Zacisze Saszki

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Zacisze Saszki

Post autor: wasilewska101 »

To mamy nową ogrodniczkę .. Ogród każdy obie sam komponuje my tylko możemy podpowiedzieć co chce rosnąc w naszych ogrodach , Ja zasadziłam całą rabatę karłowatymi iglakami . Nawet ładnie przetrwały . Byliny możesz kupić sobie na naszym forum , są ładniejsze i zawsze się przyjmują a w szkółkach nie zawsze dostaniesz takie jakie chcesz mieć u siebie .. Widzę że cię czeka sporo pracy nie tylko ogrodowej ..
Awatar użytkownika
Saszka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-29, 19:56

Re: Zacisze Saszki

Post autor: Saszka »

Witam
Obiecane zdjecia działki.
Remont prawie skonczony to moze uda sie miec troszke wiecej czasu na forum i dzialke.
Ostatnio spore porzadki zostaly tam porobione az zaluje ze nie mam zdjecia z wczesniej jeszcze . Bylo jeszcze gorzej :P

Na zdjeciu 1 u gory - widac porzeczki i mały sad 14 drzewek ( jalbon, grusza, sliwa ) po drugiej stronie bedzie warzywniak i jest drugi maly sadzik ktory ma 10 drzewek owocowych i porzeczki tez sa

na zdjeciu 2 widac klombik z rozami ktore bede przesadzac a w ich miejsce bedzie klomb z krzewami

Zdjecie 1 od dołu - altana. W planach zlikwidowac pare rzeczy, wymalowac, zrobic rabatke przed.

Do zrobienia jest naprawde duzo, w tym roku napewno wszystkiego sie nie uda

Na czasie robie rabate, porzadki i sadze warzywka ;)


ps. co moglabym zasadzic ( chodzi o kwiaty jednoroczne ) kolo roz ?
Załączniki
DSCN0158-tile.jpg
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Zacisze Saszki

Post autor: tadek »

:zawstydzony:

Kwiatów jednorocznych jest sporo. :zawstydzony:
Na forum jest też sporo specjalistek i specjalistów, którzy lepiej Tobie doradzą nisz ja. ;)
ObrazekNim jednak ktoś konkretnie Tobie doradzi, co jest fajne, co trudne w hodowaniu, a co niewarte zachodu, proponuję zapoznać się z alfabetycznym spisem i opisem jednorocznych kwiatków, jaki znajdziesz na naszym forum:
Poradnik ogrodniczy - Alfabetyczny spis kwiatów jednorocznych :arrow:

Patrzę na twoją fotografię kolaż, a w szczególności na ostatnie zdjęcie.
To u dołu, po prawej stronie przedstawiające wyrośnięte iglaki i zastanawiam się czy nie rosną one za blisko altanki? :zawstydzony:

Mój kotek: ;)
1-IMG_0028.JPG
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Saszka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-29, 19:56

Re: Zacisze Saszki

Post autor: Saszka »

Witaj;)
Kociak super:) my mamy na dzialce Tofika;)
Dzieki za link
co do iglakow, wiesz co ..mysle ze nie za blisko, nic sie nie dzieje .
A czemu pytasz???
Szkoda ze zdjecie nie oddaje ich uroku, sa piekne i bardzo zdobia dzialke:)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Zacisze Saszki

Post autor: tadek »

Pytałem Saszko, ponieważ wydawało mi się tak jak napisałaś; że iglaczki nie są za bardzo urokliwe.
Ale jak już zwróciłaś uwagę, to widocznie zdjęcie przedstawiło je niekorzystnie. :zawstydzony:

Poradnik ogrodniczy - Iglaki w ogrodzie - najładniejsze odmiany ozdobne :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
KRYSTYNA1
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 286
Rejestracja: 2014-10-06, 16:33

Re: Zacisze Saszki

Post autor: KRYSTYNA1 »

Witaj Saszko, a mi się podobają Twoje iglaki przy altance, pewnie w upalne lato dają upragniony cień. Masz sporo pracy, ale przed Tobą radość sadzenia, przesadzania i patrzenia na efekty swojej pracy.
Ja ciągle bym sadziła i przesadzała :lol: a miałam mieć tylko tuie i trawę i parę iglaczków :lol:
Pozdrawiam, Krystyna

