Gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Anka2803 pisze:Danusiu a to nie jest skalnica liścieniowata :?: :idea:,
Tak Aniu, masz rację :mrgreen: bardzo dziękuję :padam:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Wreszcie doczekałam się pierwszego kwitnięcia rododendronów :mrgreen: I od razu niespodzianka. Jeden jest tym co miała być drugi nie :->
Obrazek
Biały miał być Hachmann's Charmant, a jest Cunninghams White. Dobrze, że chociaż drugi jest Lugano :mrgreen: Lugano ale kolor jest jasno-różowy, a na zdjęciu wygląda na fiolet.
Obrazek
i Cunninghams White
Obrazek
Co najśmieszniejsze, w tym roku specjalnie kupiłam Cunninghams White i teraz będę miała dwa :zdziwko:
Zakwitła biedna przycinana azalia Cannon's Double
Obrazek
Tak do końca nie jestem pewna czy to ona, bo jeszcze dobrze się nie rozwinęła. Ale z moich notatek ta odmiana z kwiatów najbardziej pasuje :oczami:
Zakwitł nowo-posadzony rododendron keleticum
Obrazek
Obrazek
Przeczytałam, że jest to karzeł wśród różaneczników. Osiąga wysokość 30 cm :-o Może uda mi się go ukorzenić, bo mam wolne miejsce przy niskich różanecznikach.
Obrazek.
A Nova Zembla dalej w pączkach ;-) Oby nie okazało się, że to także inny rodek :-o
Zapomniałam się pochwalić i zrobić zdjęcie rodkowi, którego kupiłam w Biedronce ;-)
Obrazek
Nie wiem dlaczego tak dziwnie wyszło ale większość kupionych w tym roku różaneczników ma odcień fioletu :D
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4124
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: mmmm5 »

Danusiu, miałam przekonanie,że masz już wszystkie roslinki a tu proszę jeszcze coś nowego dokupujesz ,ta lista nowości jest ciągle długa ....
Wprawdzie kolor fiolet nie jest dla mnie twarzowy :lol: :lol: ale w ogródku wyglada rewelacyjnie :hurra: :hurra:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6108
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Krysia »

Danusiu, ja któregoś roku, tak się zdarzyło, miałam prawie same fioletowe kwiatki :lol: . Ja lubię ten kolorek.
Ale mogą być też inne ;-)
Ładne te Twoje twarzowe fiolety. :-D
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Anka2803 »

Ładnie się zapełnia rabata kwasolubów :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: wasilewska101 »

A ja nie mam fioletowego , azalie i rodki mam w kolorach pastelowych tylko jeden mocno czerwony dopiero się rozwija ,,
Użytkownik Usunięty

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Fajne te rodki Danusiu i prawda, ze czasem kupujemy coś co byśmy chciały a okazuje się ,że jednak to inna odmiana, ale kwiatek to kwiatek...ważne aby pięknie rósł.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Będę musiała z większą uwagą zająć się swoimi kwasolubnymi. Bo gdy oglądam kwitnące azalie i różaneczniki w waszych ogrodach to z żalu serce mi krwawi. :orany: Ale na pocieszenie mam kwiatuszki, które rosną sobie bez większego mojego zainteresowania :mrgreen: I to lubię :rotfl:
razem z chwastami ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6986
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: malina »

Danusiu ,u Ciebie mogą się rozrastać bo mają gdzie , super :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

malina pisze:Danusiu ,u Ciebie mogą się rozrastać bo mają gdzie , super :)
Halinko dziękuję ale u Ciebie też mają gdzie :mrgreen: Ja nie chciałam typowego trawnika więc mam dużo kwiatuszków. Sadziłam takie, które będą sobie radziły bez większej mojej opieki. I w miarę udało mi się. ;-) Tylko zielsko mnie wkurza, a szczególnie perz. W tym roku znowu mam inwazję. :orany:
Muszę pokazać mahonię nitens Cabaret.
Obrazek
Cieszę się, że ją kupiłam. Będę musiała dobrze ją zabezpieczyć na zimę. Żal by mi było, gdyby nie przeżyła. Niestety kwaśnodrzew padł. Trzymam go jeszcze w doniczce ale nie objawia życia. A zimę spędził w domu :-/
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4124
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: mmmm5 »

malina pisze:Danusiu ,u Ciebie mogą się rozrastać bo mają gdzie , super :)
Halino , przecież i Twojego ogródka chusteczką do nosa nie da się przykryć, więc ?
Ciekawa jestem kiedy ja się dochowam takich pięknych połaci roślin, bo jesli chodzi o chwasty to Danusiu daleko Ci do mnie ,jestem mistrzynią mam najwyższe miejsce na pudle i
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6986
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: malina »

mmmm5 pisze:
malina pisze:Danusiu ,u Ciebie mogą się rozrastać bo mają gdzie , super :)
Halino , przecież i Twojego ogródka chusteczką do nosa nie da się przykryć, więc ?
Ciekawa jestem kiedy ja się dochowam takich pięknych połaci roślin, bo jesli chodzi o chwasty to Danusiu daleko Ci do mnie ,jestem mistrzynią mam najwyższe miejsce na pudle i
Mario i Danusiu , to fakt że jest tego trochę , ale młodzi zdecydowali zagospodarować połowę działki 20 a , drugie 20 a pozostawić tylko trawnik , bo może kiedyś jeden z wnuków chciałby
się budować to szkoda by było wszystko co tam by rosło wysadzać . Nie mogłyśmy się oprzeć i posadziłyśmy na końcu działki brzozy , do przytulania :hyhy:
Załączniki
tu widać te małe brzózki jest ich 10 sztuk
tu widać te małe brzózki jest ich 10 sztuk
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4124
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: mmmm5 »

Danko, generalnie mam takie wymagania co do nowych nasadzeń; pachnące,szybkorosnące,zimozielone i duże a i tak kupuję czasami co popadnie i co ładnie wygląda.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Marysiu, moje początki były podobne. Pole miałam przygotowane do sadzenia ale reszta musiała czekać. Więc ta część zarosła perzem, który w ciągu 2 miesięcy osiągnął około 100 cm wysokości.
rok 2010- 27 maj
Obrazek
10 sierpień
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wrzesień 2010 r
Obrazek
mmmm5 pisze:Danko, generalnie mam takie wymagania co do nowych nasadzeń; pachnące,szybkorosnące,zimozielone i duże a i tak kupuję czasami co popadnie i co ładnie wygląda.
Ja nie znam silnego zimozielonego pnącza, które mocno urośnie w ciągu roku. Ja mam clematisa.
Obrazek
Taki urósł w ciągu 2 miesięcy.
Obrazek
Halinko, masz przy sobie córkę więc i plany muszą być inne. My z mężem zostaliśmy sami i wątpię czy kiedykolwiek któreś z naszych dzieci zamieszka w naszym gospodarstwie. Chyba, że kiedyś któraś z wnuczek będzie tak szalona jak babcia :lol:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6986
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: malina »

Nic nie przesądzone , może kiedyś ktoś po Was to przejmie z miłością :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