Mój ogródeczek :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
ted1964
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2014-03-20, 18:24

Mój ogródeczek :)

Post autor: ted1964 »

Bardzo dziękuję za serdeczne powitanie :)
Czekam na pogodę i na weekend ....Chciałbym posadzić tuje szmaragd jako żywopłot,ale większość mi odradza z powodu grasujących złodziei ....Wychodząc z takiego założenia , to nic nie opłaca się sadzić remontować i naprawiać .. :-(
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogródeczek :)

Post autor: Danka »

Zawsze się opłaca coś robić w ogródku ale trzeba brać pod uwagę złodziei. Niedawno u jednej z naszych forumowych koleżanek było włamanie do ogródkowego domku :zdegustowany: Zdarzały się także kradzieże roślin z ogrodu ale z tego powodu nikt nie zrezygnował z uprawy ogrodu ;-) Przecież banki także okradają, a mimo to większość z nas trzyma tam swoje oszczędności :hyhy:
ted1964
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2014-03-20, 18:24

Re: Mój ogródeczek :)

Post autor: ted1964 »

Masz rację .Jak wszystko ułoży mi się pozytywnie to w sobotę tuje będą już w moim ogródeczku :)
Żal siedzieć w pracy ..taka ładna pogoda ...:)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Mój ogródeczek :)

Post autor: Bettiw »

Ted (Tadek?) czy Twój ogród to nowy nabytek? Czy rewitalizację robisz starego, jakieś zdjęcia pokaż to będziemy mieć pojęcie. Chyba każdy stał się kiedyś ofiarą kradzieży, mnie też to spotkało, ale dalej wsadzam kwiaty i krzewy w ogródku, chociaż teraz nie kupuję zbyt drogich, żeby nie kusić złodzieja, ogród wokół domu to inna bajka bardziej "na oku" się ma.
ted1964
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2014-03-20, 18:24

Re: Mój ogródeczek :)

Post autor: ted1964 »

Tak ogród to nowy nabytek.Jak już pisałem stał około 6 lat odłogiem ,pracy jest mnóstwo ...fotki może w niedziele uda mi się wstawić :)
Chciałbym zasadzić z przodu przy ogrodzeniu 14m dł. tuje ....Ostatnio, w zeszłym roku sąsiadce wykopali 40 szt :(
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Mój ogródeczek :)

Post autor: Bettiw »

Czyli już wiesz,że złodzieje obserwują i wiedzą po co idą, może też być taka sytuacja, że skoro u sąsiadki wykopali to nie spodziewają się że w pobliżu ktoś posadzi następne. A sąsiadka wewnątrz ogródka wkopała przy ogrodzeniu? czy na zewnątrz? Trudną masz decyzję bo pracy sporo to będzie kosztowało i nie mało pieniędzy. Wiesz może złodzieje jeszcze nie wiedzą, że ktoś wziął tą opuszczoną działkę, czy już porobiłeś ruchy, żeby dać im do myślenia że warto zaglądać w ten zakątek ogródków.
ted1964
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2014-03-20, 18:24

Re: Mój ogródeczek :)

Post autor: ted1964 »

Sąsiadka posadziła tuje wewnątrz ogródka.Złodzieje niestety nas pilnują :-( Poczyniłem pierwsze kroki ,przygotowałem pas pod wkopanie tui , postawiłem ogrodzenie po bokach działki (tam brakowało)trochę popaliłem różnego dziadostwa....Domek jest otwarty ...jeszcze nie uporałem się z zamkami , furtka na działkę bez zamka, ale można ogrodzenie przeskoczyć , więc na razie nie działam z furtką ...Tak się mają mniej więcej sprawy... :-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Mój ogródeczek :)

Post autor: Bettiw »

Sam musisz podjąć decyzję, można by wsadzić małe krzaczki i przykryć gałęziami i resztkami zeschłych traw, żeby ogródek nie wyglądał zbyt dobrze, że kaską przyszedł działkowicz chętny do inwestycji, a jak mocno się ukorzenią to trudniej będzie wykopać.
ted1964
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2014-03-20, 18:24

Re: Mój ogródeczek :)

Post autor: ted1964 »

Dobry pomysł :)
Już nie mogę doczekać się weekendu :-)

-- Ostatnio dodano 2014-03-27, 18:11 --

Sprawa wygląda tak...Mam przygotowany pas 7m na 0,8 m na którym chcę posadzić tuje.Mam kupioną agrowłóknine ściółkującą , na którą chcę wysypać korę ...tylko nie wiem jaką , czy są jakieś zalecenia w tym temacie?czy przygotowane dołki pod tuje mam czymś wyłożyć , wysypać???? :/
ted1964
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2014-03-20, 18:24

Re: Mój ogródeczek :)

Post autor: ted1964 »

Musiałem poradzić sobie sam....
Tuje wczoraj wkopałem i mam nadzieję , że dzisiaj je tam zastanę .Nie wiem jak często mam je podlewać , ale mam nadzieje,że jakoś dam sobie radę . :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogródeczek :)

Post autor: Danka »

Nikt nie zaglądnął do twojego wątku i nic nie doradził. :-> Powinny dostać sporo wody po posadzeniu. A potem musisz zwracać uwagę czy mają wilgotno. Bo tuje słabo znoszą suszę.
ted1964
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2014-03-20, 18:24

Re: Mój ogródeczek :)

Post autor: ted1964 »

Dziękuję :)
Dzisiejszy dzień również spędziłem na działce :-) Wszystkie tuje 16 szt są już na swoim miejscu. Niestety aparat foto został w domu , więc fotek na razie nie mam. Posadziłem tuje w odstępach około 55cm od siebie. Pod nimi agro włóknina
i wysypana kora z drzew iglastych....przy okazji odkryłem ,że mam tulipany :)Tuje podlałem wczoraj wieczorem , dzisiaj rano i dzisiaj wieczorem ,nie za mocno bo jeszcze na działkach nie ma wody .Dysponowałem kilkoma 5 litrowymi baniakami.....Jak często mam te tuje podlewać , mają około 50 cm.....?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogródeczek :)

Post autor: Danka »

Niestety ale sam będziesz musiał ocenić jak często je podlewać. Bo wszystko zależy od warunków i ziemi w jakiej rosną. Jeżeli ziemia jest piaszczysta to będziesz musiał robić to częściej. A jeżeli masz gliniastą to także musisz ocenić czy już wymagają podlewania.
ODPOWIEDZ