Mój azyl

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Oleńko mam osiem różnych wiciokrzewów - tellmanna, pomorskie, japońskie.......... mam nadzieję, że wszystkie zakwitną. Jeśli chodzi o gruz, to fakt, było ciężko, ale już zagospodarowany :mrgreen:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Mój azyl

Post autor: lawender »

Tak jakoś nie miałam styczności z innymi wiciokrzewami, muszę poczytać na ich temat:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Polecam Oleńko, pięknie pachną i szybko rosną :)
tego lubię również z powodu żółtego unerwienia na listkach WICIOKRZEW JAPOŃSKI AUREORETICULATA PÓŁZIMOZIELONY
tego lubię również z powodu żółtego unerwienia na listkach WICIOKRZEW JAPOŃSKI AUREORETICULATA PÓŁZIMOZIELONY
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Mój azyl

Post autor: Iga51 »

W Waszych ogrodach podobają mi się wiciokrzewy. Wiadomo, że muszą mieć chyba bardzo silne podpory, bo podobno szybko ich pędy drewnieją. Ale za to pięknie kwitną. Ja u siebie nie mam ani jednego.
Najchętniej posadziłabym u zimozielony wiciokrzew Henryego (Lonicera Henryi). Czy znasz go Agnieszko? A może masz u siebie? Ciekawa jestem, czy ktoś z naszego forum go ma.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój azyl

Post autor: Danka »

Iga51 pisze:W Waszych ogrodach podobają mi się wiciokrzewy. Wiadomo, że muszą mieć chyba bardzo silne podpory, bo podobno szybko ich pędy drewnieją. Ale za to pięknie kwitną. Ja u siebie nie mam ani jednego.
Najchętniej posadziłabym u zimozielony wiciokrzew Henryego (Lonicera Henryi). Czy znasz go Agnieszko? A może masz u siebie? Ciekawa jestem, czy ktoś z naszego forum go ma.
Iga,u mnie rośnie. Napiszę w twoim wątku.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Dzisiaj wreszcie można było trochę popracować na działce, w pierwszej kolejności chciałam Wam pokazać moją betonową ścieżkę :hyhy:
tutaj leży jeszcze sterta gruzu
tutaj leży jeszcze sterta gruzu
a tutaj ułożyłam w zagłębieniu, teraz tylko trzeba wypoziomować, wyrównać z powierzchnią, zasiać trawą i finito....... koniec gruzu :)
a tutaj ułożyłam w zagłębieniu, teraz tylko trzeba wypoziomować, wyrównać z powierzchnią, zasiać trawą i finito....... koniec gruzu :)
A teraz moje wiciokrzewy kupione w zeszłym roku jako małe szkraby, rosną jak szalone i większość ma pąki kwiatowe
SV100166.JPG
SV100167.JPG
SV100168.JPG
SV100169.JPG
SV100170.JPG
SV100171.JPG
Kwitnie kolejny powojnik - Mazowsze
SV100164.JPG
Kokorycz od Danusi :mrgreen: taki mały szkrabek i kwitnie
SV100180.JPG
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

I jeszcze trochę moich pupilów :mrgreen:
SV100173.JPG
żylistek Pink pom-pom ;)
żylistek Pink pom-pom ;)
przekłamany kolor, w rzeczywistości jest ciemniejszy
przekłamany kolor, w rzeczywistości jest ciemniejszy
piwonia zaplątała się w różach
piwonia zaplątała się w różach
będzie jeszcze różowa
będzie jeszcze różowa
i biała
i biała
hibiskus bylinowy ruszył wreszcie do góry
hibiskus bylinowy ruszył wreszcie do góry
żurawki były kupione jesienią jako maleństwa, a teraz las pąków
żurawki były kupione jesienią jako maleństwa, a teraz las pąków
a tu misz-masz, ale zaplanowany, żeby aż do jesieni kwitło - krzewuszki, piwonie, róże, budleja, lilie, liliowce, mieczyki
a tu misz-masz, ale zaplanowany, żeby aż do jesieni kwitło - krzewuszki, piwonie, róże, budleja, lilie, liliowce, mieczyki
stokrotki muszę dokupić, bo kwitną non stop, tak jak bratki
stokrotki muszę dokupić, bo kwitną non stop, tak jak bratki
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
KRYSTYNA1
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 286
Rejestracja: 2014-10-06, 16:33

Re: Mój azyl

Post autor: KRYSTYNA1 »

