Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosiu, u mnie ta aptenia rośnie świetnie i nie zrzuca listków, ani kwiatków, tak porządna jest :lol:. Mam ją już kolejny rok i nie przechowuję, bo jest dostępna za bardzo małe pieniążki. A portulaki oglądam u Ciebie.
Pozdrowionka serdeczne przesyłam.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1433
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: ANDU »

WITAJ GOSIU

Ale pięknie kwitnie u Ciebie wszystko, niecierpki dzielnie rosną u nas nie dają radę tak długo, u mnie portulaki wysiały się same z zeszłego roku, rosną nawet w szczelinach między kostką brukową.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Krysiu , również pozdrawiam.

Andrzeju , bardzo lubiłam zawsze te tradycyjne ,igiełkowe portulaki , u mnie również ,jeśli nie ruszę doniczki z ziemią , wiosną wschodzą samosiejki tej portulaki , ale tylko tej .Te wiszące jakoś nie wysiewają się .One głównie zwisają poza doniczką ,więc może co nieco wysieje się sąsiadce z dołu.
W ogrodzie , gdzie patrzymy na nie z góry , te stojące portulaki prezentują się najładniej. A u mnie pod balkonem , od czasu do czasu , w szczelinach kostki brukowej zakwitają lwie paszcze . Pozdrawiam :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Lato w pełni na Twoim balkonie Gosiu :mrgreen:
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Anka2803 »

Gosiu jestem stałą fanką Twoich portulak :mrgreen: u Ciebie mają idealne warunki i zachwycają :-D
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witajcie ! , miałam problemy z przenoszeniem fotek i nie tylko.

Dziękuję Danusiu i Aniu za miłe słowa :

To jeszcze październikowe kwiatki.
Abelia  zaskoczyła mnie długim ,jesiennym kwitnieniem.
Abelia zaskoczyła mnie długim ,jesiennym kwitnieniem.
]
Po burzach i wichurach zniknęły na balkonach prawie wszystkie niecierpki.
Po burzach i wichurach zniknęły na balkonach prawie wszystkie niecierpki.
To jedne z ostatnich dziwaczków.
To jedne z ostatnich dziwaczków.
Te begonie kwitną nadal ,choć wiatr połamał niektóre gałązki.
Te begonie kwitną nadal ,choć wiatr połamał niektóre gałązki.
Ta portulaka jeszcze teraz w słoneczne dni otwiera kilka kwiatków.
Ta portulaka jeszcze teraz w słoneczne dni otwiera kilka kwiatków.
W sierpniu ścięłam przekwitnięte kwiatki , ponownie zakwitły ,ale już tylko kilkoma kwiatkami.
W sierpniu ścięłam przekwitnięte kwiatki , ponownie zakwitły ,ale już tylko kilkoma kwiatkami.
DSC_6122.JPG
W październiku gazanie miały więcej kwiatów niż latem, chyba z nich zrezygnuję na drugi rok.
W październiku gazanie miały więcej kwiatów niż latem, chyba z nich zrezygnuję na drugi rok.
DSC_6116.JPG
Załączniki
DSC_5951.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gocha, klimat masz świetny, tyle jeszcze kolorowych kwiatów na balkonach. U mnie już rosną w domu.
Pozdróweczki serdeczne posyłam.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Gosiu twój balkon podczas naszej szarej jesieni zachwyca mnie kolorami :mrgreen: Ale muszę zapytać o kolor oleandra. Bo na zdjęciu jest bardzo jasny róż. W tym roku dostałam w prezencie od zięcia oleandra. I na koniec lata, ku mojemu zaskoczeniu pokazał pączki kwiatowe. I zakwitł :rotfl: Tylko kolor miał być czerwony, a jest różowy :-D Ale i tak mi się podoba. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Krysiu i Danusiu za odwiedziny , pozdrawiam serdecznie Was obie :) .

Krysiu , Twoje domowe kwiatki zostaną z Tobą dłużej niż te moje na balkonie , no i masz je bliżej oka :-D

Danusiu , ja ten oleander kupiłam w Lidlu , bo zawsze to tańsze ryzyko :mrgreen: , wybór był niewielki , ale to ciekawy kolor , taka mieszanka waniliowego , łososiowego i bladego różu :) Bardzo podobają mi się mocne kolory , widoczne z daleka , ale chciałam dopasować do pomarańczowej lantany :hyhy: .

Te wichury i deszcze , który przewinęły się też przez pólnocne Włochy ,gdzie mieszkam , zniszczyły mi bardzo niecierpki , duże begonie stale kwitnące i mój duży krzaczek chryzantem żółtych .Mimo zabezpieczenia i wiązania połamało kilka sporych gałązek chryzantem .Wiele jednak kwiatów odżyło po lecie i małe ,białe begonie stale kwitnące urosły i wypiękniały ,a bugenwilla przez całe lato nie była tak piękna jak w październiku , nawet dipladenia zdecydowała się kwitnąć i ma obecnie kilka pąków.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Zdjęcia z ostatniego tygodnia października.



