TESTUJEMY SZCZEPIONKI MIKORYZOWE

Zastosowanie, opinie, wyniki badań dot. stosowania szczepionek mikoryzowych.
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Rzeczywiście niespotykane!

:-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

bo takie rzeczy Panie to tylko... na Forum Ogrodniczym :-D :mrgreen:
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Tak, elegancka postawa firmy.
A poczta polska to...powinna zostać rozwiązana. O wielu uszkodzonych przesyłkach ostatnio słyszałem. :evil:
Moja paczka tez nosiła ślady majstrowania. Na szczęście pojemnik był cały i opakowanie firmowe tez.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
użytkownik usunięty

Podziękowanie

Post autor: użytkownik usunięty »

Niniejszym uprzejmie informuję, że otrzymałam dzisiaj mikoryzy (pocztą kurierską), całe i zdrowe!
Dziękuję Sponsorowi za tak szybkie działanie i gest!
Oczywiście od razu zostaną przetestowane.

Serdecznie pozdrawiam
:-)
dawid
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-10, 10:36

Post autor: dawid »

Zaryzykowałem i kilka (czytaj 9) krzewów dostało szczepionkę. :-D
tylko szczepienie zmieniłem na efekt podlewania, czy zda egzamin?
W wiadrze 10-cio litrowym rozmieszałem z wodą 3 łyżeczki szczepionki i po wykopaniu dołka wokół sadzonki wlałem około 3 litry mikstury, korzonki niech piją - a co? :lol:
gilgall
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 99
Rejestracja: 2009-01-17, 21:03

Post autor: gilgall »

Zakupiłam w sklepie Gadar mikoryzę do borówek, winorośli i warzyw. Niestety,, zamiast do winorośli przysłano mi mikoryzę do wrzosowatych. Pomijając tę zamianę, chcę dowiedzieć się w jakiej postaci powinna być mikoryza? Czytałam na forum, że musi być w płynie, bo inaczej grzyby nie przeżyją, moja grzybnia do warzyw ma postać proszku. Czy to naprawdę
"żywa grzybnia"? Wszystkie pudelka mają logo MYKOFLOR. Bardzo proszę o odpowiedż, strasznie się zdenerwowałam tą przesyłką....

Pozdrawiam, Edyta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Edytko pomijając zamianę, która była zapewne niefortunnym zbiegiem okoliczności i na pewno jeśli złożysz reklamację to natychmiast otrzymasz żądaną grzybnię, to wszystko jest ok. Czytałaś na forum, że musi być w płynie i taką postać ma np. gzrybnia do roślin wrzosowatych, iglastych, czy storczyków, ale już np. grzybnia do roślin doniczkowych, czy go warzyw jest w formie suchego jak to napisałaś "proszku". Ja taką grzybnię rozmącam w wodzie i w takim roztworze moczę korzenie roślin doniczkowych, natomiast warzywa po delikatnym odsłonięciu korzonków można podlać, Można też zastosować suchą grzybnię jak zaleca producent i potem obficie podlać. Także nie martw się, grzybnia jest taka jak powinna być, a w sprawie zamiany skontaktuj się z Gadarem ;-) . Powodzenia w uprawie. :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Edytko,napisz do sklepu Gadar. Z Gadaru otrzymałam zamówioną grzybnię do storczyków,była w płynie. I tą co otrzymałam teraz z firmy Mykoflor, do iglaków również była w płynie.
dawid
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-10, 10:36

Post autor: dawid »

Grzybnia do winorosli też ma postać płynną. :-D
gilgall
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 99
Rejestracja: 2009-01-17, 21:03

Post autor: gilgall »

Dzwonilam już do Gadaru i obiecali dosłać mikoryzę do winorośli, oczywiście ja też muszę im odesłać mikoryzę do wrzosowatych ( rzeczywiście w płynie - ciemnego koloru). To jestem już spokojna, bałam się , że przysłali mi jakąś podróbkę, tym bardziej, że grzybnia do borówek też jest w płynie ( przezroczysty - taka ma być?).
A ile trzeba dolać wody do tego proszku? Boję się, że jak zrobię za rzadkie, to nie będzie dzialać...

