Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
Zablokowany
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: rafaloku »

Wybierz "TOP produkt" firmy Target!

Cenicie produkty tej firmy? Stosujecie je w swoich ogrodach, na działkach i balkonach?
Macie swój ulubiony produkt, który chcielibyście polecić innym miłośnikom zieleni?
Wybierz swój „TOP produkt” i podziel się swoimi rekomendacjami!

ZADANIE KONKURSOWE

Wybierz swój "TOP produkt" z oferty produktowej Target i zarekomenduj innym użytkownikom!
Który produkt Target zasługuje na miano "TOP produktu" i dlaczego?

O czym pisać?
Wystarczy w kilku zdaniach posiać swoje doświadczenia związane ze stosowaniem polecanego produktu Target,, np. dlaczego warto stosować ten produkt? Jaki problem zwalczył? Przed jaką chorobą uchronił roślinę? A może masz zdjęcie rośliny, która rozkwitła dzięki Twojemu „TOP produktowi” Target? Dołącz je!

Więcej informacji o produktach Target na stronie internetowej www.target.com.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie!
Fundatorem nagród jest firma Target.

Obrazek

Regulamin konkursu

1) W konkursie udział mogą brać osoby zarejestrowane na forum. Osoby nieposiadające konta na forum, prosimy o rejestrację.

2) Nagrody w konkursie ufundowała firma Target.

3) ) Konkurs rozpoczyna się w dniu 28 kwietnia 2012 roku w momencie opublikowania niniejszego wątku, a kończy 18 maja o godz. 12:00 wg czasu wyświetlanego na forum. Odpowiedzi udzielone po tej godzinie nie będą brane pod uwagę.

4) Odpowiedzi na zadanie konkursowe należy udzielać na forum w niniejszym wątku poprzez funkcję "odpowiedz". Odpowiedzi wysyłane na e-mail, PW lub wpisywane w innych tematach nie będą brane pod uwagę.

5) Odpowiedzi nie będą widoczne do momentu zakończenia konkursu (posty będą czekać na zaakceptowanie przez Administratora). Po zakończeniu konkursu wszystkie odpowiedzi zostaną wyświetlone na forum.

6) 1 użytkownik może umieścić tylko 1 post z rekomendacją "TOP produktu".

7) Po zakończeniu konkursu Administrator forum zamknie wątek.

8) O przyznaniu nagród decyduje Komisja Konkursowa, w skład której wchodzą: dwaj reprezentanci firmy Target oraz reprezentant portalu PoradnikOgrodniczy.pl. Decyzja zostanie podjęta na podstawie rzetelności przekazanej rekomendacji oraz innych czynników, które pomogą innym użytkownikom korzystać z opublikowanej rekomendacji.

9) Lista nagrodzonych osób zostanie ogłoszona 22 maja 2012 r., o godz. 10-tej w wątku konkursowym na forum oraz na stronie http://www.target.com.pl

9) Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na umieszczenie rekomendacji uczestników na stronie internetowej http://www.target.com.pl oraz z przekazaniem swoich danych adresowych fundatorowi nagród, które wyśle je do zwycięzców. O podanie adresów do wysłania nagród osoby wylosowane zostaną poproszone po zakończeniu konkursu.

10) Uczestnicy, którzy otrzymają nagrody, są proszeni o pokazanie na forum otrzymanych nagród oraz wyrażenie opinii na ich temat.

NAGRODY

Dla nagrodzonych osób czekają nagrody ufundowane przez firmę Target:

10 zestawów produktów:
- naturalnie skuteczny Agricolle,
- granulowany nawóz z mikroskładnikami do róż,
- tabletki nawozowe do roślin doniczkowych,
- nawóz rozpuszczalny do roślin balkonowych i tarasowych,
- grzybobójczy Topsin,
- mydło potasowe do mycia pojemników, donic, skrzynek oraz narzędzi stosowanych w uprawie i pielęgnacji roślin.
Obrazek

oraz nagroda główna:
Nagroda główna: Podkaszarka AL.-KO żyłkowa TE450 Silver Komfort
Obrazek
Rafał
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: Grama »

