewielkie korekty, dzielenie co kilka lat rozrośniętych kęp.
Jak to jest że niektórym wystarcza założenie rabaty, ogródka raz na zawsze :shock: W roku czy dwóch latach załozone i stop. Jest idealnie to po co zmieniać.
Czy to sprawa charakteru ludzkiego? Może brak ochoty do zmian czyli taki ogrodowy konserwatyzm. ;-)
Jestem za zmianami.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Danko samo miejsce w którym tworzysz swój piękny ogród ma urok i to bez jesiennej mgły, a co dopiero w niej ;-) :-)

Ja wciąż oglądam i podglądam Twoje dokonania, jestem ciekawa co wymyśliłaś za "zaporę progową".
Zablokowany