Moja kolekcja - Delete

Forum poświęcone kaktusom i innym sukulentom
Awatar użytkownika
Delete
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2009-11-28, 17:09

Moja kolekcja - Delete

Post autor: Delete »

Witam wszystkich forumowiczów. Oglądam tak wszystkie wątki z kolekcjami (niektóre znane z innych forów) więc postanowiłem się pochwalić swoją. Na początek kilka fot. :-)

Gymnocalycium horstii
Obrazek

Brasilopuntia brasilensis
Obrazek

Mammillaria prolifera
Obrazek
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Witaj Delete. Zainteresowały mnie Twoje kaktusy, bo właśnie zastanawiam się nad stworzeniem małej kaktusowej kompozycji na parapecie okiennym. Przejrzałem Twoje zdjęcia na fotosiku i zauważyłem, że właśnie coś takiego masz:

Obrazek

Ja natomiast rozważam zrobienie takiego "mini ogródka" w ozdobnej donicy lub szklanym, okrągłym naczyniu (w kuli). Może mógł byś mi coś doradzić, jak się za to zabrać? Jakie gatunki wybrać aby wolno rosły i kompozycja zbyt szybko nie straciła swojego uroku?

Będę wdzięczny jak podpowiesz tu jakieś inspiracje ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
Delete
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2009-11-28, 17:09

Post autor: Delete »

rafaloku pisze:Witaj Delete. Zainteresowały mnie Twoje kaktusy, bo właśnie zastanawiam się nad stworzeniem małej kaktusowej kompozycji na parapecie okiennym. Przejrzałem Twoje zdjęcia na fotosiku i zauważyłem, że właśnie coś takiego masz:

[url=http://images42.fotosik.pl/150/929e4a9e5cfa82cdm.jpg]Obrazek[/URL]

Ja natomiast rozważam zrobienie takiego "mini ogródka" w ozdobnej donicy lub szklanym, okrągłym naczyniu (w kuli). Może mógł byś mi coś doradzić, jak się za to zabrać? Jakie gatunki wybrać aby wolno rosły i kompozycja zbyt szybko nie straciła swojego uroku?

Będę wdzięczny jak podpowiesz tu jakieś inspiracje ;-)
Mam również drugą kompozycję :
Obrazek

Nie polecam sadzenia skukulentów w kuli. Zwiększy to wilgotność i roślinki mogą gnić. Lepiej w donicy. Ważne jest, aby nie mieszać sukulentów z kaktusami. Najlepiej dobrać takie które lubią podobne warunki. Sukulenty dość szybko rosną. Kaktusy zaś trochę wolniej. Z kaktusów wg. mnie najszybciej rosną grudniki, opuncje, Mammillaria gracilis.

Jak użyje się żwirku do kompozycji trzeba uważać z podlewaniem. Robić to rzadko żeby rośliny nie pogiły.Chyba to wszystko. ;-)
Pozdrawiam, Bartek. :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

ładna kolekcja i ciekawa kolekcja.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Fajne kaktusowe kompozycje. :-D
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

Ciekawe masz kaktusy ........ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Dzięki Bartek, przydatne rady, bo już bym posadził w kuli... Teraz czekają mnie poszukiwania bo w okolicznych kwiaciarniach mają tylko "kundle" bez oznaczonych nazw gatunkowych, a jednak chciałbym wiedzieć co posadziłem, niż tylko że "kaktusy" ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Rafale to proponuję poczekać do kwietnia. Wtedy na pewno wielu hodowców zacznie sprzedaż ;)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ciekawe roślinki i ładnie skomponowane :roll: , ale gdybyś wstawiał większe zdjęcia lepiej by się oglądało ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie wiem czy ktoś już przy nich majstrował, ale jak klikniesz na fotki, to otworzą się dużo większe. :-D
fox

Post autor: fox »

rafaloku pisze:Witaj Delete. Zainteresowały mnie Twoje kaktusy, bo właśnie zastanawiam się nad stworzeniem małej kaktusowej kompozycji na parapecie okiennym. Przejrzałem Twoje zdjęcia na fotosiku i zauważyłem, że właśnie coś takiego masz:

Ja natomiast rozważam zrobienie takiego "mini ogródka" w ozdobnej donicy lub szklanym, okrągłym naczyniu (w kuli). Może mógł byś mi coś doradzić, jak się za to zabrać? Jakie gatunki wybrać aby wolno rosły i kompozycja zbyt szybko nie straciła swojego uroku?

Będę wdzięczny jak podpowiesz tu jakieś inspiracje ;-)
Rafale tego zestawu nie polecam :( wszystkie rośliny po pół roku strasznie się rozrosną i straci swój urok :) Natomiast 2 kompozycja całkiem, całkiem :)
Awatar użytkownika
Delete
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2009-11-28, 17:09

Post autor: Delete »

Oto nowa sztuka 'przygarnięta' z Biedronki. :D
Szczepiona Euphorbia lactea.
Obrazek
Pozdrawiam, Bartek. :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

oryginalna sztuka :!: :lol:
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Ładne kompozycje a nowy nabytek super! :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Delete
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2009-11-28, 17:09

Post autor: Delete »

Witam po dłuższej przerwie. :oops: Kolekcja się rozrosła o wiele okazów. :)
No to lecimy. :lol:

Siewki Stapelia albo Orbea variegata.
Obrazek

Chamaelobivia hybrid.
Obrazek

Mammillaria matudae.
Obrazek

Ferocactus sp.
Obrazek

Mammillaria duwei.
Obrazek

Od lewej: Lobivia aurea var.sierragrandensis VS155, Lobivia amblayensis v.albispina WR239, Rebutia fabrisii v.aureiflora WR687, Aylostera albopectinata FR758.
Obrazek

Echinopsis subdenudata.
Obrazek
Pozdrawiam, Bartek. :)
ODPOWIEDZ