Mój kawałek nieba

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Małgosiu Twoje zdjęcia :shock: :shock: :shock: powalają na kolana ;)
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Jak ta Małgorzata robi, że nawet w tak zimnym klimacie zakwitły jej trytomy ;-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Też się wiosny nie mogę doczekać, w tym roku mam niedosyt kwitnących roślin. Też mi się mażą tak kwitnące trytomy. :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Jagódko bardzo dziękuję, Krzysiu sama nie wiem jak to się dzieje, części nadziemne całkowicie przemarzają nawet pod okryciem ale korzonki jakoś przeżywają, może dlatego ze mam w tym miejscu bardzo sucho, nawet na wiosnę, Piotrze masz ode mnie jedną powinna Ci zakwitnąć na drugi rok, u mnie troszeczkę kwitło, u Ciebie stała niszczycielska woda, ale na drugi rok na wiosnę będzie u Ciebie pięknie po tych nowych nasadzeniach już nie mogę się doczekać żeby to zobaczyć :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Zawsze podziwiam twoje trytomy, są cudne :shock: Mówisz, że rosną u ciebie na suchym stanowisku. Ja moją posadziłam dopiero wiosną tego roku, oczywiście za wcześnie, aby zakwitła. Ale obawiam się, czy ma u mnie szanse, aby się rozwijać :niepewny: Liście ładnie urosły, teraz już zawiązałam w kitkę ;) . Ziemia u mnie jest dość zwięzła, a na głębokości ok. 30 cm już jest glina. Chyba za mokro dla tej roślinki. Ziemia przy dużych opadach napita jest jak gąbka :kwasny: Tak mam w całym ogrodzie. Plusem jest to, że ogród ma spadek południowy i woda trochę spłynie :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Skoro trytomy ładnie rosną na piasku to muszę koniecznie sprawić sobie te kwiatuszki, powinny ładnie rosnąć i kwitnąć. Trzeba poszukać :)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Dziękuje za milutkie odwiedinki. :mrgreen:
Gieniu tak na bardzo suchym to im pasuje i w trawniku. w tym roku jeszcze podzieliłam parę kępek na więcej i też będą rosły w trawniku tylko w innym miejscu ale się morduję bo piszę na klawiaturze syna , a na niej są wytarte literki, i muszę chyba dobrze znać układ bo idzie mi to całkiem dobrze :lol:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

jagódka pisze:Małgosiu Twoje zdjęcia :shock: :shock: :shock: powalają na kolana ;)
Prześliczne ,aż szkoda lata : :(
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Małgosia znowu rzuciła nas na kolana ale widząc taki ogród to nic trudnego.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7921
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Małgosiu , jakiż uroczy Twój ogród! Masz rację , chciałoby się cały rok na takie śliczności patrzeć.
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Jest co po wspominać .....podziwiać też :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Gieniu z tą wodą to jest problem, trytomy lubią raczej suchy teren , zauważyłam to u siebie, kwitną przeważnie w drugim roku uprawy, ja mam jeszcze inną posiałam w tamtym roku późnym latem , przez zimę trzymałam w zimnym pomieszczeniu a w tym roku posadziłam do gruntu , w przyszłym roku powinna mi zakwitnąć jak będą sprzyjające warunki na razie mocno je okryłam, wszystkie trytomy które pokazuję mam wysiane z nasion zakupionych z jakiejś wysyłki parę lat temu, bardzo ładnie mi się rozmnożyły, są bardzo wdzięczne bo jak nie kwitną to liście zdobią.
Ewuniu , Danusiu, Elu, El-lu , Edukat dziękuje za przemiłe odwiedzinki dla Was :serce: :serce:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Troszeczkę wspomnień oto moje krzewuszki uwielbiam je nabyłam w tym roku jeszcze dwie inne i rozmnożyłam moje, które pokażę na drugi rok myślę że będą już kwitły :-D
I wspomniany szczodrzeniec który sam mi się nasiał i mam go już parę lat pod domem.
Obrazek
szczodrzeniec żółty
Uploaded with ImageShack.us

krzewuszki
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ostatnie dwie już nie są takie duże , odmłodziłam krzaczki i przycięłam o 2/3 wyeliminowałam puste miejsca w krzewach , troszeczkę się zagęszczą ,co jakiś czas trzeba je poddać takim drastycznym zabiegom , żeby były ładniejsze i lepiej się rozwijały.
pozdrawiam Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Małgosiu bardzo ładne masz krzewuszki, chyba na wiosnę dokupię sobie też jakąś jeszcze. :-D
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Małgosiu krzewuszki bardzo ładne, a Twoje zielone zakątki bardzo urokliwe. :-P :-P
Tak ładnie pisałaś o stroikach, szkoda, że ich nie widzę, ale to nic i tak będę tu zaglądać, pozdrawiam.
Zablokowany