kwiaty Marzeny

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Strasznie Ci dziękuję :-D Spróbuję u mamy podzielić na wiosnę, może coś zostanie dla mnie :lol:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
marzena 63
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-09, 12:49

Post autor: marzena 63 »

Przedstawiwm swoje fiołki które zaczynają mi teraz kwitnąć

Obrazek

Obrazek
kalanchoe różowo-czerwone z wymiany

Obrazek
oraz skrętnik niebieski który na pewno przed świętami pokaże swoje kwiatki
Obrazek
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

No, proszę jak wiosennie u Ciebie :lol:

Marzeno, może założysz swój fiołkowy tutaj - zapraszam ;-)
Anoli
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-17, 15:10

Post autor: Anoli »

Fiołeczki urocze! Ewa ma rację wiosennie tu u Ciebie :-)
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

Witaj Marzenko , bardzo ciekawe masz rośliny , a najciekawsze , to,co piszesz o podlewaniu , mam anturium , po przekwitnięciu , wypuszcza tylko liście....
Natomiast skrętniki , nie sprawiają kłopotów w kwitnieniu , czy je też podlewasz , zakwaszając podłoże , ja dodaje czasami kawy :-D
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Witaj Marzenko!
Pięknie zakwitły fiołeczki teraz dołączy kalanchoe i skrętnik i coraz bliżej wiosny! :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
marzena 63
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-09, 12:49

Post autor: marzena 63 »

Witajcie
wątek fiołkowy założę ponieważ mam mnóstwo listków w swoim fiołkowym przedszkolu,które teraz wypuszczają mi młode sadzonki,ale to juz chyba po świętach :-)
Basiu
wszystkie kwiaty podlewam deszczówką. Zakwaszam tylko te co lubią środowisko kwaśne czyli cytrusy ,storczyki .Skrętniki podlewam rzadko zwykłą wodą (nie zakwaszam ich).Niedawno kupiłam anturium różowe z przeceny trochę chore bo ma liście poparzone w brązowe plamy,ale młode wypuszcza już zdrowe.Po przekwitnięciu też wypuszcza tylko listki,kwiatów jeszcze nie.Zobaczymy może jak zaklimatyzuje sie to zakwitnie :-)
Anoli
masz racje ,jak kwiaty zaczynaja kwitnąć to od razu wiosennie się robi.Jak zobaczyłam Twoje hibiskusy to tak mi serce zabiło.Później muszę pokazać swoje młodziaki ,bo też pięknie mi rosną.
Ha-linko
kalanchoe i skrętnik zakwitną pierwszy raz u mnie bo to maluchy z wymiany .Nawet nie spodziewałam się że tak szybko doczekam się kwiatów.
Dziękuję wszystkim za odwiedziny i miłe słowa.Później pokażę następne kwiatuchy :lol:
Awatar użytkownika
Elena
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 122
Rejestracja: 2008-01-11, 22:56

Post autor: Elena »

Ech, szczęśliwi posiadacze deszczówki...wstawiaj kwiatuszki Marzenko przyjemnie oglądać każdą roślinkę nawet niemowlaczka :-D
pozdrawiam Jagoda z Mikim
marzena 63
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-09, 12:49

Post autor: marzena 63 »

A to moje następne kwiatuszki
fittonie
Obrazek

Obrazek
oraz begoniaObrazek
i krotonObrazek

pozdrawiam
Marzena
Anoli
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-17, 15:10

Post autor: Anoli »

Śliczne fittonie, dla mnie te kwiatki są jednak tematem tabu. Nie umiem się nimi odpowiednio zajmować podobnie jak bluszczemi, niedośpianem i paprociami. Niby wiem co trzeba, ale one mnie nie lubią. Także serdecznie gratuluję ręki do tych zaklętych kwiatów. Begonki to moja nowa pasja, a krotony na razie podziwiam stale, ale na odległość - to bardzo efektowne rośliny. Mam takie wąskolistne, ale żyją sobie u mnie bez rewelacji, ostatnio nawet straciły kilka listków. Twój nie wygląda na takiego kapryśnika.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Fitonie to dla mnie rewelacja- te liście takie dekoracyjne, bardzo mi się podobają.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Fitonie śliczne! :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
marzena 63
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-09, 12:49

Post autor: marzena 63 »

Mój kroton też zrzuca liście,ale to może przez to ,że jest za niska wilgotność.Mam nadzieję że na wiosnę odżyje i będzie lepiej rósł.
Fitonie rzeczywiście są dekoracyjne ze względu na piękne liście.Bardzo często je spryskuję,bo wyczytałam że muszą mieć dużą wilgotność.Na wiosnę muszę zadobyć jeszcze inne odmiany bo bardzo mi się podobają. :-)
Begonię mam tylko jedną.Dostałam malutką sadzoneczkę.Myślałam że takie maleństwo nie ma szans na ukorzenienie,a ona mi tak wyrosła.Ucięłam czubek,żeby się rozkrzewiła.Czubek już puścił korzonki(w ciągu kilku dni :shock: )
Pozdrawiam
Marzena
Anoli
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-17, 15:10

Post autor: Anoli »

Masz po prostu zielone rączki, pewnie i kamień by zakwitł u Ciebie :-)
marzena 63
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 33
Rejestracja: 2008-10-09, 12:49

Post autor: marzena 63 »

Anoli
z tymi kamieniami to większy problem :-/ :mrgreen:
ale za to hibiskusy kwitną bez problemu.Rozpoczęły swój rozkwit przed świętami i nadal kwitną.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