Tu na razie jest ściernisko ale będzie... ogród

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Wiolu , czyżby to w Twoim ogrodzie takie maszyny szalały ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

W ogrodzie nie ale obok pola to fotka tuz przy granicy ;-) . Wiecie ja mam pole w środku pól wiec po obu stronach zboże jest ;) No teraz już nie ma ;) Rok temu szalały u mnie takie ;) Teraz tylko maszyną na naszym ogrodzie jest kosiarka. Która nawet teraz nie ma co ścinać bo susza totalna ;(
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Coś tam u mnie się zmieniło na skalniaku więc wam pokaże ;) Ale dalej szczere pole ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Harwi, sporo się dzieje u Ciebie, ładnie wszystko rośnie sobie. A i domek całkiem już fajny. :-)

Wczoraj zgrywałam swoje archiwa zdjęciowe na płyty, żeby w razie zainteresowania prezentować je przy pomocy telewizora (wtedy są większe). Przy okazji oglądałam "początki działki" i choć to było tylko 5 lat temu, szybko wymazało się z pamięci. A najlepsze jest to, że "ciągle nam mało".
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Wiolu! ogród coraz ładniejszy. No i przyjemne zapachy- koszonego zboża, a później zapachu ziemi podczas orki. Tylko świadomość,że lato już za nami jest przykra.
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP »

Kobieto nie marudź! Masz własny kąt, czas na zagospodarowanie nieograniczony.. Zobaczysz, jak Ci się rozrośnie, to będziesz przesadzać, koncepcje zmieniać :mrgreen: Jak to w życiu :-D Wiolu jak dla mnie to już Twój ogród ma charakter :-)
Awatar użytkownika
ŚLiFKa
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2008-08-22, 20:33

Post autor: ŚLiFKa »

Wiolu w końcu odnalazłam tę altanę. Ale :shock: toż to nie altanka :shock: :shock: :shock: To WILLA ;-) Coby się zapoznać z Twoim ogrodem poczytałam od ścierniska do teraz i znowu :shock: Jestem pod wrażeniem. Naprawdę po ściernisku nie ma śladu i widać ogrom włożonej pracy. Trzymam kciuki za kolejne przedsięwzięcia.
A kamienie na skalniaku to płód, który wcześniej zbierałaś z trawnika? Jeżeli tak to fajowe :->
Awatar użytkownika
ŚLiFKa
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2008-08-22, 20:33

Post autor: ŚLiFKa »

Pozwoliłam sobie oglądnąć fotki na fotosiku i mam pytanko: mam takiego kwiatka ja Ty
Obrazek
i coś zaczyna mi usychać. Nie wiem jakie światło lubi i gdzie mam go trzymać żeby był zadowolony :cry: POMOCY :cry: :cry: :cry: Tak bardzo mi się on podoba :-(
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

To jest Maranta i lubi stanowisko jasne lub lekko zacienione ale osłonięte przed pełnym słońcem. Zimą wystarczy jej temp. 14 - 16°C. Podłoże: substat próchniczny z dodatkiem ziemi uprawnej. Lubi stałą wilgotność. Latem umiarkowanie nawozić. Roślina lubi podwyższoną wilgotność powietrza.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Już mi lepiej. Ale czasami jak patrze na wasze ogrody na ogrom cudownych kolorowych roślin a potem wracam do mnie to :-/ Ale macie racje wszystko przed nami ;)

Ślifko Tak to kamienie z naszego trawnika. jak rolnik nam orał to my zbieraliśmy ;). No i plus oczywiście przy okazji z sąsiednich pól ;) co większe ;) Rolnicy zadowoleni i my też ;)

Hehe willa mówisz ;) Fajnie dzięki ;)

A o Marancie już ci opowiedziała Ewa-bardzo wyczerpująco ;). Lubie ja bo wydaje mi sie, że reaguje na deszcz. Jak ma padać wszystkie listki do góry zadziera hihi Lepsze to niż prognoza pogody ;)
Ja ją mam jako roślinkę domową można ja do ogrodu dawać Ewa? :shock:
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Wiolu, oczywiście, że możesz jej w przyszłym roku zafundować letnisko w ogrodzie ale musisz pamiętać o ochronie przed słońcem. Maranta jest podatna na mszyce i przędziorki i to ryzyko musisz brać pod uwagę wystawiając ją do ogrodu.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

A to moja sobie posiedzi w domku ;) Bo na działce patelnia cienia jak na lekarstwo co najwyżej może spędzi wakacje na balkonie ;) Dzięki
Awatar użytkownika
ŚLiFKa
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2008-08-22, 20:33

Post autor: ŚLiFKa »

Dzięki za wieści o Marancie :-) Już ją przeniosłam z mebli kuchennych (zacienione ale upalne miejsce) na stolik z fiołkami (jasne, koło okna ale bez ostrego słońca) :-D Teraz czekam na polepszenie jej stanu :-/

Wiolu - działkowe kamienie są fachowe. Jak zanotujesz nadmiar - chętnie przyjmę. Hehe.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Szybko rozwija Ci się ogród. Fantastyczny skalniak już dziś a co dopiero za 2-3 lata. Ja kiedyś założyłam skalniaczek ....ale wszyscy goście pytali się kogo tam pochowałam :-( Podobno do złudzenia przypominał miejsce pochówku i od tej pory omijam ten temat szerokim łukiem. W praktyce oczywiście bo skalniaki są piekne i chociaż mam parę to służą raczej jako wypełnienie a nie jako osobna "ekspozycja". Bardzo fajnie tak oglądać czyjeś postępy praktycznie od zera. Super Ci to wychodzi. Powodzenia :-D
Awatar użytkownika
stokrotek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-12, 09:02

Post autor: stokrotek »

Prześliczne te roślinki na sklaniaku. Na moim jest sporo roślin jednorocznych, ale i tak mi sie podoba :->
ODPOWIEDZ