ajj.. wszyscy sie chwalą, to ja też sie pochwale!

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Lestad
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-17, 01:44

ajj.. wszyscy sie chwalą, to ja też sie pochwale!

Post autor: Lestad »

Witam!
Mam na imię Maciej i jestem z Włocławka.
To mój mały debiucik na forum...więc chciałbym przy okazji zaprezentować moją roślinność pokojową, a z racji ze mieszkam w bloku, roślinność ograniczoną...:/

Obrazek Obrazek

Małe sadzonki liczi (leechee/lychee/lichee z rózna pisownią sie spotkałem)
Mialem jeszcze 3, nieco mniejsze od tych widocznych, ale opiekuje sie nimi babcia xD

Obrazek Obrazek

Mój bananowiec.

Obrazek Obrazek

Dracena Sandera, popularne Lucky Bamboo (butelka po Coli została umieszczona jako punkt odniesienia. Zwykla butelka po 2l Coli)

Obrazek Obrazek

Zblizenie na przyziemną cześć donicy draceny. Widać tylko 2 nowe pędy, są jednak 4.

Obrazek Obrazek

Kilka sindapsusów upiętych pod sufitem, mam nadzieje ze kiedyś zarosną cały ^^ (taa.. złudne marzenia, w tym tempie wzrostu?!)

To nie wszystkie rośliny jakie posiadam, te jednak są dla mnie najważniejsze, gdyż albo znam je od nasionka (pestki) jak liczi, albo musialem sie nachodzić zeby zdobyć takie długie sindapsusy, bądź poprostu mi sie podobają, jak dracena ^^

Pozostaje pozdrowić użytkowników i liczyć na przychyloność w ocenaniu roślinek.

PS

Wiem, ze na pewno było to już wałkowane, ale opcja 'szukaj' albo mnie nie lubi, albo ja zle hasła wpisuje. Macie pomysły jak walczyć z tymi żółto-pomarańczowo-białymi wykwitami solnymi na pow
ierzchni ziemi?
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Post autor: zontix »

fajna kolekcja. Mi się marzy bananowiec - mozesz coś wiecej opowiedzieć o jego wymaganiach, bo różnie się spotyka. Lepiej zawsze słyszeć informacje z pierwszej ręki.
a dracena imponująca!! Długo ja masz? :mrgreen:
Witamy na forum :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

wcale nie taka mała ta kolekcja.
ODPOWIEDZ