Moja działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Moja działka

Post autor: malina »

Janie , jedno zdjęcie pomidora , a jakie piękne , pozdrawiam małą :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Moja działka

Post autor: Edyta1203 »

Ale fajnie :zdziwko: już masz owocki zielone pomidorka a moje dopiero mają kwiatki. Jeszcze sobie trochę poczekam. A dalie od Ciebie ruszyły wszystkie i wszystkie wsadzone nawet na zapożyczonym areale sąsiadki za płotem bo miejsca mi brakło. Jeszcze raz Ci za nie dziękuję :padam: :padam: :padam:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

U mnie wczoraj pierwszy mały deszcz po 23 dniach suszy i nadal jest sucho i dlatego trzeba od czasu do czasu podlewać. We folii pomidorki mają coraz więcej owoców a ogórki niedługo już do jedzenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak wyglądają moje ziemniaczki.

Obrazek

Dzisiaj u mnie jest już zimno obecnie tylko 17 stopni a od jutra przez dobry tydzień dalej zimno ale na szczęście z deszczem. A truskawki do jedzenia może będą za kilka dni jak na razie jeszcze zielone.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Moja działka

Post autor: malina »

Ogórki do schrupania , mniam :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Moja działka

Post autor: Danka »

malina pisze:Ogórki do schrupania , mniam :hyhy:
To samo pomyślałam :hyhy:
Użytkownik Usunięty

Re: Moja działka

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Janku nic dodać nic ująć...też bym "wcieła" tego ogóreczka...mniam, mniam...
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Moja działka

Post autor: Iga51 »

Witaj Janku. I ogórki i pomidory piękne. Sporo ziemniaczków. Ja u siebie ich nie sadzę. A truskawki u mnie, to już w zasadzie się kończą. Te wczesna. Mam jeszcze trochę późniejszych, ale te jeszcze niedojrzały. Za to poziomek mam zatrzęsienie. I trzeba je zbierać każdego dnia, szybko dojrzewają.
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Ogórki od dwóch dni zajadam jest ich coraz więcej a smak to całkiem inny jak te sklepowe. U mnie bardzo sucho przez ostatni miesiąc tylko raz lekko popadało trzeba było podlewać ale teraz ponoć ma padać przez kilka dni tylko ,żeby choć raz mogło tak porządnie popadać bo to co dzisiaj napadało to tylko ziemię na wierzchu pomoczyło. Dzisiaj moja mała zerwała pomidorka malinówkę jeszcze nie do końca czerwonego ale i tak smakował. Chociaż ja lubię jeść pomidory jeszcze nie do końca dojrzałe to mógł jeszcze 2/3 dni być na krzaku. W zeszłym roku pierwszego pomidorka zrywałem chyba na początku lipca więc trochę szybciej w tym roku. U mnie prawie wszystko kwitło dużo później niż zwykle. Jaśmin dopiero teraz dostaje kwiaty a pergola dopiero od kilku dni zielona. A truskawki dopiero robią się czerwone nawet kilka zjadłem.

Obrazek

Obrazek

A tak wyglądał pomidorek ,którego zjadłem.

Obrazek

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Moja działka

Post autor: malina »

Ja pomidorów jeszcze nie mam , ale truskawki już zajadamy , nawet drożdżówkę z nimi upiekłam :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Moja działka

Post autor: mmmm5 »

Janku to nie pomidorek ale wielki pomidoroch, sam go zjadłeś ?
Zauważyłam nową inwestycje wewnątrz pergoli- huśtawkę, bo w zeszłym roku był tam chyba garaż dla dzieciecych pojazdów .
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Marysiu masz rację nowa huśtawka w zeszłym roku też była ale tamta już była stara więc trzeba było wymienić. A pomidor ,aż taki duży nie był ale zjadłem go sam bo żona i dzieci lubią całkowicie dojrzałe a ten jeszcze nie był.
Halinko u mnie już pomidory robią się czerwone więc powoli mogę zrywać ale za to truskawki dopiero po trochu zajadam.
Obecnie mam wysyp ogórków szklarniowych codziennie kilka zrywam i po za sałatą,rzodkiewką , rabarbarem i początkiem truskawek to nic na razie jeszcze nie dojrzało. Na agrest, porzeczki czy czereśnie trzeba jeszcze poczekać.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Moja działka

Post autor: malina »

Janie , ale zazdroszczę szklarni , w tym roku u nas pogoda nie sprzyja warzywom . Dopisały tylko truskawki , poziomki , sałata , rzeżucha , bób ładnie urósł , ale ma jeszcze kwiaty - pomidory tycie zielone , ogórki stoją jak zaczarowane , koperek od zimna się " spyrcił " / poskręcał / a czereśnie oskubały ptaki , a lato w tym roku ma być kapryśne :kwasny:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Moja działka

Post autor: Nutka13 »

Janku miło oglądać taki porządeczek,cudne masz magnolie,od 30-stu kilku lat marzę o nich od chwili kiedy po raz pierwszy ujrzałam je na południu Polski w Głuchołazach.U mnie,klimat im nie sprzyja,obawiam sie je posadzić że i tak będą wymarzać i nie zakwitną.
Pomidorki mniam,mniam,moje dopiero zaczynają się zawiązywać,ogórki tak samo,a w maju moje dwie wnuczki miały pierwszą komunie św.Pozdrawiam super gospodarza.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Moja działka

Post autor: Iga51 »

Janku, ogórki i pomidory już jesz, a ja moje późno sadziłam i dopiero maja zawiązki. Ogórków w tym roku do tunelu nie sadziłam, a te w gruncie stoją jak zaczarowane. Nigdy jeszcze tak powoli nie rosły. Mamy w tym roku dziwną wiosnę i jeszcze dziwniejsze lato. Zimno jak jesienią, a nie latem.
A u Ciebie jak zawsze pięknie, czyściutko. Śliczny ogród.
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Moja działka

Post autor: Jan Twardowski »

Dziękuję Wam za odwiedziny i pochwały. Ostatnio 2/3 razy w tygodniu zbieram ślimaki bo u mnie plaga tak samo jak mszyce po za tym nie ma u nas w ogóle komarów,much czy jakichkolwiek bąków. Pomidorów obecnie już sporo zbieram bo około 2 kg. dziennie a ogórków szklarniowych również sporo bo kilka dziennie.
Obecnie też zbieramy truskawki lecz nie ma dużo bo jesienią były sadzone w tym roku dosyć późno. Powoli czereśnie można już zrywać z pierwszego drzewa bo z drugiego dopiero za 2/3 tygodnie. Ostatnie 2 dni zimne jak na lato wczoraj zaledwie 15 stopni a dzisiaj na razie tylko 10 stopni ale dobrze ,że pada od 3 dni bo u nas było strasznie sucho.
Za tydzień z żoną jedziemy do Zakopanego i mam nadzieję ,że będzie ładna pogoda.
Zobaczcie ile ślimaków za każdym razem mam nazbierane.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