OGRÓD KRYSTYNY
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Zacisze Saszki

Post autor: Mandragora »

Ładna działeczka Saszko. Dużo miejsca na realizację nowych pomysłów. Tadzio ma rację, warto wziąć jakąkolwiek gazetę lub książkę o roślinach i patrzeć po prostu co ci się podoba :hyhy: a jak się coś rzuci w oczy to potem sprawdzać, czy masz na to warunki. Wszystko przed Tobą. Życzę powodzenia :ok:
Awatar użytkownika
Saszka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-29, 19:56

Re: Zacisze Saszki

Post autor: Saszka »

Jak patrze na zdjecia ktore wrzuciłam a na dzialke z dzis to juz roznica:)
zasadziłam kwiatki, lubczyk rosnie, sałatka też, zasadziłam tez 2 bez , male iglaki, krzewy wrzosik i bratki:P
Drzewka sie zazielenily. Postaram sie wam to pokazac w najblizszym czasie. Ciagle dzialka zajmujemy sie na pol gwizdka bo remont konczymy ;/ nie moge sie doczekac jak zaczne dalsze porzadki :) sadzenie .Mam swiadomosc ze w tym roku nie ogarne wszystkiego ale nic odrazu nie ma:)
Dziekuje za tych choc pare wpisow w moim watku. I pozdrawiam .
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Zacisze Saszki

Post autor: tadek »

Saszka napisała:
Jak patrze na zdjecia które wrzuciłam a na działkę z dziś to już różnica :)
To jest magia forum Saszko. :zawstydzony:
Po wstawieniu zdjęć swojego ogródka, po latach można możną przenosić się wstecz jak w podróży w czasie!

Poradnik ogrodniczy - Róże ogrodowe - odmiany i uprawa :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Saszka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-29, 19:56

Re: Zacisze Saszki

Post autor: Saszka »

Witam
U mnie praca na dzialce trwa. Wszystki idzie po malu, bo wiele rzeczy narazie bylo zaleznych od meza - czyli on musial to robic. Wolne na to tylko weekendy;/ a scislej sobota.A tu ciagle wypadalo cos.
Ale mamy zlikwidowana przybudowke ktora straszyla. Teraz mozna altane obejsc z 2stron. Bedziemy tam sadzic krzewy i robic miejsce na grila.
Ruszylam tez z malowaniem altany
Sadzilam to i owo . Wrzucam wam zdjecia - krzewy , sadzik ( drzewka wieksze ode mnie juz )
warzywka
Jest jeszcze masa roboty chocby z sama altanka w srodku
Postaram sie wam wrzucic jakies zdjecia znowu . Przed i po.
Załączniki
20150621_144420.jpg
20150621_144430.jpg
20150621_144433.jpg
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Zacisze Saszki

Post autor: tadek »

.
A fotki przedstawiającej miejsce po usuniętej przybudówce nie pokazałaś... :lol:
Poradnik ogrodniczy: :oczami:
Z myślą o grillowaniu możemy jako miejsce na grilla w ogrodzie zaadaptować działkową altankę, obsadzając ją pnącymi się roślinami lub grupami krzewów. Najlepiej do tego celu nadają się wszelkiego rodzaju bluszcze, jednak należy pamiętać, że owoce i sok tych pnączy jest trujący. Jeśli już zdecydujemy się na obsadzenie naszej altany tymi roślinami i grillowanie razem z dziećmi, trzeba zwracać uwagę by przypadkiem nie skusiły je słodko i smacznie wyglądające jagody. W okolicach, w których planujemy organizować miejsce do grillowania, warto posadzić rośliny takie jak majeranek, bazylia oraz melisa lekarska. Ich zapach działa pobudzająco na nasz układ trawienny, a dodatkowo można przyozdobić nimi grillowane potrawy, nadając im niezapomniany smak i aromat świeżych ziół.
Czytaj dalej - Jak urządzić miejsce na grilla w ogrodzie :arrow: :lol:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