Ogród Teresy

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
steresa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2008-05-05, 23:50

Ogród Teresy

Post autor: steresa »

Witam Wszystkich Forumowiczów bardzo serdecznie.Dzisiaj postanowiłam pokazać mój ogród.
Ma on ok.530 m2.Był zakładany od podstaw w 2002 roku.Od tego czasu zmienia się nieustannie.W miejscu gdzie poprzedni właściciele usypali kopiec z ziemi jest obecnie skarpa i skalniak.Cała działka była porośnięta chwastami.Bardzo dużo czasu musieliśmy poświęcić oczyszczeniu działki.Korzenie niektórych chwastów miały po ok.0,5 m długości.
Jeżeli chodzi o rośliny w moim ogrodzie to część z nich mam z poprzedniej działki ogrodniczej,część od sąsiadek ,z którymi się cały czas wymieniamy.Rokrocznie kupujemy również sporo roślin.Przewagę roślin stanowią byliny i skalniaki mam też róże,hortensje,iglaki i mnóstwo innych/nie sposób jest je wszystkie wymienić/.Większą część działki ok350m zajmuje trawnik.Mam też mały warzywniak,w którym rosną porzeczki,agrest,poziomki,truskawki,zioła i trochę warzyw.

W załączeniu zdjęcia ogrodu z poprzedniego tygodnia.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Pozdrawiam Teresa
steresa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2008-05-05, 23:50

Post autor: steresa »

A tutaj jeszcze kilka zdjęć archiwalnych./Przy okazji ćwiczę drugi sposób wstawiania zdjęć./
Załączniki
2003
2003
2007 rok
2007 rok
2005 rok
2005 rok
2004 rok
2004 rok
2004 rok
2004 rok
Pozdrawiam Teresa
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

:shock: :shock: Witaj Teresko, na widok Twojego ogrodu, zaniemówiłam (a możesz mi wierzyć, nie często mi się to zdarza, z natury jestem gadułą) toż to rozkosz dla oczu. Jest piękny. Skarpa wykonana w formie tarasów i skalniak wręcz modelowe. No to teraz czekam na zdjęcia poszczególnych roślin, szczególnie skalnych. :-D
Awatar użytkownika
sosober
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2008-01-17, 21:42

Post autor: sosober »

Teresko,
Twoje piętrowe skalniaki robią wrażenie!
Wyglądają pięknie, masz niesamowitą umiejętność komponowania roślin :)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Pięknie, pięknie, pięknie jest tu u ciebie :mrgreen: Skalniaki bardzo imponujące!
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Witaj Teresko !Jaki śliczny ten twój ogród ,a te skalniaczki bardzo ładne ,patrząc na takie cuda marzy mi się mały domek z ogrodem ( na razie nierealne), oj dużo pracy włożyliście ,żeby go doprowadzić do takiego wyglądu.
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Witaj Teresko!!!
Super ogród, zwłaszcza te piętrowe rabaty na skarpie - świetne rozwiązanie, a jaka oszczędność miejsca ;-) . Planujesz w tym sezonie jakieś większe ogrodowe "przemeblowania"? Masz jakąś ulubioną grupę roslin czy sadzisz wszystko co Ci się podoba?
Pozdrawiam ciepło!!!
Emil
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Faktycznie widać włożoną pracę
gratuluję uroczego ogrodu :-)
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Tereso masz wspaniały ogród, gratuluje osiągniętych ciężką pracą efektów. Czekam na kolejne zdjęcia. :-D
Awatar użytkownika
sosober
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2008-01-17, 21:42

Post autor: sosober »

Tereso,
pokaż nam proszę swoje rosliny :)
Na zdjęciach widać że Twoja kolekcja jest imponująca!
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

cześć Tereso witamy, masz super ogródek. Poprzedni właściciele zrobili ci dobry uczynek usypując kopiec z ziemi teraz pewnie by im szcze...na opadła jakby zobaczyli jak to wykorzystałaś. Gratulacje
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Witaj Tereso- jestem pełna podziwu dla Twojego trawnika, a tarasowe nasadzenia na skarpie bardzo pomysłowe, tylko ciekawi mnie jak długo wytrzymają te kołeczki w ziemi :?:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Piękny, tarasowy skalniak super, dalsze zdjęcia!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Botanka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-01-26, 17:55

Post autor: Botanka »

Pozostaje mi jedynie dołączyć się do zachwytów!!! Twój ogród wygląda jak marzenie :oops:
steresa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2008-05-05, 23:50

Post autor: steresa »

Witam wszystkich serdecznie .Zaglądam dzisiaj tylko na chwilę i nie mam czasu na zamieszczenie zdjęć.Postaram się to zrobić w sobotę lub w niedzielę.
Pozdrawiam Teresa
Pozdrawiam Teresa
ODPOWIEDZ