Duży ogród i co dalej

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
KLUBOWICZKA
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2015-05-08, 14:06

Duży ogród i co dalej

Post autor: KLUBOWICZKA »

Witam,
jestem nową osobą na tym forum. Mam nadzieję, że uda mi się uzyskać potrzebną pomoc. Wdrażam się w tematykę ogrodów, ale zakres wiedzy na ten temat jest tak ogromny, że lekko przerażający :), dlatego liczę na wsparcie doświadczonych, sympatycznych użytkowników forum :)
Zgodnie z Waszymi podpowiedziami przeniosłam się do odpowiedniego działu :)
Szczerze mówiąc nie myślałam, że tak szybko uzyskam jakiś odzew.
Zależy mi na uzyskaniu pomocy w zakresie:
1. Ogrodzenia w postaci tuj/żywopłotu
2. Zaaranżowania powierzchni 30 arów
3. Podziału działki na część wypoczynkową, ogródek warzywny, sad
4. Jaka tania firma w Krakowie projektuje ogrody
5. Gdzie najlepiej kupić drzewka, krzewy, nasiona
Moje prośby są dość ogólne, bo sama nie wiem od czego zacząć. Chciałabym porozmawiać z kimś kto podpowiedziałby mi od jakiej części ogrodu powinnam zacząć. "Tadku" chciałabym własnoręcznie wykonać ogród i na pewno nie od razu całość. Wejście do domu mam od południa, większą cześć działki od zachodu, salon od północy, od wschodu wąski odcinek. Niestety nie mam pieniędzy na projekty za kilka tysięcy a już na pewno nie na wykonawstwo, dlatego jestem tutaj... Myślałam też o stworzeniu wizualizacji ogrodu w programie GardenPuzzle, ale nie wiem czy warto wykupić licencje. Jestem wzrokowcem i dlatego łatwiej podejmuję decyzję jak coś zobaczę :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Duży ogród i co dalej

Post autor: Merghen »

Łatwiej by było coś doradzać gdyby był jakiś rysunek a potem zdjęcia pokazujące stan faktyczny. Myślę, że pomalutku można by z tak dużej powierzchni zrobić świetny zakątek. Nie wiem tylko czy chcesz mieć ogród od razu - wtedy firma jest najlepsza, czy bawić się w nim po troszku... Wokół Krakowa i w samym Krakowie jest sporo szkółek. Ja znam co najmniej dwie-trzy, które mają fajne rośliny wszelakiego asortymentu. Ale by wiedzieć co kupić to trzeba wcześniej mieć pewne założenia. A do tego są potrzebne zdjęcia terenu :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Duży ogród i co dalej

Post autor: lilia0405 »

Tak jak pisze Małgosia, zrób fotki ogrodu, nawet z góry jak masz pięterko. Jeśli chcesz go robić sama to trzeba etapami 30 arów to nie tak mało, jeden sezon nie wystarczy. Życzę powodzenia :)
ODPOWIEDZ