Mój balkonik - część druga

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1445
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: alokazja7 »

Witam Cię Krysiu (globtroterko) a czy płynęłaś spływem Dunajca ?-miłego wieczoru i pysznej herbatki :->
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Tak Celinko :-D . W ubiegłe wakacje z wnukami. To bardzo piękna trasa. Obok Dunajca idzie szlak z Czerwonego Klasztoru do Szczawnicy, którą wielokrotnie wędrowaliśmy. To Droga Pienińska i ja bardzo ją lubię. A wrażenia ze spływu pozostały w nas na zawsze. Pozdróweczki :)
Piotruś, hoje fajne są, a odmian jest teraz wiele. I kolory kwiatów też różne. Ale Ty przecież, o tym wiesz. Serdeczności :).
Załączniki
P2110856.JPG
P2110912.JPG
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Ostatni tydzień minął nam na porządkowaniu grobów najbliższych osób, których z nami już nie ma. Odwiedziliśmy Cmentarz Podgórski, Rakowicki i ten pod Kopcem Kościuszki, na Salwatorze.
Wracając do domu, weszliśmy na ulubione portugalskie babeczki w Café Lisboa , gdzie podają pastéis de nata( to nazwa ciasteczek).
Kupiłam tam herbatę z passiflorki ( roślinki, którą hodowałam z dobrym efektem przez wiele lat ) i wieczorem ją degustowaliśmy. Jest pyszna :).
Serdeczności dla przyjaciół :).
Załączniki
P1260883.JPG
P1260880.JPG
P1260822.JPG
IMG20231024113447.jpg
IMG20231101121241.jpg
IMG20231101165612.jpg
IMG20231101171141.jpg
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Bettiw »

Miło popatrzeć na piękne okoliczności przyrody. Oby jak najdłużej starczyło sił na wycieczki bo to ładuje baterie na dłużej i pozostają miłe wspomnienia na długie wieczory.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Alexa »

Krysiu Wędrowniczko😀 Przyjemnie czyta się o Waszych podróżach, miło ogląda się fotorelację. Zdjęcia piękne. Zastanawiam się jak i czym je robisz?
Serdecznie pozdrawiam😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Beatko, też bym chciała by nam długo sił starczyło. Serdecznie Cię pozdrawiam :).
Alexo, ja robię fotki telefonem, który fajnie podbija kolory. Czasem aparatem fotograficznym. To dziesięcioletni Panasonic Lumix. I moje to są fotki kwiatków i wnuków. A zdjęcia takie najładniejsze robi mój mąż od czterdziestu lat. I niezależnie od aparatu wychodzą dobrze, bo ma talent, choć na kwiatach się nie zna i pewnie kaktusa by zasuszył. :lol:
Weekend mieliśmy pracowity. Od piątku były u nas dzieci i przyjechał też królik :-D . Rosołu tym razem nie było, tylko barszcz z uszkami i pomidorówka. Pierogi, kluski śląskie i placki ziemniaczane z gulaszem, co kto lubi. Jednomyślności nie ma, każdy lubi co innego :lol: . Dziś sobie odpoczywam :). Serdecznie pozdrawiam forumowiczów :). Trzymajcie się ciepło :).
Załączniki
za oknem jesiennie, hoja zaanektowała krzesełko
za oknem jesiennie, hoja zaanektowała krzesełko
przesadzałam sansewierię, z trzech doniczek mam teraz 4, korzenie zdeformowały plastikowe doniczki, teraz mają wygodniej
przesadzałam sansewierię, z trzech doniczek mam teraz 4, korzenie zdeformowały plastikowe doniczki, teraz mają wygodniej
lubię, gdy słonko świeci, tak było dziś
lubię, gdy słonko świeci, tak było dziś
laurka rysowana przez pierwszoklasistkę
laurka rysowana przez pierwszoklasistkę
on lubi brokuły
on lubi brokuły
dmuchamy świeczki :)
dmuchamy świeczki :)
dziewczyny na komputery, dawniej było inne hasło
dziewczyny na komputery, dawniej było inne hasło
zdjęcia z telefonu,
zdjęcia z telefonu,
IMG20231104141817 (1).jpg
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Alexa »

A mój Panasonic lumix od lat leży w szufladzie, od kiedy zaczęłam robić telefonem.
Najpiękniejsze są zdjęcia portretowe.

