Podłoże z pni

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Elegancko, mnie też się marzy żeby sobie taki placyk sprezentować. Tylko czasu ostatnio jak na lekarstwo ...
Ale takich donic nie odpuszcze - prezentują się świetnie i co najważniejsze, "nie straszą" jak ich plastikowe odpowiedniczki ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Donice są świetne,jeszcze nie wiem jak długo wytrzymują,bo dopiero w tym roku, je założyliśmy.Mąż powiedział,że niektóre są dębowe,więc myślę, że jednak trochę wytrzymają.Powodzenia w szukaniu.
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Post autor: bogna »

Dziekuje za pochwały,przekaże mężowi,dużo pracy go to kosztowało,ale było warte.Długo myslelismy co zrobic,bo rzeczywiscie ta trawa wciąż wycierana ,nie byla efektowna.
pniaki.jpg
pniaki.jpg (89.86 KiB) Przejrzano 2119 razy
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Pracowity Twój mąż i należy go chwalić
Załączniki
puchar.gif
puchar.gif (29.18 KiB) Przejrzano 6729 razy
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Post autor: bogna »

Danka pisze:Pracowity Twój mąż i należy go chwalić
Aż złoty??????????//dziekuje,przekaze,tak jest, nie tylko na zdjeciach
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Bogna super sprawa. Nam tez chodzi cały czas po głowie takie rozwiązanie albo z kamieni (bardziej trwalsze). Podpowiesz troszkę więcej szczególików. Jaki to jest rodzaj drzewa? Jakie to były wielkości, średnica, długość. W jaki sposób to układał na cement suchy mokry czy jak to jest ;)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Danka pisze:Donice są świetne,jeszcze nie wiem jak długo wytrzymują,bo dopiero w tym roku, je założyliśmy.Mąż powiedział,że niektóre są dębowe,więc myślę, że jednak trochę wytrzymają.Powodzenia w szukaniu.
Moja wytrzymała już 3 lata i ma się dobrze ;-)
Załączniki
bratki04.jpg
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Post autor: bogna »

harwi pisze:Bogna super sprawa. Nam tez chodzi cały czas po głowie takie rozwiązanie albo z kamieni (bardziej trwalsze). Podpowiesz troszkę więcej szczególików. Jaki to jest rodzaj drzewa? Jakie to były wielkości, średnica, długość. W jaki sposób to układał na cement suchy mokry czy jak to jest ;)
Juz odpowiadam,popytałam o wszystko męża.Pieńki są dębowe,wysokosci 15cm,średnica jest obojętna,ale im mniejsze tym lepiej ukladac,bardziej sie spasowują.Na spodzie sypana byla sucha zaprawa cementowa,a wszystkie szczeliny wypełniane żółtym piaskiem,bardzo dokladnie,potem polewane woda.Wszystko musi szczelnie dolegac.Jest sporo przy tym pracy,szczegolnie to spasowywanie,ale dzieki temu nic sie nie rusza,jest bardzo stabilne.Dzieki żółtemu piaskowi,nie wyrasta trawa ani chwasty.
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Re: drewniane kwietniki

Post autor: bogna »

Danka pisze:Z pustych wewnątrz pniaków mam zrobione kwietniki. Mam nadzieję,że jednak przetrwają dłużej niż 3 lata. Tak zapewnia mój M. 8-) I właściwie to był jego pomysł.
Drewniany kwietnik, to bardzo orginalne!!!!!Chyba musze cos pomyslec,ale jak wydrążyc środek?Taka donica idealnie sie komponuje z naturą.6 za pomysł.
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Wydrążyć środek pnia można za pomocą grubego wiertła i dobrej wiertarki. Mój sąsiad jak robił latarnie to za pomocą tych urządzeń wydrążał.
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Post autor: bogna »

damiano pisze:Wydrążyć środek pnia można za pomocą grubego wiertła i dobrej wiertarki. Mój sąsiad jak robił latarnie to za pomocą tych urządzeń wydrążał.
Dziękuję Damiano za podpowiedź, jeśli dobrze zrozumiałam, to sąsiad robił latarnie z pni??Ciekawe i oryginalne.
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Dobrze zrozumiałaś. Miał 5 pniaków brzozowych z korą o grubości około 20cm i około 10 cm od góry pnia wyciął takie okienka a u góry wydrążył środek by zamontować żarówkę wraz z kablem.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

hmn sprytne ;)
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Sam chciałem sobie zrobić takie niższe i ustawić koło 3 Świerków Srebrnych ale nie mam takich pieńków brzozowych.
Awatar użytkownika
ŚLiFKa
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2008-08-22, 20:33

Post autor: ŚLiFKa »

Faktycznie wygląda to imponująco!!!! Baaardzo mi sie podoba ten pomysł - ocementowania. Przynajmniej z chwastami spokój. Przy produkcji kolejnych ścieżek z pniaków wezmę ten sposób pod uwagę ;-)
ODPOWIEDZ