Ogród z pięknym widokiem

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Kochani!
Kasik5, Danka, Małgorzata124, Daniela, piotrek_ns, piwonia, Herbi, Joasia, Iw, iwonaceae dziękuję Wam za serdeczne słowa i porady cebulkowe.

W sobotę w końcu dopisała pogoda i mogłam całkowicie oddać się pracy w ogrodzie. :lol:
Obrazek
Musiałam dowieźć trochę lżejszej ziemi, bo w miejscu przeznaczonym pod cebulki ziemia jest bardzo gliniasta.
Obrazek
Asystowała mi psiczka Emilka.
Obrazek
Cebulki tulipanów posadziłam na pewno zbyt gęsto, ale nie zdołałam przygotować więcej miejsca.
Obrazek
Posadziłam w sobotę około 150 cebulek tulipanów, niestety nie zdążyłam z cebulkami innych kwiatów... coraz szybciej robi się ciemno :-(

Tyle zostało mi do wsadzenia na dziś, a dziś znowu od rana padało.
Obrazek
Może jutro od rana zaświeci słońce???
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Lilu, widzę, że naprawdę ciężko pracowałaś. Też tak zaczynałam :-) . Powolutku, spokojnie, a w ogrodzie będa efekty Twojego wysiłku. Prace ziemne są naprawdę wyczerpujące. Ale sadzenie to już sama przyjemność :-) . Ogromną ilość masz tych cebulek :shock: . Każda nowozasadzona roślina przyniesie Ci wiele radości. Zobaczysz, tak będzie :-D . Zyczę Ci wytrwałości i takiego zapału jak masz teraz :-D.
Myślę, że nie są zasadzone zbyt gęsto. Będzie fajna rabata tulipanowa :-).
Aha, i pogody pięknej życzę :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
mada
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 200
Rejestracja: 2009-11-11, 16:32

Post autor: mada »

Witaj Lilu, na forum jestem od niedawna i dziś pierwszy raz podziwiałam Twój piękny zakątek. Jestem pod wrażeniem Twojej siły fizycznej (widząc jak pędzisz z taczką po ogrodzie :-D ) no i przede wszystkim psychicznej. Niech tulipanowe pole jakie zakwitnie wiosną będzie nagrodą za Twój trud.
Lila pisze:Posadziłam w sobotę około 150 cebulek tulipanów, niestety nie zdążyłam z cebulkami innych kwiatów... coraz szybciej robi się ciemno :-(
Ja też będę jeszcze jutro dosadzać tulipany i krokusy
pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Gratulacje za tężyznę. Psychiczną i fizyczną. U nas jeszcze w miarę ciepło, może i u Ciebie nie będzie tak szybko mrozów. Powodzenia.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ależ tam jest dużo miejsca do popisu! Malownicza taka ogrodniczka z taczką, tym bardziej że taczka większa od ogrodniczki. Podziwiam!

Od razu sobie wyobraziłam wiosną te tulipany.
:-)
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Ale będzie łan tulipanów. Nieźle się najeździłaś z tą taczką. Emilkę trza było zatrudnić powoziła by troszkę. hiih Ale przynajmniej miałaś doborowe towarzystwo. ;-)
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Witaj Lilu. Ale praca paliła ci się w rękach. Tyle tulipanów..Teraz tylko czekać na wiosnę i efekty. Myślę, że będą wspaniałe. Jest ci zapewne bardzo ciężko, ale dasz radę jesteś mocna duchem. Współczuję, jestem z Tobą myślami. Pozdrawiam.
Gratuluję serdecznie wygranej w konkursie " Potrawy z pieczarek"
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

O proszę, ogrodniczka nie poprzestaje na kontemplacji wspaniałych widoków gór, a ostro pracuje aby otoczenie uczynić jeszcze piękniejszym. ;-) :lol:

No i wyrasta mi tulipanowa konkurencja. Jak 150. ;-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Ciekawe, jak to miejsce będzie wyglądać wiosną. Mam nadzieję Lilu, że znowu podeślesz nam jakieś fotki ;-) Też mam sporo tulipanów w ogrodzie, ale jakoś nie bardzo mogę je ułożyć w ciekawą kompozycję. Dlatego też oglądam różne rozwiązania i być może pewnego pięknego dnia doznam oświecenia :lol:
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

iwonaceae pisze:Też mam sporo tulipanów w ogrodzie, ale jakoś nie bardzo mogę je ułożyć w ciekawą kompozycję. Dlatego też oglądam różne rozwiązania i być może pewnego pięknego dnia doznam oświecenia :lol:
Niektórzy po prostu rzucają z garści po kilka cebulek (tak jak przy siewie trawy) i gdzie upadną tam je sadzą.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Lilu, jestem pełna podziwu dla Twojego ogrodniczego zapału :-D . Przy takim tempie prac już wiosną będziemy podziwiać Twoje dzieło, a ja już nie mogę się doczekać takiej ogromnej ilości kwitnących tulipanów :oops:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

"Aniu, mieszkamy rzeczywiście prawie po sąsiedzku, po przeciwnych stronach drogi Brzesko - Nowy Sącz, prawie w tej samej odległości od niej. Ja mieszkam w Lipnicy Wielkiej w gminie Korzenna. Może znasz te okolice?"



Dawno do Ciebie nie zaglądałam, serdecznie współczuję :-|

Znam Lipninicę, kilka razy tam byłam. Życzę Ci dużo siły i pomysłów do realizacji Twojego ogrodu. :->
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Wróciłam wczoraj z kilkudniowego wyjazdu, a tymczasem tutaj u mnie bylo tylu miłych gości. Dziękuję wszystkim za serdeczne zainteresowanie moją pracą w ogrodzie, myślę, że doda mi to jeszcze więcej siły i zapału. Przed wyjazdem zdążyłam jeszcze posadzić cebulki krokusów, szafirków, narcyzów, frezji oraz jaskry, irysy i liliowce. Teraz wybieram się do Waszych ogrodów podziwiać Wasze ostatnie dokonania.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Lilu...także pospacerowałam troszkę u ciebie. Piękną masz okolicę. Takie widoki mnie zachwycają ,fajnie je mieć na codzień . Ja tylko od święta. Gratuluję wytrwałości i pracy jaką wkładasz w tą działeczkę. Wiosenne widoki kwitnących kwiatków odwdzięczą ci się za twoją pracę na pewno. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Lilu, ależ masz piękne widoki... :shock: Mnóstwo pracy fizycznej, nie tylko serca wkładasz w swój ogród. Aż trudno będzie doczekać się wiosny by móc podziwiać Twoje dzieło.
Powodzenia w zamierzeniach ogrodowych i ogólnie w życiu życzę. ;-) :-D
ODPOWIEDZ