Agnieszko super ścieżkę ułożyłaś a jeśli mogę podpowiedzieć to może w tej ścieżce zamiast trawy posadzić KARMIK OŚCISTY Sagina subultata dodatkowo kwitnie VI-VII :)
Pozdrawiam, Krystyna

OGRÓD KRYSTYNY
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Wiesz Krysiu, przyjrzałam się temu karmikowi w necie i chyba rośnie mi coś takiego między kamykami na ścieżce :hyhy: Myślałam, że to jakiś chwast i wyrywałam go. Muszę mu się dokładnie przyjrzeć i zrobić fotkę. Jeśli to jest ta roślinka, to będę ją sukcesywnie odzyskiwać do obsadzenia ścieżki :hyhy: Dzięki Krysiu za sugestię :padam:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Mój azyl

Post autor: Iga51 »

Agnieszko, ogród śliczny, kolorowy. Dużo kwiatków kwitnie.
Ścieżka jest superaśna. Kapitalnie to wymyśliłaś. Bardzo mi się podoba. Będzie pięknie. Już jest. Podziwiam.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Dzięki Iguś, ze ścieżki jestem dumna, bo sama wykopałam warstwę ziemi pod nią i sama układałam dość ciężkie kawały gruzu. Dostałam oczywiście ochrzan, jak M. wrócił z pracy. Ale ja tak mam, że jak coś mi wpadnie do głowy, to muszę to robić od razu i nie czekam na pomoc :luka:
Jeszcze kilka wczorajszych fotek, bo dzisiaj skończę nowy dizajn mojej rabatki na środku działki i wieczorem wrzucę fotkę. Mam nadzieję, że Wam się spodoba :D
pierwsze owocowanie borówek
pierwsze owocowanie borówek
Eva nabiera wigoru, liście coraz większe
Eva nabiera wigoru, liście coraz większe
pigwowiec ma sporo owoców
pigwowiec ma sporo owoców
pierwszy z trzech bodziszków, mam jeszcze czerwony i żałobny
pierwszy z trzech bodziszków, mam jeszcze czerwony i żałobny
mieczyki szybko wychodzą, od Anitki, która coś długo się nie odzywa
mieczyki szybko wychodzą, od Anitki, która coś długo się nie odzywa
to jest róża wykopana z terenu zlikwidowanych kiedyś działek, ma piękne różowe kwiaty, to chyba jakaś staroangielska odmiana i jest cała w pąkach
to jest róża wykopana z terenu zlikwidowanych kiedyś działek, ma piękne różowe kwiaty, to chyba jakaś staroangielska odmiana i jest cała w pąkach
coś posadziłam, ale nie pamiętam co
coś posadziłam, ale nie pamiętam co
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Mój azyl

Post autor: malina »

Super już u Ciebie , wszystko kwitnie , pokażesz jak kwitnie ketmia bylinowa , ja mam dwie , białą i czerwoną , stokrotki same się sieją i to bardzo , zobacz ile nasion mają uschnięte kwiatki . Teraz też kupiłam to co nazywasz Eve - co to jest i czy wieloletnie - kupiłam bo kolor mi się podobał . :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Halinko, ja też mam czerwoną i białą ketmię, ale jedna się coś ociąga i nie pamiętam która :niepewny:
Jeśli chodzi o stokrotki, to obrywam przekwitające kwiatuszki, nie pomyślałam o zebraniu nasionek, ale naprawię ten błąd :) Moja Eva, to czarny bez i już nie muszę Ci wyjaśniać, że to krzew. Długo go szukałam z powodu pięknych powcinanych bordowych liści, z którymi ładnie się komponują jasno różowe kwiaty, no i dodatkowy bonus, że nornice nie lubią ich zapachu :)
Pozdrawiam Cię serdecznie Kochana :->
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Użytkownik Usunięty

Re: Mój azyl

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Aguś jak zwykle zachwycasz pomysłami, ścieżka ciekawy pomysł, a czarny bez ewa-genialny, tez coś tam o nim czytałam i zobaczyłam go w realu to w życiu nie powiedziała bym, że to bez, prędzej pod piwonię lub odmianę tawułki japońskie bym go podciągnęła.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój azyl

Post autor: Danka »

Okazuje się ogrodnicy nawet gruz potrafią wykorzystać :rotfl: a może macierzanki posadzisz między kamieniami. Ogród błyskawicznie zmieniasz :hyhy:
ODPOWIEDZ