Ogród bez ingerencji człowieka leśny ogród

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

O, tej pozycji nie znałam, ale na pewno warta przejrzenia i ułatwiająca planowanie ogrodu naturalnego.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

a ja jako szalona ogrodniczka zamówiłam. :roll:
Załączniki
ogrodnik02_117.gif
ogrodnik02_117.gif (1.99 KiB) Przejrzano 2737 razy
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Oooo! To jest właśnie coś dla mnie :-D Dziękuję :!:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Gosiu, ten podział ja sobie wymyśliłam tak na szybko, dlatego nigdzie w fachowej literaturze go nie znajdziesz :mrgreen: :mrgreen: Jak zwał tak zwał ale z tego jednoznacznie wynika, że o ogród trzeba dbać...nawet o chwast chociaż ja się nadal upieram, że chwastowy ogród to nie ogród. :lol: Ale co się komu podoba itd. ;-) Dwa tygodnie temu w "Maji w ogrodzie" pokazywali taki ogród naturalistyczny i powiem szczerze, że mnie nie zachwycił. Nie dość, że robiony przez firmę, bardzo kosztowny-co wynikało z rozmowy- to na dodatek wiecznie pryskany chemią. I naprawdę nic nadzwyczajnego. Tydzień temu nie ogladałam a podobno było coś ładnego. Szkoda :-/
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Joasiu, jeśli pryskany chemią, to już nie naturalny. A uwierz mi taki ogród może być naprawdę piękny, choć fakt Tobie akurat podobać się nie musi. Dzięki temu, że mamy inne gusty mamy taką różnorodność. I tak jest dobrze. Ważne jest by właściciel czuł się dobrze w tym co stworzył. ;-) :lol: :lol:
Krokus
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-22, 20:42

Post autor: Krokus »

Gosiu czyżbyś ty też była zwolenniczką ogrodów naturalnych ? :mrgreen:

do takiego ogrodu naturalnego marzą mi się rośliny np. bergenia :lol: szkoda tylko że jej nie mam xD może na wiosnę ktoś się podzieli jakimiś roślinkami xD :-P wydaje mi się że do ogrodu naturalnego nadają się mlecze dziewanny nie szkodzi że się szybko rozprzestrzeniaja to ma swój urok. Wkońcu coraz mnie jest polnych kwiatów bo ludzie stosują opryski na zboża i nie rosną np. maki :-| tylko oczywiscie nie chcialbym mieć po głowę chwastów żeby dosięgały mi do głowy. Tylko kilka ścieżek z kamienia chce wyznaczyć aby jakoś się poruszać po tym buszu xD
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Oooo, jak gustujesz w mniszkach to chyba zostaniesz wyklęty przez sąsiadów :lol:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dla wszystkich zainteresowanych naturalnymi łąkami i ogrodami podaję link: http://www.luczaj.com/index.htm
Krokus znalazłam stronę internetową z nasionami roślin do ogrodu naturalnego http://www.pozytki.pl/index.php,jest to strona o pszczelarstwie, wiec dowiesz się dużo o naszych polnych roślinach.
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Krokus to świetny pomysł.Kocham takie ogrody i podziwiam ludzi którzy biorą się na tak ciężkie przedsiewzięcie.To naprawde trudny temat(tu nie starczy skosić trawę raz na tydzień,spryskać różyczki itd.itd.itd.)Tu musisz mieć wiedzę> co i jak?Dla otuchy podsyłam Ci kilka fotek z dużego ogrodu(tu połączenie z trasami edukacyjnymi a na około naturalne ogrody).Namiot z gunnerą na tle starej doliny Sanu, aleja świerkowa,aleja brzozowa,szyszki świerka pokarm dla ptaków i wiewiórek i innych.Pozdrowienia.
Załączniki
097.JPG
028.JPG
019.JPG
019.JPG (54.2 KiB) Przejrzano 2653 razy
297.JPG
Krokus
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-22, 20:42

Post autor: Krokus »

Mariusz cieszę się że znalazłem osobę która też lubi ogrody naturalne. Jakie rośliny rosną w twoim dzikim ogrodzie ? polne czy dominują raczej paprocie itd ?
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Sluchaj to ogród botaniczny a ja tu tylko pracuję.Ogród jest tak prowadzony aby zadowolić turystow kochających wygoloną trawkę i też tych którzy wolą to co my.Szczególną uwagę kładzie sie tu na rośliny i zwierzeta.Chyba przedszkolnie nikomu tu nie muszę tłumaczyć,im wiecej oprysków tym mniej organizmów antagonistycznych.Dlatego w ogrodzie warto wydzielić enklawy gdzie te organizmy spokojnie sie rozwijają.Hej...
Krokus
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-22, 20:42

Post autor: Krokus »

A jak tam pracujesz to podpatrujesz jakie rośliny rosną na tym dzikim terenie ? np. paprocie ???? bo jeśli powiesz to i ja u siebie zasadze :-P

Mariusz napisalem ci na pw
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Oczywiście sukcesywnie w trakcie sezonu obiecuję że jestem częstym gościem na tej stronie łącznie z ciekawymi fotkami.
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Nie wiem czy już tego wcześniej nie prezentowałem>to piękna roślinka do ogrodu krokusa.
Lepiężnik wyłysiały wyszedł z pod śniegu kilkanaście dni temu.
Załączniki
016.JPG
016.JPG (38.77 KiB) Przejrzano 2725 razy
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Mariuszu, czy mówisz o Arboretum w Bolestraszycach? To piękne miejsce, godne podpatrywania :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
ODPOWIEDZ