ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

U ciebie gorąco i sucho a u mnie, choć ciepło, to mokro i deszczowo, pada co drugi dzień. Ale widać, że mimo upału, kwiatki dają radę i ładnie kwitną :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Piotrek dopiero wróciłam od podlewania a jutro rano jak będzie tak słonko prażyć znowu muszę podlewać , przydało by się aby i do mnie zawitał deszcz nawet na kilka godzin..
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ładne kolorki mieczyków a i trytoma też niczego sobie, a nowa rabatka zapowiada się ładnie. :mrgreen:
U nas pada co kilka dni dość obficie więc nią podlewałam już bardzo dawno. :-D
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Przepiękne kolory mieczyków. Bardzo polubiłam te kwiaty :-) Śliczne tez gazanie, takie kolorowe ;-) No i rabatka zapowiada się nieźle, jak obsadzisz ją prymulami to będzie już wogóle super :-)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Piękna i dorodna trytoma, dość późno zakwitła, widać że nie objedzona przez ślimaki. Nowa rabatka i tyle nowych nasadzeń, będzie co podziwiać od wiosny. U ciebie sucho, u mnie także upał i susza. :-D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

wasilewska101 pisze: dopiero wróciłam od podlewania a jutro rano jak będzie tak słonko prażyć znowu muszę podlewać , przydało by się aby i do mnie zawitał deszcz
Witaj Janinko...pewnie deszczyk i do ciebie już zawitał. U mnie ciągłe burze, dobrze że w nocy. W dzień piękna pogoda. :mrgreen: Mieczyków zazdraszczam.....moje w tym roku mizeroty. Jesień zbliża się wielkimi krokami....szkoda. :-/ . Na pocieszenie wybiorę się na zakupy jesienne, może coś upoluję. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

wreszcie i u mnie popadało ,nie za dużo ,pewnie żebym nie zapomniała jak się podlewa .. ale zrobiło się zimno więc można cały dzień rozgrzewać się przy pracy w ogrodzie , też czekam na przesyłkę cebulową ale z taki mi cebulami co u nas trudno dostać ,, zamówiłam trochę w Swiecie cebul a trochę u Królika bo tam spotkałam takie jakich tam nie było .. a wczoraj dokupiłam sobie wrzosów , goździki wieloletnie na skalniak , sadzonkę czerwonej hortensji i sadzonkę bundelwilli ciekawe jak mi się przetrzyma przez zimę ... teraz rozsadzam żurawki .

.Obrazek

Obrazek

żurawki rosną na słońcu i im nie przeszkadza ale to chyba odmiana ,która może rosnąc w słońcu

Obrazek

coraz ładniej wygląda rabatka z gazanią , lobelią i portulaką ..

Obrazek

nie wiem czy to aster jesienny czy dżelżan .

Obrazek

zaczyna kwitnąć hibiskus ogrodowy

Obrazek

i domowy ,szkoda że takie nie rosną w ogrodzie ..
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Janinko, ale kolorowo u Ciebie, a Ty ciągle coś przesadzasz, dosadzasz tylko podziwiać :shock: :-D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Hibiskus domowy piękny ma kolor. Faktycznie szkoda że takich nie ma ogrodowych. Nic to...ten ogrodowy także bardzo ładny. Widzę dzielisz już żurawki, pewnie duże kępy. Moje jeszcze zbyt małe, może w przyszłym roku. Mimo to cieszę się że od wiosny sporo podrosły. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Żurawki i ja zaczęłam przesadzać. Kilka rosło w pełnym słońcu :-/ Teraz znalazłam dla nich miejsce w półcieniu, gdzie był wcześniej barwinek pospolity. Tutaj będzie dla nich z pewnością lepsze stanowisko :lol: Niektóre też wymagają podziału.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Zawsze znajdę u ciebie mnóstwo kwiecia, ketmie są bardzo piękne, żółtą jeszcze nie widziałam. Moja jedyna żurawka też rośnie na słońcu a nie wydaje się żeby jej szkodziło.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Ladys pisze: Moja jedyna żurawka też rośnie na słońcu a nie wydaje się żeby jej szkodziło.
Być może ta żurawka lubi słoneczko, inne nie bardzo. :-/ Tak więc aby wszystkim dogodzić...myślę że najlepszym miejscem jest półcień. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Janinko....gdzie się podziałaś :?: . Tak dawno cię nie było...nic nam już nie pokazujesz :-( . Jak tam przeżyły twoje rozsadzone żurawki :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Popatrz Zeniu, a ja dziś rano też pomyślałam o Janince, że jakoś dawno jej u nas nie było. :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Miło was gościć w moim wątku .. Mam już dużo bordowych i zielonych żurawek na słońce nawet ładnie się przyjęły a teraz niech się rozrastają .. Dokupiłam nowe kolory ,które teraz wyglądają tak ..


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

wyglądają ślicznie przez cały rok , na wiosnę mam sobie kupić takie kolorowe ale na słońce bo u mnie go jest sporo a z cieniem trochę trudniej ...

Obrazek

jesienne wrzosowisko

Obrazek

kolorowe kapusty ładnie dekorują ogród nawet po przymrozkach ..

Obrazek

jesień już dobrze zagościła w moim ogrodzie , opadły już liście i igły u niektórych drzew ,tylko całoroczne zielone ładnie wyglądają w ogrodzie choć i one zmieniają kolory ..
Zablokowany