Wiejski ogród Igi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: wasilewska101 »

Czarnej malwy nie mam choć kilka kolorów już rośnie ,, Mam gdzie sadzić więc zbieram wszystkie nasionka bylin aby mieć swoje sadzonki , trochę zawsze dokupię i pomalutku zapełniam swój ogromny ogród . W domu się śmieją że muszę jeszcze długo żyć bo jest jeszcze z czego zrobić nawet kilka ogródków działkowych .. Właśnie wróciłam z ogrodu gdzie znowu trochę pokopałam i podzieliłam kilka kępek prymulek aby na wiosnę znowu ładnie zakwitły ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

MarysiuJesteś kochana. To miłe jak ktoś nas docenia. O bliźniakach to już mogę zapomnieć, ale opiekuję się jeszcze trójką brzdąców mojej córki (10,6 i 3 lata). No i ta miotła z "tyłu" to by mi się przydała jak nic. :lol:
Bardzo gorąco Cię pozdrawiam.

Janeczko , oczywiście, przyślę Ci te nasiona, dołożę jeszcze wieloletni groszek pachnący. Jak raz posiejesz to masz na lata (jeszcze możesz wysiać). Jak będziesz chciała przenieść w inne miejsce to wystarczy później tylko kłącza przenieść. Zresztą on się także sam wysiewa. Jutro się wszystkim zajmę, w poniedziałek wysyłka.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: mmmm5 »

Wyrazy popdziwu za wytrwałosc i dobre samopoczucie :padam:
Załączniki
DSCN2648.JPG
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Marysiu, masz piękny i romantyczny teren. Jak z "Tajemniczego ogrodu".I z tego co u Ciebie wyczytałam zasuwasz nie mniej niż ja. W takim razie dla Ciebie z życzeniami miłego weekendu:
Obrazek
Te kwiaty dostałam od mojego M na Dzień Kobiet 3 lata temu. Kwitną mi dwa razy w roku. No i od dwóch lat nie przynosi kwiatów "bo przecież te nie zwiędły". Hi hi :hyhy:
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: mmmm5 »

No i co tak pięknego mi przesłałś ? bo dzieki Bogu juz weekend !!!!
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Zenia »

Iga51 pisze: Zeniu, nie wiem w jakim tempie rosną te, które się akurat wysiewają, ale nawet maleńkie wiosenne sadzonki mocno w ziemi siedzą. Ja po prostu wiosną staram się usuwać co tylko znajdę. Tylko, że to jest potężny pospolity klon

Dzięki..już wiem o jakiego klona chodzi. Niestety u mnie tak potężne drzewa nie wchodzą w rachubę, choć niektóre są bardzo ładne. :-D Niestety taką mam mini działeczkę to i wszystko na niej mini...no prawie wszystko. :lol: Widzę że przygotowania do zimy już poczynione..warzywnik przekopany, czyściutko. A chryzantemki dalej ładnie kwitną. :D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Witaj Zeniu, na małej działce to ten klon zasłoniłby wszystko. Korona ma 12 m średnicy, a obwód pnia 1,60 m. Chryzantemki ładne, ale co z tego jak mam tylko takie. W Waszych ogrodach nie mogę się napatrzyć na te wszystkie pełne, jesienne kwiaty, a w szczególności na kolorowe chryzantemy. Już bym chciała, żeby była wiosna, tak mnie ciągnie do ogrodu. :-D
Miłego weekendu. :)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Zenia »

Także bym chciała aby była już wiosna..już nawet nowe pomysły mam. :lol: . Szkoda że aby je zrealizować przyjdzie tak długo czekać. ;-) . Co do chryzantem...z tych co się u mnie uchowały zawsze służę pędami do ukorzenienia. Nie wiem czy takie masz ?. Oby tylko nie zmarzły. :przestraszony:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: wasilewska101 »

