Mikoryza- stosować czy nie?

Zastosowanie, opinie, wyniki badań dot. stosowania szczepionek mikoryzowych.
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Dzięki Danusiu za info. Z tą do wrzosowatych będzie pewnie podobnie. Zdążę dokupić jeszcze kilka roślinek. Szkodaby było zmarnować bo tani ten środek nie jest :roll:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

anja pisze:Dzięki Danusiu za info. Z tą do wrzosowatych będzie pewnie podobnie. Zdążę dokupić jeszcze kilka roślinek. Szkodaby było zmarnować bo tani ten środek nie jest :roll:
tani nie jest ale jest dobry :lol:
Awatar użytkownika
MYKOFLOR
Ekspert
Posty: 90
Rejestracja: 2009-02-13, 18:32

Post autor: MYKOFLOR »

Jeżeli po otwarciu była przechowywana w lodówce, to jeżeli nie śmierdzi wyraźnie pewno jest do użycia dobra. Można trochę zwiększyć dawkę. A co do truskawek, to mogły mieć rodzimą endomikoryzę jeżeli pochodziły z plantacji gruntowej. Pozdrawiam Forumowiczów
SzałańskiWJW
Obrazek
olenka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2011-06-09, 12:15

Post autor: olenka »

Mogę polecić mikoryzę z czystym sumieniem. Mikoryza u mnie się sprawdziła. Kupiłam w marcu mikoryzę do iglaków, bo były trochę żółte. Dowiedziałam się, że iglaków nie należy tak bardzo nawozić , bo jest to często przyczyna chorób i żółknięcia. Zastosowałam mikoryzę
https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/szu ... y=mikoryza
Na razie przestały żółknąc i dużo urosły, myślałam że na efekty będę dużo dłużej czekać, ale już jestem zadowolona. Nie wiem jak jest z borówkami, bo ich nie mam, ale do róż i iglaków stosowałam również i kwitnienie przeszło moje oczekiwania :)
Olenka
ODPOWIEDZ