Mój zielony dom i...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Bardzo ładne róże :lol:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Gosiu, Zeniu, Danusiu Dziękuję za wizytę w moim ogrodzie i pochwały dla róż :mrgreen:
Gosiu tej róży niestety nie można znaleźć nigdzie w Polsce, nawet informacje o niej są znikome. :-| Ja mam ją już kilkanaście lat i nawet tegoroczne mrozy jej nie dobiły. W 2008 roku wyglądała tak
Obrazek
W tym roku kwitła trochę słabiej, ale za to teraz nadrabia z rośnięciem. Pierwsze kwitnięcie trwało od połowy czerwca do końca lipca mimo deszczu i upału. Rośnie w półcieniu i to jej odpowiada.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

edulkot pisze:Gosiu tej róży niestety nie można znaleźć nigdzie w Polsce, nawet informacje o niej są znikome. :-|
A to mnie pocieszyłaś. :-( Wielka szkoda, pozostaje mi więc podziwianie jej u Ciebie, liczę więc na to, że często będziesz ją pokazywać. ;-) :-D
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Róże sen , nie wymarzną pięknie kwitną, właśnie wybieram róże do mego ogrodu, jest ich tyle ale trudno wybrać
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Gosiu nie załamuj się, może gdzieś się znajdzie. Na pewno rośnie w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ja swoją kupiłam w OBI - chyba. :-? Może markety coś takiego znowu będą miały, albo gdzieś z zagranicy. :-)
Ladys zgadzam się z Tobą, wybranie jakiejś odmiany jest bardzo trudne. :-/
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Zachwycające są twoje róże :shock: Chcę jesienią porozglądać się za czerwoną pnącą :-D Nie jestem jeszcze zdecydowana, jaka ma być ;-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Maju piękne różyczki i cudne psiaki i kocięta, ja też mam prę lat takiego pieska , ktoś bez serca go zostawił na działkach , piesek się wałęsał , mój Łukasz -syn , przyprowadził go do domu i schował w stodole której już nie ma i go karmił jak tego nie widziałam, w sumie nie miałam mieć pieska bo wiem ze to wielki obowiązek, któremu czasami trudno jest sprostać jak np.co dziennie trzeba pamiętać o jedzeniu, odpinanie od budy żeby pobiegał, jak chory trzeba wezwać weterynarza a ja nie zawsze miałam czas w związku z moją pracą , ale jakoś to pogodziliśmy i mamy pieska, kota też miałam ale jakiś pies go zagryzł szkoda był bardzo mądry i mieszkał w budzie z naszym pieskiem.
Czasami jak padało to kot siadał w budzie psu na kark i spał, razem jadali, najpierw pies czekał aż kot się naje i później on zasiadał do uczty to było przezabawne, kot był dziki więc nigdy nie podchodziliśmy blisko bo uciekał ale z psem się dogadał. :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Małgorzato to jest natura, a nie jak to mówią że żyją jak pies z kotem. :mrgreen: ,a kota szkoda-nie wiedział biedak, że nie każdy pies jest przyjacielski. :-( Moje zwierzęta żyją tolerując się nawzajem i tak jest dobrze. :-D

Gieniu na pewno wybierz taką, która powtarza kwitnienie, a co do koloru to co kto lubi. :mrgreen:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Żeby nie było ta och i ach to pokażę teraz moje różane porażki.
Jest tak stara jak Coral Satin, miała być Golden Glow a każdego roku jednorazowo kwitnie tylko jednym kwiatkiem i wygląda tak
Obrazek
Obrazek
jesienią powtarza "spektakl" :-(
Druga róża to nawet nie wiem skąd się wzięła, może dla towarzystwa dla pięknej bladoróżowej. W 2008 roku obie wyglądały tak
Obrazek
to to maleństwo w kącie :-( W tym roku miała tylko jeden pęd kwiatowy
Obrazek
Obrazek i to wszystko, ani zapachu ani wyglądu :-(
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Teraz to raczej strata, według mnie wielka strata, bo to była wspaniała róża a tegoroczna zima ją dobiła :cry: Mam zdjęcia z 2008 roku
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Była to prześliczna New Dawn. :-( Teraz w tym miejscu odbija jakaś róża i wciąż mam nadzieję, że to będzie ONA. :-o
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Uważam że Twoim zdaniem brzydkie róże, wcale takie nie są takie straszne to dosyć dziwne odmiany mam takie same czerwoną , dostałam od koleżanki która chciała ją wyrzucić , ma specyficzne wymagania , bardzo dużo słońca i nie za wiele wody. u mnie rosła pod płotem pięknie się rozrastała , ciągle ktoś o nią pytał i kwitła do przymrozków, jak ją przesadziłam po garaż mniej ma słońca i byle jak wygląda w tym roku znajdę jej inne miejsce, natomiast ta żółta też mi jakoś dziwnie kwitnie , myślę że to jakieś dziwactwo które nie wyszło podczas krzyżówek, ja ją tnę bardzo mocno tuż przy ziemi co roku , kwitnie raz ale całkiem ładnie.
To prawda ze nie mają uroku nowych odmian, ale zawsze można gdzieś upchnąć i zawsze to więcej dziwności w naszych ogródkach. :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Małgorzato dziękuję za podpowiedź, żeby tą czerwoną posadzić w słońcu, bo ona ma dość dużo cienia, a jeszcze w tym roku milin wchodzi jej w paradę. :-| To za jednym kopaniem wykopię obydwie roślinki (tylko gdzie ją posadzić :?: )
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Maju...śliczna była ta róża. Wielka szkoda gdyby już nie odbiła. Śliczna. :lol:

Obrazek

Trzymam kciuki, aby to coś co odbija było piękną New Dawn. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Witaj Maju :-D Podziwiałam Twoje róże, piękne :shock: Wspaniały jest też piesek i kocięta :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

edulkot pisze:Przedstawię kolejne moje róże tym razem trochę niższe.
taka nie wysoka, pięknie pachnąca ale kwitnąca tylko raz, kwiaty wielkości 6cm
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Majeczko ta róża bardzo przypomina różę 'Ascot', nawet Twój opis by się zgadzał, tylko to kwitnienie... Piszesz, że kwitnie tylko raz, a w opisach 'Ascot' podają, że kwitnie całe lato do późnej jesieni.
ODPOWIEDZ