Mój kawałek nieba

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Dzięki dziewczyny za rady ,bulwy powinny być w ziemi czy w piasku,podlewane czy nie bo to istotne.Chciałam pokazać Wam kolejne zdjęcia jak ogród przejęłam i rok póżniej Zdjęcie zostało zrobione z miejsca gdzie teraz rośnie krzak ,więc ja zrobiłam pod innym katem .Iglak został przesadzony w inne miejsce i przyjął się.W ogrodzie jesj jeszcze rzadziuchna trawa bo dosiewałam, oczywiście nie jest to szczyt marzeń ale i tak jestem z siebie dumna :mrgreen: ;-)
Załączniki
Obraz 530.jpg
1212501608_d_169.jpg
1212501608_d_169.jpg (46.96 KiB) Przejrzano 1579 razy
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ja przechowuję bulwy zarówno dalii jak i begonii, a także kłącza canny w torfie lub w trocinach w piwnicy bez podlewania.
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Dziękuje :lol: :lol: :lol:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Mimo nawałnicy zakwitła mi pięknie lilia,chyba dlatego,że była osłonięta większymi kwiatami
Załączniki
Obraz 580.jpg
Obraz 586.jpg
floks
floks
ketmia
ketmia
Obraz 584.jpg
pozdrawiam Elżbieta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Elu piękna ketmia, jak długo ją uprawiasz?. Floks (domyślam się, że od Krzyśka) bardzo urodziwy. Pięknie zmienia się Twój ogród. Podziwiam zapał w tworzeniu ogrodu. :->
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

gosia2501 pisze:Elu piękna ketmia, jak długo ją uprawiasz?. Floks (domyślam się, że od Krzyśka) bardzo urodziwy. Pięknie zmienia się Twój ogród. Podziwiam zapał w tworzeniu ogrodu. :->
Nie wiem ile lat ma krzak bo rósł w ogrodzie jak go przejęłam .Ma jakieś 175 cm,więc musi być"stara". ;-) Floks oczywiście od Krzysia :lol:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Elu,coraz ładniejszy Twój ogród. Lilia ładna,ketmia też ma śliczne kolorki.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Śliczna lilia a ketmia od dawna mi się podoba i mam ją na liście zakupów. :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Ha-linka pisze:Śliczna lilia a ketmia od dawna mi się podoba i mam ją na liście zakupów. :-D
Dziękuje za odwiedziny ja Halinko nie chce mówić co jest na mojej liście ;-)
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Nieco zakręcony jestem ostatnio i dlatego dopiero dziś wszedłem do ogrodu Eli. Te zdjęcia z 23 lipca dobrze pokazują jak zmienił się twój ogród. Od wszechobecnej zieleni do kolorowego ogródka. A jak dojrzałem moją ulubioną lilię 'Muscadet' to poczułem się jak u siebie ;-)
Ketmia syryjska to ciekawy krzew, w dodatku kwitnący w terminie gdy róże odpoczywają. teraz też wspaniale kwitną budleje i jeśli Ela ich nie masz to chętnie ci odstąpię młodą sadzonkę w kolorze podobnym do tego ostatniego floksa.
Chętnie zresztą odstąpię każdemu ze starej gwardii ;-) podzielone kępy bylin. W tym roku niesamowicie :shock: porozrastały się rośliny a wyrzucać je na kompost jest szkoda.
Ważny jest w tej naszej pasji zapał, a tego Eli jak widać od wielu już miesięcy nie brakujeObrazek
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Dziękuje Danusiu i Krzysiu za pochwały ale to przedewszystkim Wasza i nie tylko zasługa,że ogród tak wygląda.Chociaż ciągle jest ten niedosyt nie w tym miejscu,nie ten kolor albo za mało itp.Krzysiu jak dają to biorę ,jak biją uciekam ;-) ,a tak na poważnie bardzo chętnie tylko jak ja Ci się zrewanżuje jak Ty wszystko masz :lol: Ale za to jesienią podzielę się z innymi tym co mi zbywa,nie będzie tego wiele bo ciągle jestem na początku.Z tym zapałem masz racje ale myślę,że ludzie którzy mnie obserwują myślą sobie to jakiś oszołom.Łapię się na tym,że wychodzę z domu po kwiaty do wazonów i wracam po godzinie lub dwóch bez nich ;-)A teraz coś o kwiatach ,kwidnie mi drugi raz róża na pniu,na pędach ,które urosły w tym roku i biały floks.Muszę też wspomnieć o szczygiełkach ,które bujają się na moich kosmosach tarmosząc je .Zrobiłam im kilka zdjęć niestety są mało wyrażne bo przez szybę.
Załączniki
Były cztery ale zmieściły się tylko trzy,ciekawa jestem czy je widzicie.
Były cztery ale zmieściły się tylko trzy,ciekawa jestem czy je widzicie.
Obraz 594.jpg
Obraz 588.jpg
Obraz 636.jpg
Obraz 689.jpg
pozdrawiam Elżbieta
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Witaj Elu. Pięknie rozkwita Twój ogród :lol:
Lilie są niesamowite! Jakie olbrzymie mają kwiaty :shock:
I te małe dalie też mi się bardzo podobają. U mnie są jedynie duże.
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Wiosną kupiłam rudbekiei miała być różowa a jest, zobaczcie sami :-/
Załączniki
Obraz 730.jpg
pozdrawiam Elżbieta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ciekawa odmiana :-D ja również kupiłem różową i mam białą ale odrobinę ma inny środek. Robiliśmy zakupy w tym samym miejscu?? :lol:
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

piotrek_ns pisze:Bardzo ciekawa odmiana :-D ja również kupiłem różową i mam białą ale odrobinę ma inny środek. Robiliśmy zakupy w tym samym miejscu?? :lol:
Jak tu ufać biedronce :mrgreen: Miałam dzisiaj"inwazje" motyli i szczygiełków,ale one nie chciały pozować.
Załączniki
NN
NN
Obraz 823.jpg (50.17 KiB) Przejrzano 1487 razy
Rusałka osetnik
Rusałka osetnik
Obraz 811.jpg (60.53 KiB) Przejrzano 1487 razy
Obraz 800.jpg
Jakaś ważka ? na kobeii
Jakaś ważka ? na kobeii
pozdrawiam Elżbieta
ODPOWIEDZ