Stosuję od zeszłorocznego sezonu nawozy kolorowe Plus - do rododendronów i azalii. Obserwuje zauważalne zmiany - roślinu rosną zdrowo i obficie kwitną, są wyrażnie wzmocnione, a jch kondycja jest dużo lepsza niż w poprzednich latach, bo nie chorują. Najważniejszą jednak sprawą jest to, że polepszenie ogólnej kondycji przyczyniło się wedłud mnie do świetnego przetrwania mroźnej bezśnieżnej tegorocznej zimy, z którą moje różaneczniki poradziły sobie doskonale.
Załączniki
Po użyciu środka.
Po użyciu środka.
ezop9
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-03-21, 08:41

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: ezop9 »

Witam, u siebie na działce budowlanej używam Target na mrówki - ANTS CONTROL. Ponieważ moja działka znajduje się na odludziu pod lasem , tych ”maluchów” jest u mnie od zaczęsienia. Ale gdy tylko posypie granulki Target, na następny dzień po mróweczkach nie ma śladu. Oczywiście gniazd jest sporo i zabieg trzeba wykonać w kilku miejscach i kilka razy, gdyż „goście” wracają lub przychodzą inne. Ale nie znam lepszego i szybszego sposobu na pozbycie się tego problemu.
Pozdrawiam Jacek „ezop9”
bakpamela
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2010-09-01, 12:05

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: bakpamela »

Od dwóch lat w swoim ogródku posiadam dwa nieduże krzaczki borówki amerykańskiej. Jedna z nich jeszcze tej samej zimy przemarzła. Dziś, po dwóch latach stosowania nawozu do borówek firmy Target, przemarźnięty krzaczek niewiele się różni, od swojego zdrowego sąsiada. Choć nadal jest troche mniejszy, to już wspaniale kwitnie i wydaje owoce, które uwielbiam.
Awatar użytkownika
olka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-02-06, 11:50

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: olka »

Bardzo dobry produkt firmy Targer Miedzian 50 WP używałam go kilka razy w sezomie sprawdzony produkt grzybobójczy. Polecam jako produkt TOP.
olka
Awatar użytkownika
dawidbanan
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 89
Rejestracja: 2010-11-25, 19:07

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: dawidbanan »

Według mnie najlepszym nawozem jest: Nawóz Kolorowy Granulowany - do róż.
Stosowałem go w zeszłym roku do moich róż. Starałem się nie przenawozić moich królowych rabat, więc stosowałem się do dawek podanych na opakowaniu.
Rośliny miały ogrom pąków, pięknie kwitły. Aż byłem w szoku, bo pierwszy raz widziałem, żeby róże kwitły tak długo - kwitły prawie całe lato z małymi przerwami na wykształcenie nowych pąków.

Polecam Wszystkim ten produkt.
W tym roku również go zastosuję.

Oto dowód jak pięknie kwitły moje róże dzięki temu nawozowi!

Obrazek
"Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha"
kleopatra
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-13, 20:20

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: kleopatra »

Z produktów, jakie oferuje firma Target godny polecenia jest środek grzybobójczy Ridomil Gold MZ 67,8 WG.
Długie doświadczenie, jakie nabyłam podczas jego stosowania nauczyło mnie, że doskonale radzi sobie w pierwszej fazie wzrostu roślin. Warto też wspomnieć,iż jego działanie grzybobójcze zwalcza tak groźnego dla cebuli mączniaka rzekomego oraz odpowiednio chroni nowe przyrosty,szczególnie narażone na atak choroby. Jego potwierdzona skuteczność nikogo nie zawiedzie.
Awatar użytkownika
ewelina1984
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2012-03-11, 15:39

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: ewelina1984 »

