Moja działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Moja działka

Post autor: elza »

O rany Julek! Janku, toć to istna plaga!
Fakt, u nas później w tym roku wszystko.To przez tą pogodę zimną i suszę jaka była na Pomorzu.
Moje porzeczki,agrest,czereśnie jeszcze kilka dni temu były niedojrzałe.
Ogórki gruntowe rosną sobie powoli, bo zimne noce a pomidorki w szklarni wylądowały pod koniec maja,więc plony zacznę zbierać później niż zwykle.
Życzę Wam pięknej pogody w Zakopcu.Bawcie się dobrze i odpoczywajcie wdychając górskie powietrze.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Moja działka

Post autor: Danka »

Takiej ilości ślimaków nie zazdroszczę. Na szczęście nigdy aż tyle ich nie było ale w tym roku jest ich więcej. A to co znajduję ląduje w sadzawce ;-)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Moja działka

Post autor: mmmm5 »

Janeczku a jak tam Twój kręgosłup, bo przecież po każdego ślimaka trzeba się schylić ! chyba ,że je zbierasz na klęczkach ale wtedy kolana bolą !!! współczuję i życzę dobrej kondycji po wczasach w Zakopanym.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Marysiu , Danko i Elizo ślimaków u mnie mnóstwo ale co zrobić trzeba od czasu do czasu zbierać. Teraz u mnie strasznie dużo os ale się nie dziwię bo czereśnie obrodziły i są bardzo smaczne.
Obecnie z żoną urlopujemy byliśmy już w Zakopanym i trafiliśmy na super pogodę. Było super tam gdzie chcieliśmy tam byliśmy i na termach i na szlakach. Moje dzieci bały się ,że nie dam radę na szlakach bo moje kolana już po renowacji ale nie miałem ,żadnego problemy. Po przyjeździe z Zakopanego trzeba było zrobić trochę porządku na działce ale też odwiedzaliśmy znajomych. A w tym i przyszłym tygodniu jeszcze wypad nad morze i na domek nad jezioro prawdopodobnie będzie super pogoda. Przepraszam ,że na razie nie zaglądałem do Waszych ogrodów ale na pewno to zrobię za 2 tygodnie jak będzie po urlopie.

Tyle średnio dziennie mam pomidorków.

Obrazek

Dwa pomidorki ważą ponad pół kilograma.

Obrazek

Obrazek

Czereśnia także i w tym roku dobrze obrodziła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Moja działka

Post autor: Danka »

Bardzo podoba mi się ta kompozycja
Obrazek
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Moja działka

Post autor: malina »

Janie , piękny sad , dorodne pomidory i kompozycja kwiatowa udana , a wszystko rośnie u Ciebie jak by nie było upałów w Polsce :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. U mnie w ogrodzie się za dużo nie dzieje tak samo jak u was w sierpniu była straszna susza tylko raz deszczyk spadł w sierpniu przez pół godziny pokropiło ale za to już we wrześniu spadł porządny deszcz i jest u nas już naprawdę mokro. Jak oglądałem wasze ogródki to dosyć dobrze wyglądają na tle takiej suszy. A tak u mnie zebrałem już czosnek ,cebulę a dzisiaj też buraki. Nie narzekam plony były nawet dobre. Od 2 miesięcy jemy nasze ziemniaki są bardzo smaczne i mam nadzieję ,że chociaż do końca roku nam swoich starczy. A drzewka owocowe różnie miały owoców np. czereśnia bardzo obrodziła a śliwki już słabiej ale rok temu miały dużo jedynie węgierka ,która jeszcze nie jest dojrzała ma b.dużo śliwek podobnie jak gruszki ma tyle ,że aż gałęzie są na ziemi.

Obrazek

Obrazek

Choć jabłek nie ma ich tak dużo jak rok temu to i tak mi ich wystarczy.

Obrazek

A tu węgierki jeszcze 2 tygodnie aby całkiem dojrzały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet takie małe drzewko ma ich sporo.

