Gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Doxepine pisze:Danusiu, krzewuszka 'Wings of Fire' jest po prostu zjawiskowa i właśnie została oficjalnie dopisana do listy chciejstw! Zaciekawiło mnie jedno - masz ją w pojemniku zadołowanym w gruncie? Jeśli tak, dlaczego?
Irku to jest osłona przed koszeniem żyłkowym. Większość roślin w trawie tak jest osłonięta, bo niestety mąż żyłką potrafił wyciąć sporo kwiatów. A to zbliżenie janowca lidyjskiego w otoczce ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: OLAOSKA »

Danka- a z czego robisz te osłonki ? koszenie roślin to też moje utrapienie :-( ..w tym roku mąż wykasował mi porzeczkę krwistą .
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

OLAOSKA pisze:Danka- a z czego robisz te osłonki ? koszenie roślin to też moje utrapienie :-( ..w tym roku mąż wykasował mi porzeczkę krwistą .
Olu to stare rury melioracyjne. Ileś lat temu meliorowali wieś i pozostawały różne rurowe odpady. A swego czasu mój mąż chomikował co nieco. Więc i te rury zostały schowane :hyhy: Teraz, czasami więcej są warte niż złoto :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Doxepine »

Danka pisze:Podoba mi się niedośpian. Lubię takie pstrokate kwiaty ;-)
Danusiu, mam sporo nasionek niedośpianka, więc daj znać, jeśli masz na nie ochotę ;-)
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: OLAOSKA »

Pewnie ,pewnie -waga złota i spokojnego koszenia :lol: .Danka -ja cały czas pamiętam o moim długu względem ciebie ,ale teraz po przesadzeniu straciłam orientację -poczekam ,aż zakwitnie ,ale na pewno będę dalej próbować do skutku.
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Doxepine pisze:
Danka pisze:Podoba mi się niedośpian. Lubię takie pstrokate kwiaty ;-)
Danusiu, mam sporo nasionek niedośpianka, więc daj znać, jeśli masz na nie ochotę ;-)
Irku, niedośpian jest piękny ale wymaga trochę pracy. A ja mam jej wystarczająco dużo ;-) Dlatego bardzo dziękuję :padam:
OLAOSKA pisze:Pewnie ,pewnie -waga złota i spokojnego koszenia :lol: .Danka -ja cały czas pamiętam o moim długu względem ciebie ,ale teraz po przesadzeniu straciłam orientację -poczekam ,aż zakwitnie ,ale na pewno będę dalej próbować do skutku.
Olu, a możesz mi przypomnieć o jakim długu piszesz :-o Bo nie mogę sobie przypomnieć :hyhy:
Zaprezentuje reklamowaną hortensję Bobo. Kupiłam ją ubiegłej jesieni. Było już późno więc nie mogłam ocenić jej zdrowotnego stanu. Przyszła wiosna i zaczął się problem. Późno wystartowała. Na początek pokazała zalążki liści, a potem zwiędły. Myślałam, że zmarzł przez wiosenne przymrozki. Ale potem znowu pokazał takie same liściowe zalążki, które po jakimś czasie znowu zwiędły. Po raz 3 listki pokazały się przy samych korzeniach.I wtedy napisałam do sklepu. Pokazałam zdjęcia i po dwóch daniach dostałam nową zdrową roślinę.
Obrazek Obrazek i nowa hortensja bukietowa Bobo
Obrazek
Mam nadzieję, że także zakwitnie. A teraz trochę ostatnich roślinnych zdjęć.
hortensja ogrodowa Blue Bird
Obrazek
hortensje ogrodowe, z nowo posadzonymi goździkami
Obrazek
hortensja krzewiasta
Obrazek
hortensja krzewiasta Annabelle -White i Pink
Obrazek
hortensja bukietowa hydragena paniculata Pinky Whinky
Obrazek
Czekam na rozkwit pozostałych hortensji ogrodowych.
Jukki, te rosną od ulicy i jeszcze nigdy nie osiągnęły takich wysokości. Kwitną także inne karolińskie nie odmianowe.
Obrazek
jukka Bright Edge. Na razie jedyna odmianowa, która kwitnie.
Obrazek
Colour Gaurd
Obrazek
gloriosa Variegata
Obrazek
Golden Sword, w głebi Ivory Towers
Obrazek
Z lewej Bright Edge, z prawej Colour Guard,
Obrazek
Kwitnie gailardia Kobold
Obrazek
oraz nachyłek
Obrazek
przed ogródek, spojrzenie z ulicy
Obrazek
podwórkowe rabaty
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: elza »