Witam serdecznie, moim zdanie na miano "TOP produktu" zasługuje środek chwastobójczy o nazwie Biofix 260 EW firmy Target. Jest on nie zastąpiony gdy ma się chwasty na trawnikach nawet te najbardziej uciążliwe. W moim ogrodzie na początku nie było trawy, rosły tylko chwasty i było ich naprawdę mnóstwo- tyle gatunków razem nie widziałam nigdy. Przed siewem trawy ziemia została przez nas oczyszczona z wszelkich chwastów, tak nam się wówczas wydawało. Niestety nasiona trawy nie wszystkie wykiełkowały a w pustych polach między młodymi siewkami trawy szybko pojawiły się nie chciane chwasty. Wyglądało to tak, że po jakimś czasie było więcej chwastów niż trawy i to był okropny widok. Nie wiedzieliśmy jak się ich pozbyć, bo jak wiadomo dostępne herbicydy potrafią zniszczyć nie tylko chwasty ale i również rośliny zielne-trawy, kwiaty, warzywa a pielenie tak dużej ilości również zniszczyłoby młodą trawkę. Zaczęliśmy szukać w internecie jakiegoś środka który pomógłby nam w naszym problemie i znaleźliśmy Biofix 260 EW -wypróbowaliśmy go i okazał się strzałem w dziesiątkę. Zwalcza ponad 30 różnych chwastów a przy tym nie niszczy trawy!! W dodatku można go stosować na nowym trawniku w tym samym roku w którym został założony. Dlatego bardzo gorąco wszystkim polecam ten środek bo naprawdę warto go mieć w swoim ogrodzie. Pozdrawiam serdecznie ewelina1984
ewelina1984
Awatar użytkownika
stealth004
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 45
Rejestracja: 2011-03-29, 11:30

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: stealth004 »

Na tytuł "TOP produkt" wśród wyrobów firmy Target, zdecydowanie zasługuje Agricolle Spray. Miałam przyjemność stosować go ubiegłego lata, kiedy to wszedł na rynek. Okazał się niezawodny!! Bez problemu pozbyłam się mszyc z moich roślin, co zniechęciło również i mrówki, już po jednorazowym użyciu. Nareszcie udało się również zwalczyć uciążliwego przędziorka z mojej tawuły i eukaliptusa. Co ciekawe zdechły nawet dziwne białe robaczki, które zadomowiły się w moim kompostowniku, żerując na kawałku mięsa, które omyłkowo do niego wpadło, a wraz z nimi zniknął ten okropny odór. Agricolle Spray jest godny polecenia głównie za swoją formułę: jest wykonany z naturalnych składników, dzięki czemu nie bałam się zastosować go w moim ogrodzie. Nie posiada nieprzyjemnego zapachu, tak popularnego w innych środkach owadobójczych. Ponadto jest gotowym preparatem do natychmiastowego użycia. Nie trzeba go rozrabiać ani przygotowywać, umieszczony w wygodnym rozpylaczu gotów jest do działania zawsze wtedy, kiedy akurat jest potrzebny.
iza
karo369
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-08, 11:11

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: karo369 »

Witam serdecznie.Nie wyobrażam sobie mojego ogrodu bez produktów firmy "TARGET".Zawsze mam pod ręka "KARATE" i "TOPSIN".Codziennie ogladam moje roślinki czy nie pokazały się jakieś niespodzianki.Jak tylko zauważę to paskudztwo to od razu spryskuję "KARATE" i po sprawie.Nie dopuszczam do zjedzenia moich roślinek.Karmię moje cudeńka nawozami np. rododendrony "Kolorowym",na wszystkie kwiaty ogrodowe stosuje rozpuszczalny NPK z mikroelementami ale też "GARGENFOSKA" do kwitnacych.Mój mąż zakochany jest w tujach. Od 12 lat obsadza ogród dookoła.Jeszcze mu trochę zostało do obsadzenia(koszta).Ale codziennie sprawdza czy krzaczkom liście nie brązowieją.Jak na razie jest wszysko OK bo wiosną spryskał wszystkie PROMANALEM 60EC.Opłacało się...:) Trawę kosi raz w tygodniu, nawozi i opryskuje STARANE 250 EC i nasze wnuki mają gdzie się bawić.A ja jeszcze wynalazłam cudowny środek do kuchni firmy TARGET. Jest to środek do czyszczenia stali i chromu "VERRO".Cudowny......:)Uparcie twierdzę że nie wyobrażam sobie mojego ogrodu bez produktów firmy "TARGET".
batonzo
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2012-04-15, 08:05