Obrazek

Obrazek

Obecnie u mnie lekko kropi deszczyk a żona w gospodarczym gotuje buraczki.
Akurat dzieci nie mamy możemy trochę zrobić remont w domu coś pomalować ,tapetować itp.
Tak czasami , aż smutno nie możemy się przyzwyczaić do takiej pustki wieczorami ale to na pewno nie na długo.
Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Moja działka

Post autor: Danka »

Owocobranie spore będzie i sporo zapraw można zrobić. W zimie jak znalazł i swoje :rotfl:
Aksamitki to wytrzymałe kwiatki. U mnie w tym roku dziwaczki bardzo dobrze się sprawują :mrgreen:
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Moja działka

Post autor: lawender »

Janku, no drzewka owocowe ładnie Ci zaowocowały, ja uczę się przycinać drzewka. Powiem, że bardzo bym chciała umieć prawidłowo ciąć. To jednak nie jest łatwe.Ale już są pierwsze owoce na drzewkach w ogrodzie mojego szefa, na drzewkach , które od 2 lat próbuję prawidłowo ciąć. Bo do tej pory rosły jak chciały.:) Więc może jestem na dobrej drodze:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Moja działka

Post autor: Iga51 »

Janku, pięknie owocujący sad. Widać, że dbasz o niego. Drzewa zdrowe, owoce dorodne. Tylko pogratulować.
Podoba mi się kwietnik, jego kształt i kompozycja kwiatowa. Obrzeże z aksamitek świetnie wygląda.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Moja działka

Post autor: mmmm5 »

Janku, podziwiam,podziwiam,podziwiam i domyślam się jak wiele pracy z żoną włożyliscie aby było tak pieknie i porządnie było wokół Waszej posiadłosci :hurra:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie niestety z braku czasu tak rzadko ostatnio tu bywam.
Marysiu , Iguś dziękuję za te pochwały ale w tym roku trochę działkę zaniedbaliśmy.
Olu również i Tobie dziękuję za pochwały a jeśli chodzi o owocowanie to dosyć spore były zbiory zwłaszcza gruszek a jabłek było trochę mniej jak w zeszłym roku ale wystarczająco. Olu ja jak sadziłem drzewka nie miałem żadnego pojęcia jak się prawidłowo podcina wtedy jeszcze nie miałem laptopa więc trudno było się dowiedzieć ( od 7 lat mam laptopa) ale sam doszedłem po czasie do tego jak ciąć drzewka i Ty nauczysz dobrze ciąć a może już teraz dobrze tniesz. Powodzenia.
Danusiu owoców miałem wystarczająco dużo ,że aż słoików zabrakło. W poniedziałek miałem na działce wykopki i parę worków ziemniaków dało z mojego kawałka we wtorek wykopałem marchewkę i dało ponad 150 kg sam byłem zaskoczony ,że tak wiele a dodatkowo żadnego robaczka. W środę już ścinałem kapustę i fasolę bo nie chciałem aby mróz chwycił no i dzisiaj był już spory bo pomidory we folii zmarzły ale wcześniej te większe miałem zerwane. Obecnie zrywam węgierki niektóre jabłka i na koniec orzechy włoskie ,które powoli spadają.
A teraz parę zdjęć pergoli bo obecnie ładnie wygląda. Pierwsze zdjęcie pergoli jest z lata a następne już od soboty zeszłego tygodnia a kolejne każdego kolejnego dnia do dzisiaj. Na zdjęciach widać jak w ciągu jednego dnia pergola się zmienia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Moja działka

Post autor: mmmm5 »

Mój wionobluszcz też tak przekwita i zmienia kolory ale dopiero gdy u Ciebie to zobaczyłam .. stwierdziłam,że już jesień.
Pieknie u Ciebie Janku i u mnie też ładna jesień...
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Moja działka

Post autor: Iga51 »

Janku, to już nie pergola, tylko kapitalny tunel. Świetnie to wygląda. Latem zielona była piękna, ale teraz cudownie się przebarwiła na kolory jesieni. Bardzo mi się podoba.
Czeka Was teraz sporo roboty z warzywami. Jak przechowujecie marchew? Konserwujecie, czy mrozicie, czy może trzymacie w piasku w piwnicy, czy innym chłodnym miejscu? Ja już też część przerobiłam, ale jeszcze sporo mi zostało. Jutro wykopię. Mam nadzieję, że dziś w nocy nie przymrozi, bo mam jeszcze pomidory w tunelu i cukinię w gruncie. Marchwi i pietruszce nic się nie stanie, nawet jak trochę przymrozi.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Moja działka

Post autor: Danka »

Janku własne zbiory bardzo cieszą. Znam to z własnego poletka. Teraz niby mniej nas ale zaprawy podobne :hyhy:
A altana z winobluszczu urocza :mrgreen:
ODPOWIEDZ