Mój ogród - moje hobby

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Będę czekać na zmiany w Twoim ogrodzie :-) . Obrzeża do trawników to super sprawa. U mnie w ogrodzie też je zastosowaliśmy. W części mam zrobione obrzeże z kostki brukowej, w części plastikowe, taki zwykły pofalowany plastik (brązowy, wys. 20 cm), który jest wkopany w ziemię na poziomie trawnika i wcale niewidoczny, a doskonale spełnia swoje zadanie. Trawa absolutnie nie przerasta. Zastosowałam też obrzeża drewniane, takie małe palisadki-rollbordery, aby odgrodzić część z roślinami od trawnika. Wiem, że te drewniane elementy nie są zbyt trwałe, ale kilka lat wytrzymają. A potem przyjdzie czas na zmiany :-D . A co do tego świerka, który zamierzasz usunąć, czy jest aż tak duży, że przeszkadza? Nie szkoda go?
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładny ogródek i nawet widzę w oddali warzywnik :-D Rabatki z kannami i szałwiami w trawniku i do tego jeszcze beczka wyglądają bardzo dekoracyjnie. Hortensje ładnie zakwitły :-D I drakiew wypatrzyłem, fajne ma kolory, też je kiedyś siałem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Piotrek_ns, oko masz bystre. Parę roślin wypatrzyłeś i szczególnie na beczkę zwróciłeś uwagę. Świetnie tam wygląda. Może ~majka więcej zdjęć w zbliżeniu zapoda to wszyscy z projektu skorzystamy.
Przyłączam się do Gieni, jeśli świerk jest b. duży do może warto go jednak zostawić.
Drzewa w ogrodzie są b. ważne. Byliny rozrastają się już w 2 sezonie, krzewy pokazują swą wielkość po paru latach a drzewa...?
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Majka, masz bardzo ładny ogródek. A beczka dodaje swojskiego uroku.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

zima 14 pażdziernik

Post autor: majka »

Witam serdecznie. Dziś 14 X 2009 mamy za oknem zimę. To nie Zakopane to moje miasto" polski biegun ciepła" bardzo mi żal moich kwiatów, a jak biedne wyglądają oceńcie sami.
Pozdrawiam Wszystkich cieplutko. Majka
Foto z balkonu
Załączniki
pażdziernik zima.JPG
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Majko, mamy to, co mamy za oknami :cry:. U mnie wczoraj padał grad i tez było biało :shock:. Nie możemy korzystać z ogrodu, ale podglądać przez okno i podziwiać, co natura z nim robi. Ale ogród wygląda jak zaczarowany :-). Jest taki tajemniczy.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
babuchna
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2009-05-07, 14:54

Post autor: babuchna »

Witam,na śląsku też pada śnieg z deszczem,wieje porywisty lodowaty wiatr i jest 1stopień na plus. A w ogrodzie jeszcze tyle do zrobienia :cry: pozdrawiam Dorota
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Mogę tylko powtórzyć słowa poprzedników, ale świerka nie usuwaj, jest tyle pięknych roślin lubiących cień, że możesz przy nim stworzyć urokliwy cienisty zakątek. Ja na razie sadzę szybko rosnące drzewa z nadzieją na odrobinę cienia :-?

A na Podkarpaciu rano śniegu było do pół łydki, a w ogrodzie jeszcze dalie i mieczyki :evil:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

piwonia pisze:A na Podkarpaciu rano śniegu było do pół łydki, a w ogrodzie jeszcze dalie i mieczyki :evil:
Witaj. Tak, tak dalie mam też jeszcze w ogrodzie bo kto by się spodziewał, że zima tak nas zaskoczy. Mieczyki zawsze wykopuję wcześniej, ponieważ lepiej zasychają na zewnątrz i czytałam, że można je wykopywać po 6 tygodniach od zakończenia kwitnienia. Pozdrawiam cieplutko. Majka
babuchna pisze:Witam,na śląsku też pada śnieg z deszczem,wieje porywisty lodowaty wiatr i jest 1stopień na plus. A w ogrodzie jeszcze tyle do zrobienia :cry: pozdrawiam Dorota
Witaj Dorotko. Myślę, że jeszcze wróci lepsza pogoda i ogród przygotujemy do zimy :oops: Pozdrawiam cieplutko.Majka
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Majka, masz teraz za oknem ogród jak z impresjonistycznych obrazów Renoira czy Moneta. Niesamowite zdjęte.
Szczęście, że tego śniegu masz niewiele. Ja dostaję codziennie MMS-y z Zakopanego. W Kościelisku, w ogrodzie koleżanki, śniegu jest ok 70 cm!
Więc choć zima jest piękna to jednak życzę jeszcze wszystkim, żeby ten pierwszy śnieg szybko zginął :).
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Wszystkim bardzo dziękuje za miłe słowa. Herbi odnośnie beczki nie wiem czy zauważyłeś stoi na studzience kanalizacyjnej aby ją zamaskować. Wół najczęściej sadzę szałwie, ponieważ po zakwitnieniu nie widać betonowych obrzeży.




Pozdrawiam wszystkich cieplutko. Majka
Załączniki
rabata z beczką.jpg
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

majka, bardzo pomyslowe to zamaskowanie studzienki kanalizacyjnej. :-)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

O tak mnie również to maskowanie bardzo przypadło do gustu :-D :roll:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Ogród masz piękny i pomysłowo urządzony a beczka na studzience kanalizacyjnej to dobry pomysł. :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Witam. Wczoraj był wreszcie piękny dzień więc udało mi się troszkę popracować w ogrodzie. Uporządkować rabaty z kwiatów jednorocznych, przekopać, wykopać kanny. Rozsadziłam także dwa pojemniki z tulipanami, ponieważ wcześniej nie mogłam się do nich dokopać. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, czy przezimują, czy zakwitną wiosną, kolejny eksperyment. Dziś pada z pracy w ogrodzie nici. :-)






____________________

Pozdrawiam cieplutko i pogodnie Wszystkich.
Majka
ODPOWIEDZ