Najlepsze życzenia urodzinowe dla męża🌹
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Dzięki serdeczne za życzenia.
Lumix zrobił 200 tysięcy zdjęć i powolutku się kończy. Wnuki też robią, bo w ten sposób się uczą. Nawet jeśli ponad połowa jest do wyrzucenia. Dobrej nocy :).
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1445
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: alokazja7 »

Krysieńko-tryskasz energią. Okolice Pienin znam bo były to wycieczki rodzinne a w Szczawnicy byłam w Sanatorium 3 tyg. ja jestem góralką ale nie lubię spacerować i wspinać się szczyty.Będąc na krótkim wypoczynku kilka lat temu w Bieszczadach nie zaliczyłam żadnej połoniny.,ale podziwiałam zalew i Solinę.Pokazałaś piękne pomniki,czego ja nie mogę ze względu na st.zdr-pozdrawiam Was serdecznie :->
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Bettiw »

Pychotki Krysiu gotujesz aż ślinka leci, ja w ostatni weekend też miałam wnuki :lol: :lol: i w garnkach urzędowałam, były miłe spacerki i zabawy.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Beatko, fajnie, że miałaś u siebie wnuki :-D .
Dziś święto i dom pachnie bigosem, bo pogoda taka trochę nie za bardzo spacerowa. Raczej tradycyjnie listopadowa.
Celinko, ja góralką nie jestem, bo od urodzenia mieszkam w Krakowie. Ale góry uwielbiam i po nich wędruję i zwiedzam. I zarażam tą pasją wnuki. Bo nie ma nic piękniejszego, od przebywania na łonie natury. No może Festiwal kawy i czekolady w Hali Cracovii. Ale pogoda dziś słaba. Może pójdziemy jutro :lol: .
Serdeczności ślę forumowiczom :).
Załączniki
bigos wyszedł smaczny
bigos wyszedł smaczny
IMG20231111150816.jpg
za oknem tak, na balkonie kwiatów już nie ma
za oknem tak, na balkonie kwiatów już nie ma
ale będę kwitły fiołeczki
ale będę kwitły fiołeczki
achimenesy na razie śpią
achimenesy na razie śpią
mają być niebieskie, żółte i pomarańczowe
mają być niebieskie, żółte i pomarańczowe
kohlerie powolutku rosną
kohlerie powolutku rosną
IMG20231111105330.jpg
IMG20231111105410.jpg
mój 30 letni Beniamin trochę wyłysiał, no to wymyśliłam sobie, że zmienię mu wierzchnią warstwę podłoża, by mu było dobrze, muszę kupić 2 woreczki dobrej ziemi do roślin zielonych
mój 30 letni Beniamin trochę wyłysiał, no to wymyśliłam sobie, że zmienię mu wierzchnią warstwę podłoża, by mu było dobrze, muszę kupić 2 woreczki dobrej ziemi do roślin zielonych
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Bettiw »

W domu milutko i ciepło no i przy smakowitych potrawach przyjemnie posiedzieć. U mnie też pochmurnie jakoś mgliście tak że relaksik w domu uskuteczniam.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Alexa »

U Ciebie Krysiu jak w palmiarni - kwitnąco cały rok😀
Ja miałam niewiele, mam jeszcze mniej. Nie daję rady z ziemiórkami☹️
Serdecznie pozdrawiam😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1445
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: alokazja7 »

No i proszę ,jak pięknie zagospodarowane mieszkanie a w nim kochająca się rodzinka. Krysiu u Ciebie jak u p.profesora Artura Zagajewskiego w ogrodzie botanicznym w Powsinie-pozdrawiam domowników i gości. :->
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Celinko, właśnie znalazłam w necie pana, o którym piszesz. Wielki znawca pięknie opowiadający o roślinach. Do tej pory nie znałam, a teraz w czasie wolnym, będę odsłuchiwać, bo dużo odcinków jego porad jest dostępnych. Dziękuję serdecznie :).
ODPOWIEDZ