Frania - mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Zenia »

Frania pisze:Zeniu - nazwałam tego ciemiernika czarnym,bo Pan od programu Rok w ogrodzie tłumaczył że nazwa niger to czarny bo ma czarne korzenie .Faktycznie to nazywa się biały ze względu na kwiaty.
Ale nakombinowałam :-)
Franiu...nie do końca nakombinowałaś. ;) Dostałam kiedyś ciemiernika kwitnącego co miał kwiaty czarne..no prawie czarne i pod taką właśnie nazwą. Ciemiernik czarny . Niestety także zima go zabrała. ;-) Z pogodą pewnie u wszystkich podobnie. Na działce nie byłam...ho, ho i jeszcze trochę. :rotfl: Najpierw był śnieg po kolana a teraz chlapa co by się utopił. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Frania »

3 marca a u mnie jeszcze leży śnieg.Ponieważ na działce nic nie można robić,to w domu wsadziłam już do donic kanny,wysiałam por i cebulę.Przyniosłam z piwnicy do domu eukomisy,bo bardzo się śpieszą rosnąć.
W ubiegłym roku stały na balkonie i pięknie kwitły.Przechodnie zatrzymywali się i pytali co to,bo wyglądały zjawiskowo 8 kwitnących jednocześnie.Nie mogę sama uwierzyć,że 3 lata temu kupiłam 1 cebulkę w Biedronce.
Chętnie wymieniła bym się na biały kolor,którego poszukuję bezskutecznie. Na allegro są,ale wolała bym się z kimś wymienić.
Załączniki
eukomis.jpg
eukomis  od góry.jpg
następne też się budzą
następne też się budzą
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Danka »

Franiu, masz zdjęcia kwitnących eukomisów ?
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Zenia »

Franiu..jak dobrze że wspomniałaś o cannach, mam w piwnicy i zapomniałam. :oops: . Przecież w domu do donicy można już wsadzić..zaraz jutro to zrobię. :lol: . Z eukomisami nie pomogę...nie wiem jak to się stało, ale jeszcze u mnie nie goszczą. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Bettiw »

Franiu czy do ogrodu też wsadzałaś eukomisy? Czy bardziej nadają się one na balkon? W zeszłym roku zgapiłam się i nie wykopałam kanny, tak mi szkoda, ale cóż zrobić mam nauczkę. O tym spryskiwaniu mlekiem pomidorów i ogórków słyszałam dużo dobrego, pewnie i truskawki i paprykę można pryskać.
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Frania »

eukomis.jpg
Bettiw - eukomisy zawsze wsadzałam do ogrodu.Pierwszy raz zostawiłam na balkonie.Przechodnie się zatrzymywali i pytali co to jest.
Danusiu to dla Ciebie - mówisz i masz.Może zdjęcie niezbyt wyraźne ale wszystko widać.
Zeniu ,no to eukomis zagości u Ciebie.

Byłam dzisiaj na działce i tylko śnieg.Nawet nie chciało mi się robić zdjęć.Jest ciepło to może za tydzień i ja się pocieszę.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Danka »

Franiu :shock: :shock: :shock: dziękuję. Nie dziwię się, że ludzie się zatrzymywali. Muszę wziąć się za swojego eukomisa :-)
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Frania »

Po lewej stronie piwonii przysypany zajączek :-D
Załączniki
piwonia  z zajączkiem.jpg
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Zenia »

Frania pisze: Zeniu ,no to eukomis zagości u Ciebie.
Franiu...wielkie dzięki, odwdzięczę się. :lol: Pięknie ci kwitły eukomisy na balkonie..ku zachwytowi przechodniów i wcale im się nie dziwię ;) . U mnie dalej piękna słoneczna pogoda...oby tak dalej. :hyhy: Biedny zajączek.. ;-)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Zenia »

Witaj Franiu. Czyżby u ciebie jeszcze wiosna nie zagościła. ;) . Niemożliwe...jestem bardzo ciekawa. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Frania »

Zostałam przywołana do tablicy :-) to muszę coś pokazać,
Nareszcie i u mnie wiosna,Zdążyłam się już napracować,Poobcinane suche badyle i spalone,Trawnik wygrabiony,Marchewka ,pietruszka,cebula.koperek - po jednym rządku wysiane i nakryte włókniną.
Kwiatuszki takie jak : tulipany,narcyzy,hiacynty,korony cesarskie,cebulice już na wierzchu.
Zakwitły - ranniki,krokusy,moja kochana przylaszczka a miłek już niedługo się rozwinie.
Trawy ostrzyżone - nie wiem czy dobrze zrobiłam bo to moja pierwsza przygoda z trawami.
Załączniki
przylaszcka siedm.jpg
przylaszczkaa.jpg
śnieżyczkii.jpg
trawy.jpg
wawrzynek wi.jpg
wysiew.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Danka »

I wawrzynek ślicznie kwitnie :mrgreen: O tej porze trawy można ciąć. Swoje duże już przycięłam ale zabrakło sił na niskie. :roll:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Zenia »

Franiu..wiedziałam że i do ciebie wiosna na pewno zawitała. :lol: . Pięknie ci kwitną śnieżyczki, a i wawrzynek. No to się napracowałaś ale efekty widoczne .Warzywka już posiane, nawet trawnik wygrabiony. O kochana to ja dużo w tyle za tobą z pracami.. :rotfl: . Mam nadzieję że nadgonię..jutro także pojadę. ;) . Tylko nie widzę ranników :hyhy: .
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: mamina »

Franiu widzę,że ruszyłaś z pracami ostro ,ale tak długo czekaliśmy na te ciepłe dni i trzeba nam nadrobić ten czas . Plecki bolą ? Lepiej chyba nie pytać ?
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Frania - mój ogródek

Post autor: Frania »

Danusiu ja nie mam jeszcze doświadczenia z trawami.Nie wiem czy zebrinę też się tnie nisko czy zostawić,to samo z red baron i mam jeszcze bronzo dla mnie to zagadka,Muszę poczytać. Wszystkie pozostałe ogoliłam,
Zeniu moje ranniki już przekwitają,Zauważyłam sporo siewek,co oznacza że kępka się powiększy.

Mój wawrzynek dopiero zaczyna rozkwitać,Mam kilka ładnych dwuletnich siewek.To taki mój eksperyment z wysiewaniem.

mamina plecki jak plecki ale mój kręgosłup lędzwiowy bardzo mi dokucza,Nawet nie pomaga rehabilitacja,ale przecież działki nie odpuszczę :-D
ODPOWIEDZ