Na wiosnę też mogę ci podesłać chryzantem , u mnie jeszcze ładnie kwitną ale te późne ,.. Jest ciepło i w tym roku zdążyły się rozwinąć .. Zaczyna pokazywać się słoneczko, mgło opadła i znowu będzie można popracować w ogrodzie ....
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Zeniu Mnie to aż nosi. Dzięki Wam pomysły już mi się kłębią w głowie. U mnie jest w tej chwili okropnie. Pada i jest ponuro. Danusia też mi trochę podpowiedziała jak zagospodarować górkę przy domu gospodarczym. Dobrze, że zdążyłam uporać się z czyszczeniem ziemi, wiosną będę miała mniej roboty. Chociaż jak pomyślę ile mnie czeka na wiosnę, to się boję, czy ze wszystkim sobie poradzę. Ale cóż, nie mamy wyboru. Musimy czekać. A cokolwiek miałabyś w nadwyżce, czy do ukorzenienia - to ja chętnie skorzystam. Miejsca mam aż nadto.
Pozdrawiam.
Janeczko Tak jak pisałam Zeni, chętnie przyjmę wszystko co masz do zaoferowania.
Miłej soboty i niedzieli życzę.
Awatar użytkownika
jolafol
Moderator
Posty: 209
Rejestracja: 2009-07-14, 17:12

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: jolafol »

Iga51 pisze:Lilko, nie da się ukryć, że trudno przejeść te maliny. Były zbierane co drugi dzień, nie licząc podjadania z krzaczków każdego dnia. Dżemy, konfitury, mrożenie....i ciągle było ich pełno, więc zrobiłam z nich wino (15-litrowa butla) i nalewkę(4-litry). W zeszłym roku wino robiłam z czarnej porzeczki i malin, a w tym z samych malin. :zdrowko: :-)
Elzbieta M pisze:Mam ochotę pokosztować , jak smakują te ogórki , ale to juz nie w tym roku. Czy szklanka cukru nie czyni ich słodkimi?
Elu, ogórki też dobre, ale ja raczej skosztowałabym tego wina lub nalewki, którymi kusi Iga :hyhy: Kujawsko -pomorskie w końcu nie tak daleko.... :mrgreen:
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Jolu, właśnie wczoraj zlewałam wino do butelek. Jest dobre, ale to zeszłoroczne z czarnej porzeczki i malin było lepsze. :hyhy: Natomiast nalewka wyśmienita i mocna. :P Chętnie bym poczęstowała. :) Sama piję niewiele, ale chętnych nie brak. Kto przyjeżdża to wyjeżdża z butelką. Wino i nalewki robię co roku, więc pewnie będzie kiedyś okazja. :)
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: tadek »

Igo, mimo twojego zapewnienia że :) "Sama piję niewiele", jestem ciekawy jaki miałaś humorek po zakończeniu napełniania butelek. No i czy wieczorem świat po tym rozlewaniu nie wydawał się Tobie dziwnie lepszy, bardziej przyjazny i kolorowy? ;) :mrgreen:

Przetwory z pigwy
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Zenia »

Iga51 pisze:Zeniu Dobrze, że zdążyłam uporać się z czyszczeniem ziemi, wiosną będę miała mniej roboty. Chociaż jak pomyślę ile mnie czeka na wiosnę, to się boję, czy ze wszystkim sobie poradzę.
Poradzisz Igo. We mnie z nadejściem wiosny taka werwa wstępuje że...nie dokończę. :lol: Oby tylko nie była taka jak ta. :kwasny: U mnie pogodnie choć zimno. Gałązek świerkowych już naszykowałam, na znak mróz pędzę okrywać roślinki. Co do moich nadwyżek...oczywiście , co będziesz chciała a ja będę mogła podzielić to zawsze . Jedynie proszę o przypomnienie bo ja czasem pamiętam a czasem nie. :zawstydzony:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Przypomnę się Zeniu. U mnie zimno i ponuro. Mgła. :zalamany: Zima powinna trwać 2 miesiące, a nie jak ostatnio pół roku :-( . Lato jest za krótkie, nie można nacieszyć się ogrodem.
Tadku Ja tylko podstawiałam i trzymałam butelki, a mój M zaciągał rurkę (a nie przepada za winem). :lol:
Pozdrawiam

-- Ostatnio dodano 2013-11-13, 19:42 --

Rano było paskudnie. Ale koło południa pięknie się wypogodziło. Spędziłam dziś cztery godziny w ogrodzie. Ale było fajnie. Przygotowałam kolejny kwietnik . Wiosną go obsadzę.

Obrazek
Obrazek
Chryzantemki dalej pięknie kwitną, a już myślałam, że nie zdążą zakwitnąć przed zimą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A to sadzonki i nasiona przygotowane do wysyłki

A na tarasie kwiaty dalej pięknie kwitną
Obrazek
Obrazek
Wiatr tak bujał kwiatkiem, że widać to na zdjęciu.
Zdjęcia z dzisiejszego dnia z godz.14.30

Miłego wieczoru :)
Zablokowany