Tak wyglądała bugenwilla pod koniec października.
Tak wyglądała bugenwilla pod koniec października.
A tak   krzaczek jeszcze przed burzami.
A tak krzaczek jeszcze przed burzami.
DSC_6034.JPG
DSC_6155.JPG
Te i białe miniaturki chryzantem kupiłam we wrześniu w pąkach .Nie rozwinęły się , ale po ich ścięciu pojawiły i nowe pąki ,które zakwitły w październiku.
Te i białe miniaturki chryzantem kupiłam we wrześniu w pąkach .Nie rozwinęły się , ale po ich ścięciu pojawiły i nowe pąki ,które zakwitły w październiku.
DSC_6167.JPG
DSC_6157.JPG
Jeszcze dzisiaj widziałam na moich kwiatkach pazie królowej.
Jeszcze dzisiaj widziałam na moich kwiatkach pazie królowej.
Lantana jeszcze dzisiaj ma dużo pąków .
Lantana jeszcze dzisiaj ma dużo pąków .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Lantanę masz śliczną. Tak samo bugenwillę. Ale miotełki celozji mi się nie podobają. Jakoś tak nie mam do niej przekonania. Lubię te roślinki, które są trwalsze niż jeden sezon i to chyba stąd wynika. A teraz mam z nimi dużo roboty, bo wszystkie przesadzam :lol: . Dziś storczyki, kupiłam im podłoże i przezroczyste doniczki.
Na hippeastrum przyszła pora, zasusz je teraz. Dobrego dnia Gosiu :-D .
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Krysiu :) , hippeastrum odstawiłam w kąt balkonu , jest za brzydki żeby trzymać go w domu i bardzo mokry po ulewach.
Mnie też się nie podobają tegoroczne celozje ,tą samosiejkę chyba z końca lipca zostawiłam ,przyda się przy kompozycjach suchych .Niestety olbrzymie ,grzebieniaste celozje sprzed lat ,już się nie powtórzyły ,ale były piękne.
Dzisiaj wyszło trochę słoneczko ,po wczorajszej ,całodziennej ulewie i kwitną gazanie , truskawka otworzyła kwiatek i dipladenia .
Miłego dnia wszystkim życzę :)

Listopadowe fotki.

.
To chyba jeden z ostatnich kwiatków passiflory w tym roku , z początku listopada.
To chyba jeden z ostatnich kwiatków passiflory w tym roku , z początku listopada.
Begonia stale kwitnąca , podrosła i wypiękniała dopiero na jesieni,nadal tak wygląda.
Begonia stale kwitnąca , podrosła i wypiękniała dopiero na jesieni,nadal tak wygląda.
DSC_6190.JPG
Sprzed kilku dni ,nadal tak wygląda.
Sprzed kilku dni ,nadal tak wygląda.
Chyba miesiąc temu obcięłam główne ,dwa pędu begonii  bulwiastej i zdążyła jeszcze ładnie ponownie rozkwitnąć .Po bokach jet duża ,płożąca się ,stale kwitnąca begonia .Często te małe przeżywały mi zimę , zobaczymy czy ta da radę  :).
Chyba miesiąc temu obcięłam główne ,dwa pędu begonii bulwiastej i zdążyła jeszcze ładnie ponownie rozkwitnąć .Po bokach jet duża ,płożąca się ,stale kwitnąca begonia .Często te małe przeżywały mi zimę , zobaczymy czy ta da radę :).
DSC_6185.JPG
Moje poturbowane chryzantemy .Mam je od kilku dobrych  lat na balkonie.
Moje poturbowane chryzantemy .Mam je od kilku dobrych lat na balkonie.
Tej plątaniny jeszcze nie zlikwidowałam, passiflora ma jeszcze pąki .
Tej plątaniny jeszcze nie zlikwidowałam, passiflora ma jeszcze pąki .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1433
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: ANDU »

WITAJ GOSIU

Dzięki za odwiedziny u mnie.
Z tymi chryzantemami nic nie robiłem same się takie uformowały, jak przekwitną obetnę ,mam nadzieję,że przetrwają zimę.

pozd
ANDU
grzegorzw
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 146
Rejestracja: 2018-04-04, 18:24

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: grzegorzw »

HA i kto by pomyślał, że na balkonie można mieć taką różnorodność i obfitość piękna.

Dzień dobry Gosiu :)
Wszystkim dużo zdrowia
życzy Grzesiek
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj Andrzeju i dzień dobry Grzesiu ! :) :) Dziękuję Wam za miłe słowa i odwiedziny.Pozdrawiam serdecznie :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