Mój kwiatowy zakątek

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

gosia2501 pisze:Dorciu nie dziwię się że ulubiony, jest naprawdę piękny i jak kolorystycznie dopasowany do ściany ;-) :lol: :lol:


hehe :mrgreen: powiedzialabym ze to sciane dopasowywalismy do storczyka ;-) ;-) niezapominajmy ze zywa materia jest wazniejsza od jakiej tam sciany :mrgreen: :-P
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

To prawda, ale tak czy siak, zestawienie kolorystyczne idealne :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

:roll: :roll: :roll: Fantastyczna kolekcja !!!! Same cudeńka :-D
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Dorcia szkoda że tak rzadko pokazujesz nam zdjęcia storczyków. Z wielką przyjemnością je oglądam i podziwiam cudnie kwitnące stroczyki. Ja nie mam ręki do nich, więc z tym większą przyjemnościa oglądam twoje zdjecia i czekam na kolejne.
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

obiecuje pstrykac wiecej fotek :mrgreen: pod warunkiem ze was nie znudza jesli bede wstawiala zdjecia kazdego kwiatka z osobna. a co do reki do storczykow to pierwszego kupilam ponad rok temu drugiego dostalam od meza na urodziny rok temu i tak sie zaczelo
na pocztku nic o nich nie wiedzialam wiec pierwszego zmarnowalam, teraz trzymam sie zasady - storczyk nie lubi wody w nadmiarze rosnie pniach drzew , a to nie gleba wode pobiera z powietrza i deszczu wiec podlewam je latem raz w tygodniu, zima raz na miesiac esli nie kwitna i raz na 2-3 tyg jesli kwitna ale za to codziennie zraszam je delikatnie spryskiwaczem nie zaleznie od pogody. :mrgreen:
Teraz mam manie wyszukiwania ciekawych gatunkow ;-) moze jutro mezus mi sprezentuje male co nieco po wizycie u dentysty :-(
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dorciu,storczyki po prostu piękne. Brakuje słów na ich określenie.Po wrażeniem Twoich storczyków poszłam oglądnąć swojego i zobaczyłam,że wypuszcza nowy pęd. I wybuch radości,hurra. Jest to mój pierwszy storczyk,również dostałam go w prezencie,więc staram się o niego dbać. I chyba robię to dobrze skoro się rozwija.
Wklejam Ci adres,gdzie jest trochę informacji o przekwitniętych storczykach
http://www.storczyki.net/?storczyki,upr ... tanie.html
Co zaś tyczy się zagadkowej rośliny, to moim zdanie jest to trzmielina,jeżeli jest to ogrodowa roślina. A jeżeli jest to domowy kwiat, to może jakaś odmiana draceny.
Dostałam także piękną dracenę,wklejam jej zdjęcie może komuś podsunie inną podpowiedź.
Załączniki
076.jpg
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ta mała szczepka z kolorowymi listkami to napewno trzmielina ogrodowa, ale Twoja roślinka Danusiu wcale nie wygląda jak dracena, chyba bliżej by jej bylo do krotona, ale to chyba też nie to :-/
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

To jest Wiesiu Dracena godseffiana odmiana Florida Beauty - pochodzi z Zairu i całkowicie różni się od innych dracen ;-)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

O to przeprasza za zamieszanie i wycofuję co powiedziałam. A ja w swej niewiedzy myślałam, że draceny są tylko w paski :oops:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

:lol: ale przyznasz, że jest piękna, mnie bardzo się podoba :mrgreen:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dracena godseffiana odmiana Florida Beauty,tak właśnie było napisane na doniczce.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ewa-Maria pisze::lol: ale przyznasz, że jest piękna, mnie bardzo się podoba :mrgreen:
To prawda, jest piękna :roll:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

Fakt dracenia bardzo ładna.
A dziś ide na zakupy może uda mi się dostać jakiegoś ładnego storczyka, o oryginalnych kwiatach
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Już nie mogę doczekać się na nowego storczyka, mam nadzieję że niebawem go pokażesz :-D
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

tym razem dwa jeden to bialo-bordowy phalaenopsis, a drugi to różowe dendrobium -śliczne :mrgreen: , :mrgreen:
jutro wstawie fotki przedewszystkim dendrobium
Trochę się wsciekłam bo był też storczyk miltonia ale strasznie zniszczony - szkoda bo to odmiana której nie mam :evil:
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
ODPOWIEDZ