Czy to papryczka chili?

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
mariuszalex
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2012-07-31, 19:29

Czy to papryczka chili?

Post autor: mariuszalex »

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie związane z moją roślinką. W załącznikach dodałem zdjęcia rośliny. Mam w doniczce kilkuletnią roślinkę podobną do papryczki chili i chciałbym używać ją w kuchni. Wydaje mi się że to chili,bo nasiona wyglądają jak u papryki, owoce są pikantne w smaku. Zastanawiam się czy to właśnie ona, jeżeli tak to jaki to może być rodzaj i czy można ją spożywać? Na początku ma małe białe kwiatki, które przekształcają się w owoce. W początkowej fazie rozwoju są fioletowe, potem kolor zmienia się w żółty, pomarańczowy, a w rezultacie na czerwony. Bardzo proszę o pomoc.
Załączniki
DSC00649.JPG
DSC00650.JPG
DSC00612.JPG
DSC00613.JPG
DSC00614.JPG
DSC00652.JPG
DSC00654.JPG
DSC00656.JPG
mariuszalex
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2012-07-31, 19:29

Re: Czy to papryczka chili?

Post autor: mariuszalex »

Jest tu ktoś, kto się na tym zna????????????????????????????????????
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Czy to papryczka chili?

Post autor: Danka »

mariuszalex pisze:Jest tu ktoś, kto się na tym zna????????????????????????????????????
Nie wiem czy to są papryczki chili ale z tego co wiem to są one bardzo ostre. Może po tym je rozpoznasz. W sieci pokazują podłużne. Skoro nikt nie udzielił odpowiedzi to widocznie nikt ich nie rozpoznał czyli jak napisałeś nikt się na tym nie zna. ;-)
mariuszalex
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2012-07-31, 19:29

Re: Czy to papryczka chili?

Post autor: mariuszalex »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :-D
Już do tego doszedłem. Tak, to papryczka z rodziny chili 'Numex Twilight'(Capsicum Annuum). Jest ona jadalna i w skali ostrości od 1 do 10 ma 2, co najwyżej 3 punkty. Mimo tego że ma tak małą punktację w skali to dla mnie jest wystarczająco ostra:-)
Awatar użytkownika
tilia7
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2012-08-23, 09:20

Re: Czy to papryczka chili?

Post autor: tilia7 »

witam serdecznie,

czyto nie są te ozdobne papryczki co można w sklepach zakupić? w sumie nie wiem czy je można jeść.

jak na moim zdjęciu profilowym z pomidorkami cherry załączam moje papryczki chilli , zebrane tydzien temu :D

Sylwia

-- Ostatnio dodano 2012-08-23, 09:38 --

Załączniki
1.jpg
Zapraszam na moją stronę :)
ODPOWIEDZ