Mój ogród

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Już sporo osób napisało, że piękny masz ogród, patrząc na zdjęcia to "oczywista oczywistość". :-D Bardzo lubię rośliny, które właśnie pokazałaś jak szachownice i hosty ale mnie interesują wypatrzone na zdjęciach dwie rośliny. Co to za rozchodnik rośnie w kamieniu i co to za niebieskawa trawa na tym samym zdjęciu za iglakiem?
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Piotrek! Ta trawa nazywa się Rajgas wyniosły (łac. Arrhenatherum bulbosum 'Variegatum', ros. Райграс бульбоносный [Rajgras bulbonosnyj])
Obrazek
W kamieniu rośnie Rozchodnik biały (łac. Sedum album, ros. Очиток белый [Oczitok bielyj]). Nie sadziłam go spiecjalnie w kamień. To on sam zdecydował tam zamieszkać. Już zimował na tym kamieniu :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Fajna trawka, Rajgras się nazywa... :) Miałam coś podobnego, ale zgineło w ziemi...
Masz talent do robienia zdjęć, naprawdę! I do roślin też :p
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Dawno nie byłam u Ciebie i aż mnie zatkało jak zobaczyłam takie cudeńka :orany: Nie wiem co piękniejsze, zaciekawił mnie rozchodnik na który zwrócił uwagę Piotrek, taki delikatny przytulony do kamienia, muszę go sprowadzić do swojego ogródka :D
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Mam kilka roznych rozchodnikow. Kiedys posadzilam ich w roznych czesciach ogrodu. Teraz oni zyja jak chca. Czasami wyrzucaje piewnych z nich, zeby nie przeszkadzali zyc innym roslinom :mrgreen:
Niemal wszyscy moi rosliny tak zyja :mrgreen:
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Piękne rabaty pokazujesz i jak uroczo zestawione, tawuły dobrze rozrośnięte, jak i olbrzymie kępy host. Zauroczyły mnie te kamienne głazy, które są naturalną ozdoba Twego ogrodu, co to za kamień? Rozchodnik ciekawy. :roll:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Bardzo ładnie u ciebie...i ten wielgaśny kamień. :shock: Przydał by mi się taki na moje kwiatki. Rozchodnik biały ma gust. Piękne miejsce sobie wybrał. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Niemal wszyscy wielki kamni znalazla na dzialkie :-D Kiedy kopalismy piwnice, znalezli ich na glebokosci 2-3 metra. Pewnych znalezli niedaleko dzialki, pewnych - w piasku, który kupilismy.
Zeby kamien lezal pieknie kilkakrotnie razy przekladam go z miejsca na miejsce :mrgreen:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

ale wykorzystałaś go to wyśmienity sposób :-D
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Chcę pokazac rośliny, z którymi mam problemy :-)
Nie wiem, co to za Czosnek (Allium), ale kaprysny. Może ktokolwiek ma taki? Rozkwita nie każdego roku :-(

To Szafirek, łac. Muskari, ros. Мышиный гиацинт [Myszynyj giacynt], jeżeli przetłumaczyć na polski, to 'Hiacynt myszyny' (od słowa 'mysz' :lol: ) Też rozkwita nie każdego roku

Obrazek

To Czosnek (błenkitny), którego na pewno zgubiłam :cry: Nie widziłam go w tym roku. W zeszłym roku przesadziłam go na inne miejsce i nic nie ma :-( On też był kaprysny
Obrazek
Załączniki
IMG_5279.jpg
IMG_5279.jpg (97.89 KiB) Przejrzano 2068 razy
IMG_4915.jpg
IMG_4915.jpg (86.91 KiB) Przejrzano 2068 razy
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Olga na widok szafirka miałam takie :szok: oczy :lol:
Czosnek błękitny także mi zginął, rósł 2 lata, a w tym roku ani śladu.
Na dwóch ostatnich zdjęciach są 2 te same czosnki? Mi przypominają czosnki Krzysztofa- ALLIUM CHRISTOPHI
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Takiego szafirka jak na pierwszym zdjęciu nie widziałam ...piękny Obrazek Miejmy nadzieję że w przyszłym roku pięknie zakwitnie :mrgreen: .
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Danka,na dwóch ostatnich zdjęciach jedna roślina w różny czas. Masz czosnek Krzysztofa?
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Ja właśnie w tym roku posadziłam podobnego szafirka. Ciekawe czy zakwitnie... dodatkowo kupiłam żółty o którym też niektórzy piszą,że kapryśny :niepewny:
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
OlgaVD
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: 2010-10-25, 19:08

Post autor: OlgaVD »

Szafirek żółty? :shock: Nawet nie słyszałam o takim :-)
Pozdrawiam Olga
ODPOWIEDZ