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: batonzo »

Miedzian !!!
Za życia mojego Taty na działce zawsze królował miedzian ( wtedy nienawidziłam działki). Miedzian był dobry na wszystko, może tylko herbaty się z niego nie dało zaparzyć. Tylko brzoskwinie pryskane były syllitem ( konkurencja ). To były jedyne środki ( przepraszam, jeszcze siarkol).Nagle stałam się właścicielką tej działki. Złapałam bakcyla. Na wiosnę w sklepie ogrodniczym nie dotałam syllitu. I nagle okazało się, że miedzian rzeczywiście jest dobry na wszystko.Także na tą cholerną kędzierzowatość. Teraz czekam już tylko na herbatę miedzianową firmy Target.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: Danka »

Do tej pory jedynym używanym przeze mnie produktem firmy Target był i jest Nawóz kolorowy do iglaków. W moim ogrodzie trochę ich rośnie i wymagają zasilania, bo w większości są to młode sadzonki. Niektóre były posadzone dopiero dwa lata temu. Więc musiałam otoczyć je większą troską. Dlatego starałam się im zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju. Zdecydowałam się na nawóz firmy Target, bo zapobiega brunatnieniu igieł. U moich iglaków jest to największy pozimowy problem. Mogę przedstawić to na przykładzie świerka serbskiego Pendula Kuck.
Posadziłam go w 2010 roku. Potem przyszła zima 2011 roku a z nią styczniowe roztopy. Moje niektóre iglaki znalazły się w wodzie. Zdjęcie świerka nowo-posadzonego i po zalaniu.
Obrazek
Wraz z nadejściem wiosny iglaki dostawały nawóz przeciwko brązowieniu igieł. Ale mimo to świerk chorował.
Obrazek
Zastosowałam oprysk Bioseptem i zaczęłam dawać nawóz firmy Target. W tym roku po zimie świerk wyglądał dużo lepiej.
Obrazek
Ale mimo to zadałam pytanie ekspertowi firmy jak zadbać o zdrowie świerka. Dostałam odpowiedź, żeby zastosować Asahi 0,1%. Gdy pojawiłam się w ogrodzie i ujrzałam swojego świerka ze sporą ilością młodych przyrostów, nie zdecydowałam się na oprysk ale nawozu podsypałam. Oprysk zamierzam zrobić podczas następnej wizyty w ogrodzie.
Obrazek
Zaprezentuję także cisa Fastigiata Aurea, posadzonego w innej części ogrodu. To zdjęcie przedstawia go z grudnia 2011 roku.
Obrazek
a to stan obecny czyli maj 2012 rok.
Obrazek
Dlatego polecam stosowanie Nawozu Kolorowego do Iglaków.
jastrzab378
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-14, 14:50

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: jastrzab378 »

Produkt firmy Target wybrałam nadające się do roślin ozdobnych .
Na mojej roślinie zaczęły pokazywać się szare pleśń na liściach i wybrałam preparat grzybobójczy specjalnie na szarą pleśń .
Po zastosowaniu preparatu roślina ożyła i podniosła się, ma nawet kwiatki.
Raz na jakiś czas spryskuję roślinę w walce przed chorobami grzybiczymi która ochroni kwiat przed innymi grzybami. :)
paulina5
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-03-27, 15:03

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: paulina5 »

Nawóz rozpuszczalny - do iglaków
Nawóz rozpuszczalny wieloskładnikowy typu NPK z mikroskładnikami do iglaków. Stosowanie nawozu daje szybko widoczne efekty nawożenia. Zapobiega brązowieniu igieł. Wystarczy na około 125 krzewów iglastych.
Zastosowanie:
stosować doglebowo od kwietnia do września co dwa, trzy tygodnie.
Dawka:
10l wody 10-30g nawozu w zależności od potrzeb i kondycji roślin

Iglaki po zimie
często mają spore niedobory ważnych dla roślin pierwiastków. Stosowanie odpowiedniego nawozu od iglaków jest niezmiernie istotne - u roślin iglastych objawy braku poszczególnych składników pokarmowych są bardzo niespecyficzne i trudne do interpretacji (nawet dla doświadczonych ogrodników). Jak zatem rozpoznać, że nasz iglak potrzebuje natychmiastowego nawożenia i w jaki sposób go „odżywiać”?