Danusiu,roślinki twoje są śliczne-serio.Z rurami boski pomysł.Chylę czoła.Obrzeża pcv zawsze po czasie ulegają zniszczeniu od żyłki właśnie.
Powiedz co ci tak ślicznie kwitnie na czerwono na ostatnim zdjęciu po lewej stronie?
Proszę o fotę z bliska.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

Danusiu, piękna kolekcja hortensji. Juki odmianowe mają fajne liście. Twoje nieodmianowe są bardzo wysokie. Moje też nigdy nie były takie wielkie. Już myślałam, że ja mam jakieś nietypowe, bo są wyższe ode mnie (mają około 2m), no ale Twoje wyglądają na jeszcze wyższe.
Pięknie u Ciebie. Jest co podziwiać.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: mmmm5 »

Oglądam i podziwiam Twoje roslinki ,przepiękne,malownicze szczególnie zwracają uwagę juki ,wyjatkowo dorodne !!!
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: OLAOSKA »

A ja oprócz kwiatów podziwiam wiedzę Danki ,bo zna wszystkie nazwy roślin ,a nie zauważyłam ,aby miała je oznakowane -chylę czoła :padam:
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Doxepine »

Danka pisze:Irku, niedośpian jest piękny ale wymaga trochę pracy. A ja mam jej wystarczająco dużo ;-) Dlatego bardzo dziękuję :padam:
Danusiu, daj znać, gdybyś zmieniła zdanie ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

elza pisze:Danusiu,roślinki twoje są śliczne-serio.Z rurami boski pomysł.Chylę czoła.Obrzeża pcv zawsze po czasie ulegają zniszczeniu od żyłki właśnie.
Powiedz co ci tak ślicznie kwitnie na czerwono na ostatnim zdjęciu po lewej stronie?
Proszę o fotę z bliska.
Elizka, te czerwone kwiaty to pysznogłówka. Już ją prezentowałam ale na twoją prośbę :mrgreen: Nie znam odmiany, bo to z wymiany :lol: ale się zrymowało.
Obrazek
Iga51 pisze:Danusiu, piękna kolekcja hortensji. Juki odmianowe mają fajne liście. Twoje nieodmianowe są bardzo wysokie. Moje też nigdy nie były takie wielkie. Już myślałam, że ja mam jakieś nietypowe, bo są wyższe ode mnie (mają około 2m), no ale Twoje wyglądają na jeszcze wyższe.
Pięknie u Ciebie. Jest co podziwiać.
Zamówiłam jeszcze inne. Bo przekonałam się, że dobrze u mnie rosną :hyhy: A tym jukkom chyba przysłużyła się łagodna zima.
OLAOSKA pisze:A ja oprócz kwiatów podziwiam wiedzę Danki ,bo zna wszystkie nazwy roślin ,a nie zauważyłam ,aby miała je oznakowane -chylę czoła :padam:
Olu, bardzo dziękuję ale aż tak dobrze to nie jest :hyhy: Znaczniki są i gdzie tylko mogę zostawiam etykiety. Najgorzej jest z cebulowymi, bo w ubiegłym roku Saba miała zabawę z wyciąganiem znaczników :-o
Doxepine pisze:
Danka pisze:Irku, niedośpian jest piękny ale wymaga trochę pracy. A ja mam jej wystarczająco dużo ;-) Dlatego bardzo dziękuję :padam:
Danusiu, daj znać, gdybyś zmieniła zdanie ;-)
Irku, może wybiorę jakieś zioło. Bo zaczyna ich u mnie przybywać ;-)
Na razie skromy pokaz liliowcowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Destines to See
Obrazek
Lacy Doily, z czerwca br
Obrazek
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: elza »

Fajnie się prezentują te pysznogłówki.Podoba mi się.Chyba się mocno rozrastają,co?Tak jak floksy czy zdobyta ostatnio przeze mnie tojeść kropkowana?
Cholipcia nie mogę wyrzucić z głowy tych rur melioracyjnych :lol:
Tak zabezpieczone rośliny mają też moi działkowi sąsiedzi-to na prawdę rewelacyjne rozwiązanie.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: malina »

Danusiu tez jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy o roślinkach.W tym roku nie mam prawie pysznogłówek,nie urosły ,zżółkły liście i nie rozkrzewiły się ,muszę je przesadzić w inne miejsce. :mrgreen:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: mmmm5 »

Danko,jesli to jest "skromny pokaz liliowcowy" to trudno mi sobie wyobrazic nieskromny !!!!
Róznorodnosc kolorów zachwyca !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
ODPOWIEDZ