Pozdrawiam, Edyta
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

zamiast do winorośli przysłano mi mikoryzę do wrzosowatych
No cóż, jest w tym pewna nutka pocieszenia. Rozmawiałem ostatnio z właścicielem sklepu. Po prostu zadowoleni klienci z roku na rok robią coraz więcej zakupów. W tym roku liczba zamówień przerosła ich oczekiwania. To niewielka firma rodzinna i teraz prawie już nie sypiają tylko w kółko pakują paczki... Wcześniej czy później każdy może się pomylić ;-) Cieszę się że sprawa wyjaśniona i doślą Ci właściwą mikoryzę :-D
chcę dowiedzieć się w jakiej postaci powinna być mikoryza? Czytałam na forum, że musi być w płynie, bo inaczej grzyby nie przeżyją, moja grzybnia do warzyw ma postać proszku
W zależności od wymagań poszczególnych grzybni, jedne rodzaje są w proszku, a inne w płynie. W zależności od tego, która w jakich warunkach lepiej zachowuje trwałość. Gadar ma na pewno najlepsze, oryginalne mikoryzy MYKOFLOR i na 100% wszystko jest tak jak powinno być. Ale oczywiście - pytać zawsze warto ;-)
Rafał
gilgall
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 99
Rejestracja: 2009-01-17, 21:03

Post autor: gilgall »

Bardzo się cieszę, że "na 100% jest wszystko tak jak powinno być". Wybrałam Gadar właśnie dlatego, ze był polecany na forum i chciałam mieć pewność, że kupię dobry produkt, a nie jakąś podróbę, tym bardziej, że oprócz mikoryz kupiłam tam również hydrożel.
Wczoraj przekonałam się, że jednak sa uczciwi sprzedawcy ( i nie mówię tego tylko o Gadarze). Moje trzy winogrona padly mimo okrycia. Przechodząc obok pana , u którego je kupiłam (na rynku), zapytałam, czemu nie przeżyły, na co pan zaproponował wymianę na nowe sadzonki. Muszę tylko wykopać je i pokazać korzenie, czy przypadkiem są nieuszkodzone przez nornice. Nie spodziewałam się takiego gestu :mrgreen: i jestem baaaardzo mile zaskoczona postawą sprzedawcy. :mrgreen:
Ciekawe, czy podobnie zachowałaby się pani z CLEOME? Kupiłam u niej w tamtym roku parę krzaczków i jeden - perełkowiec- tez nie przetrzymał zimy, mimo okrycia.

Pozdrawiam wszystkich optymistycznie, Edyta
gutek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-09-26, 14:55

"Suche" i "mokre" mikoryzy

Post autor: gutek »

Wasze wątpliwości może rozwiać krótka lektura na stronie www.mikoryza.pl
jest tam opisana i endomikoryza i ektomikoryza.
W zakładkach: "mikoryza - funkcje i rodzaje" oraz "oferta - szczepionki"
autor wyjaśnia doskonale te różnice.
Ponadto warto obejrzeć prezentacje multimedialne. - robią wrażenie.
Jeśli chodzi o tzw. "podróby" to zwracając uwagę na charakterystyczne opakowanie i dystrybutorów wymienionych na stronie producenta - nie sposób się pomylić.
gutek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ciekawa strona i faktycznie, wyczerpujące informacje.
Robią wrażenie. :-)
gilgall
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 99
Rejestracja: 2009-01-17, 21:03

Post autor: gilgall »

Dziś dostałam z Gadaru brakującą mikoryzę i jeszcze zwrot kosztów przesyłki. :mrgreen: Bardzo się cieszę , na pewno jeszcze będę tam robić zakupy.
Zabieram się za testowanie mikoryzy. :mrgreen:


Pozdrawiam, Edyta
ODPOWIEDZ