* Twarde igły nie są najlepszym sygnalizatorem, a efekt brązowienia igieł całych roślin występuje późno i często nie jest do naprawienia.
* Tymczasem wyczerpywanie zasobności podłoża w składniki pokarmowe jest naturalnym procesem, który wynika z ich pobierania przez rośliny, uwsteczniania czyli przejścia w formy niedostępne dla korzeni oraz wymycia.
* Drzewa i krzewy iglaste charakteryzuje powolny wzrost i większość z nich pobiera składniki pokarmowe przez dłuższy czas w roku. Co więcej wiosną, w początkowym okresie wzrostu, iglaki wykazują mniejsze zapotrzebowanie na składniki pokarmowe, które to zapotrzebowanie sukcesywnie wzrasta w ciągu roku. Dobrze skomponowany nawóz zapewnia więc regularne zaopatrywanie tych roślin w podstawowe składniki pokarmowe.
* Nawozy do iglaków nie powinny zawierać „przesadnych” ilości azotu i dobrze, żeby w swoim składzie miały magnez. Odpowiednio skomponowane nawozy granulowane do iglaków z magnezem powodują właściwe wybarwienie roślin przez cały rok, oraz ograniczają efekt wewnętrznego brązowienia igieł.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: Merghen »

W swojej "roślinnej apteczce" mam wiele produktów do ratowania i wzmacniania roślin, począwszy od ziół i środków ekologicznych po typową chemię. Te ostatnie staram się stosować jak najrzadziej ale bywają sytuacje, w których trzeba zastosować już działa większego kalibru. Tak się zdarzyło kiedyś gdy „coś” zaatakowało fiołki afrykańskie na początku powstawania mojej kolekcji a szczególnie jednego z nich. Nie byłam pewna czy to mączniak czy roztocza a jeden z nich wyjątkowo mocno zachorował. Mycie listków niewiele pomagało, jego stan się pogarszał więc zdeterminowana zastosowałam wtedy kompilację dwóch środków firmy Target: Amistar 250 SC i Magus 200 SC w dawkach podanych w ulotce. Zastanawiałam się czy nie popełniam błędu i czy całkowicie nie stracę rośliny ale i tak jej stan był krytyczny. Wyglądało to tak jak na zdjęciu poniżej:
Obrazek

Ryzyko się opłaciło. Po jakimś czasie fiołek zaczął wypuszczać nowe listki, piękne i zdrowe a mieszanka środków okazała się nie tylko skuteczna ale jednocześnie nie pozostawiała brzydkich plam na liściach co okazało się dodatkowym atutem. Po jakimś czasie zauważyłam u fiołka maleńkie pączki, które z czasem zaczęły pięknie grubnąć i na koniec mogłam się cieszyć takim widokiem:
Obrazek

Obrazek

Całe to zdarzenie miało miejsce w 2010 roku. Dalej mam przedstawionego na zdjęciach fiołka w swojej kolekcji. Właśnie pomału szykuje się do kolejnego kwitnienia. Choć kolekcja bardzo się przez ten czas rozrosła i dołączyły do niej fiołki odmianowe to jednak ten nieodmianowy „kundelek” był pierwszym w mojej kolekcji, otrzymanym od bliskiej mi osoby więc tym bardziej się cieszę,że zastosowane środki pomogły mi go uratować. Od tej pory wymienione środki są już na stałe w mojej apteczce a do nich dołączyły jeszcze inne, niektóre z nich są rownież firmy Target. Konkurs zaś pozwolił mi się jeszcze dokładniej zapoznać z ofertą firmy i już myślę o wykorzystaniu w ogrodzie niektórych produktów, szczególnie tych ekologicznych.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Zablokowany