Ogród Doroty

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
dorotaa5
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-24, 16:07

Post autor: dorotaa5 »

Roma, chętnie zobaczę ;-)
dorotaa5
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-24, 16:07

Post autor: dorotaa5 »

Róża hokus pokus i tegoroczny przyrost robinii akacjowej, szkoda, że wcześniej nie zrobiłam zdjęcia jak kwitła.
Załączniki
Zdjęcie-0098.jpg
Zdjęcie-0037.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Od dawna masz różę Hokus- Pokus? U mnie rosła 3 lata ale tej zimy zmarzła. Kupiłam nową i ciekawa jestem jak ją zabezpieczasz, bo mieszkamy w tym samym rejonie.
dorotaa5
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-24, 16:07

Post autor: dorotaa5 »

Tę różę kupiłam w tym roku, zamierzam ją zabezpieczyć tak samo jak inne, a mianowicie kopczyk z ziemi. Kiedyś róże zabezpieczałam trocinami. Zrezygnowałam z tego ponieważ potrzebowałam ich sporo. Myślę, że z ziemią będzie prościej.
Danuto, na pewno wiesz, że niektóre róże długo śpią. W tym roku stałam już ze szpadlem żeby jedną wykopać, ale mąż mnie powstrzymał. Miał rację, wypuściła pąki. Rok wcześniej zrobiłam taki błąd, róże obok wykopałam. Dodam, że była to taka sama róża.
Wyślę jej zdjęcie, nawet trochę odrosła, choć wcześniej była ładnym okazem.
Załączniki
Zdjęcie-0063.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Myślałam, że jeszcze w inny sposób zabezpieczasz róże. Wszystkie kopczykuję. Hokus - Pokus także kopczykowana, a pomimo tego zmarzła. Natomiast Simsalabim przeżyła i ma się dobrze. Zobaczę jak będzie po tej zimie. ;-)
Wojtek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 92
Rejestracja: 2011-05-24, 14:30

Post autor: Wojtek »

Możesz dodatkowo okryć pędy agrowłókniną. Na pewno pomoże jej to lepiej przetrwać zimowe miesiące:)
Powodzenia
dorotaa5
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-24, 16:07

Post autor: dorotaa5 »

Tak, nie zaszkodzi poświęcić trochę więcej czasu w zabezpieczanie roślin, jeżeli to miałoby naprawdę pomóc. Ja dotychczas uczyłam się na swoich błędach i roślinka nieraz przepłaciła to życiem.
Chętnie więc skorzystam z rad, które są tu udzielane :-)
ODPOWIEDZ