Zatrzymany wzrost ogórków

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Leszak
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-08, 17:38

Zatrzymany wzrost ogórków

Post autor: Leszak »

Kupiłem rozsadę ogórków "Polan", tak twierdził sprzedawca. Rozsada była dość duża i ładna. Po posadzeniu do gruntu dwukrotnie opryskałem miedzianem i dwukrotnie użyłem Florovit dolistnie. Rośliny są ładne, mają mnóstwo małych ogórków /na końcu kwiaty/ ale od dwóch tygodni ogórki nie rosną. Dodam, że nie zastosowałem poduszki /sieczka, koński obornik/ ale wcześniej też nie stosowaliśmy, a ogórki rosły. Mój teściu nigdy czegoś takiego nie widział. Proszę o pomoc.
Leszek
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Trudno tak powiedzieć na odległość, ale ogórki mogły być mocno pędzone i teraz nie mają tyle nawozu aby "pędzić" tak dalej ze wzrostem. Trzeba by je delikatnie nawieźć i zobaczyć czy ruszyły. Oczywiście to tylko przypuszczenie. Może ktoś inny coś doradzi :-)
Leszak
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-08, 17:38

Post autor: Leszak »

Jutro psiknę Florovitem
Leszek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Uważam podobnie jak Joasia. Ogórek w momencie kiedy zaczyna owocować to już tak w pęd nie rośnie. Ale skoro Twoje stanęły a do tej pory dostawały solidne papu, to jak miały nauczyć się czerpać pokarm z gleby. Spróbuj zastosować to co radzi Joasia i zobaczysz.

Ja i owszem kiedyś miałam ogórki, które miały pędy nie dłuższe niż 50 cm i świetnie owocowały, ale niestety nazwy nie pamiętam, ale Polan nie jest takim ogórkiem.
Leszak
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-08, 17:38

Post autor: Leszak »

Sam nie wiem co powiedzieć, ogórki ruszyły. Szykuję beki.
Leszek
ODPOWIEDZ