ogórki?

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Anulka 722
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-10, 10:09

Ogórki

Post autor: Anulka 722 »

Witam wszystkich, może mi ktoś podpowie, siałam ogórki w maju prawie mi nie wzeszły, drugi raz zasiałam pod koniec maj, czekam na nie i nie wiem czy w czerwcu siać trzeci raz czy dać sobie spokój. Nigdy nie miałam z tym kłopotu zawsze miałam, aż za dużo tych ogórków i mogłam nimi obdarowywać innych.
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Myślę, że zimne noce, mokro - nie sprzyjają ogórkom. Mam dokładnie to samo.
Dziś kupiłam kolejne nasionka i wypróbuję wg. przepisu: nasiona na noc do wody, następnego dnia w ligninę i do woreczka foliowego. W cieple wykiełkują w 2-3 dni i takie podkiełkowane do ziemi. Można przykryć włókniną.
Na opakowniu nasion napisane wysiew do połowy czerwca, najwyżej będą późniejsze.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MARGERITA
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-15, 11:09

Ogórki

Post autor: MARGERITA »

Alarm !!! Moje ogórki myślę, że od nadmiaru wody chorują. Liście pożółkły i schnął, siałam je 7 maja i wyglądały pięknie, a teraz żal. Zerwałam w poniedziałek pierwszy zbiór ok.1kg i już mam małosolne :-D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Przy takiej pogodzie- nadmiarze wilgoci, atakuje ogórki choroba grzybowa, trzeba by je prysnąć środkiem grzybobójczym, a można też wodą z mlekiem tutaj możesz poczytać tu ekologiczne środki ochrony roślin
biedroneczka1982
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2012-05-28, 14:40

ogórki?

Post autor: biedroneczka1982 »

:help: Witam,
mam problem z ogórkami, ponieważ nie chcą mi rosnąć. Czy znacie jakiś sposób, żeby poszły, bo z moich krzaczków w zeszłym roku miałam po dwa ogórki. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogórki?

Post autor: lilia0405 »

Trudno mi powiedzieć czemu nie chcą Ci rosnąć ogórki, może pokazałabyś na fotkach co się dzieje. U mnie też słabo rosną ale było sucho a ja ich nie podlewałam. Może spróbuj podlać je Rosahumusem, ale nie na liście.
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: ogórki?

Post autor: haliso »

Lilia ma rację ,biedroneczko- napisz jak uprawiasz swoje ogórki na jakiej ziemi,czy może w tunelu foliowym .Mając troszkę więcej danych łatwiej będzie Ci coś doradzić,bo dwa ogórki z krzaczka to stanowczo za mało-pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: ogórki?

Post autor: Ania1990 »

Ja zawsze miałam obfite ogórki, a w tym roku siałam już drugi raz i zeszły pojedynczo :-( Nie wiem czego to wina bo podlewam dbam chyba przez tą pogodę raz zimno raz ciepło w mojej okolicy, każdy narzeka w tym roku na ogórki.
biedroneczka1982
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2012-05-28, 14:40

Re: ogórki?

Post autor: biedroneczka1982 »

mam ziemię bardziej gliniastą i kwaśną, ponieważ wyrasta mi pełno skrzypu. ogórki nie są pod osłonami, ale staram się je sporo podlewać.
dzięki za pomoc i pozdrawiam :-)
ODPOWIEDZ