W ogródku Tadeusza

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: tadek »

Małgosiu, na prosty placuszek z owocem ze słoika i kruszonką potrzeba (jak jest wszystko w szafce pod ręką) tylko 15 minut. I do pieca. Nie zdążymy nawet się obrócić jak na stole stygnie już blacha gorącego placka z kruszonką... A przy nim różyczka z własnego ogródka. Nie koniecznie z pajączkiem. ;)
Biała róża dla Moderator Małgosi
Biała róża dla Moderator Małgosi
Pąk róży z zielonym robaczkiem
Pąk róży z zielonym robaczkiem
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: JaDorka »

Tadziu, toż z Ciebie taki talent domowy, że aż się nadziwić nie mogę: ogrodnik, majsterkowicz, kucharz, cukiernik- no szok, chylę czoło. Coraz mniej takich "wielobranżowców" ;) Słoneczniki faktycznie już pokazują zbliżającą się jesień, podobnie jak i ogniki. Kolorowo u Ciebie, pięknie a busz, o którym wspominasz raczej Ci nie grozi bo kwitnące u Ciebie, piękne rośliny mu na to nie pozwolą. :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: lizz »

Tymi ciastami to mnie zaskoczyłeś :shock: . Fajny koteczek. :D
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: tadek »

Dziewczyny, dziękuję za pochwały. :zawstydzony:

Jak by nie patrzeć każdy z nas jest talentem w swoim rodzaju i każdy potrafi zrobić fajne cuda. Wszystko zależy od naszego podejścia, zrozumienia tematu no i najważniejsze - chęci.
Bez chęci nic nie nam się nie uda!
A o innych talentach tego forum, wszystkie odwiedzające nas osoby mogą poczytać w wątku Hobbi.
Serdecznie zapraszam. :->

A wracając do mojego ogródka, to dzisiaj posadziłem w nim różyczki miniaturowe.
Różyczki stały w domu zaledwie miesiąc. Otrzymała je na imieniny moja mama. Nie wiem co im brakuje, że zaczęły marnieć? Przechodzą aklimatyzację? Ziemię w doniczce miały wilgotną.
Różyczki stały w domu zaledwie miesiąc. Otrzymała je na imieniny moja mama. Nie wiem co im brakuje, że zaczęły marnieć? Przechodzą aklimatyzację? Ziemię w doniczce miały wilgotną.
W poradniku Róże miniaturowe - PORADNIK napisano, że liście i kwiaty należy pryskać wodą, co zapobiega opadaniu liści. Ten zabieg nie był stosowany. Czy przez to różyczki zaczęły marnieć?
Mam nadzieję, że po wysadzeniu do gruntu będzie im lepiej.
Mam nadzieję, że po wysadzeniu do gruntu będzie im lepiej.
Poniżej wstawiłem zdjęcia słoneczników, które nie dosyć że przekwitły, to zaczynają już pokazywać nasiona.
Jestem ciekawy czy jesienią zainteresują się nimi ptaszki.
Jestem ciekawy czy jesienią zainteresują się nimi ptaszki.
7-P1040738.JPG
Mimo, że większość słoneczników już przekwitło, w ogródku znajdziemy jeszcze kwitnące, mniejsze równie piękne osobniki.
Mimo, że większość słoneczników już przekwitło, w ogródku znajdziemy jeszcze kwitnące, mniejsze równie piękne osobniki.
Widliczka - Róża Jerychońska - Poradnik
Róże - odmiany i uprawa- Poradnik

;)
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: wasilewska101 »

Różyczki po przesadzeniu zawsze zrzucają liście ale później odbijają, z moimi też tak było. Nawet jak je przesadzałam na inną rabatkę. Przytnij je do połowy wtedy szybciej się ukorzenią.
Ptaszki tak długo nie będą czekały jak się tylko zwiedzą to szybko ci obskubią słoneczniki. U mnie są tylko dekoracyjne ale i tak wyskubią, a co spadnie na ziemię to na drugi rok powschodzi i znowu mam kolorowe słoneczniki.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: tadek »

Różyczki już ciut przyciąłem, przy okazji obcinania przekwitłych kwiatów. Muszę zobaczyć czy nie mają jeszcze jakiś pąków kwiatowych. Jak nie będą miały to zaraz jeszcze ciut przytnę.

Z nasionek słonecznika które spadną na ziemię mogą ponownie w następnym sezonie wyrosnąć nowe słoneczniki, ale pod warunkiem że nie znajdzie tych świeżo wyrośniętych, młodych sadzonek ślimak. One lubią takie rzeczy. :(

Janinko, dziękuję za poradę.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: JaDorka »

U mnie w tym roku słonecznikowa bieda, urósł mi tylko jeden, ma chyba ze 2m, a że rośnie pod brzoskwinią, to jego kwiaty wyzierają spośród brzoskwiniowych liści i ciekawie to wygląda. Sadziłam również takie ozdobne, niskie ale przy żadnym nie zawiązały się jeszcze kwiaty, nie wiem dlaczego i czy w ogóle się ich doczekam.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

W ogródku Tadeusza - dyskusja o słonecznikach

Post autor: tadek »

Dorotko, a czy Twoje tegoroczne słoneczniki mają co jeść?
Czytałem że słoneczniki są łakomczuchami, lubią dużo podjeść sobie. Ja z moimi się nie wysilałem bardzo. Te najbardziej wybujałe posadziłem w miejscu, gdzie wcześniej wysypałem ziemię kompostowe. A w miejscach gdzie nie było kompostowej ziemi, słoneczniki są mniejsze.
---------------------------------------------
A czy wstawiłaś już na forum zdjęcie swojego dwumetrowego słonecznika który wyrasta z pomiędzy liści brzoskwini?
Jestem ciekawy jak on wygląda. :->

:lol:
Śmiać mi się chce...
Janinka pisze: Że ptaszki tak długo nie będą czekały jak się tylko zwiedzą to szybko ci obskubią słoneczniki. U mnie są tylko dekoracyjne ale i tak wyskubią, a co spadnie na ziemię to na drugi rok powschodzi i znowu mam kolorowe słoneczniki.
To jest święta prawda!
Dwa dni wcześniej idąc ścieżką w ogrodzie widziałem jak sikorka obskakiwała jeden ze słoneczników, wyjadając nasionka. Przypomniały mi się wtedy słowa Janinki o tym wyjadaniu...
Na zdjęciu wyjedzony częściowo słonecznik
Na zdjęciu wyjedzony częściowo słonecznik
Sprawa o wyjadaniu mogła by zostać już zamknięta.
Ptaszki wyjadają nasionka, to niech wyjadają. Ale na drugi dzień wyszły na wierzch kolejne fakty.
- Na drugi dzień będąc w ogrodzie, poszedłem sprawdzić o ile od wczoraj urosła moja dynia. Kolo niej rośnie również słonecznik który zakwitł jako pierwszy.
Po spojrzeniu na niego nie uwierzyłem własnym oczom.
Ten słonecznik był już pusty!
Ptaszki nie czekały na zimę tylko zjadły go już teraz pozostawiając kilka nasion na przyszłoroczny wysiew. :rotfl:
Wyjedzony słonecznik z pozostawionym siewem na przyszły rok
Wyjedzony słonecznik z pozostawionym siewem na przyszły rok
---------------------------------------------------------
Ale dość już o tych słonecznikach na dzisiaj.
Poniżej wstawiłem kilka zdjęć z mojego ogródka.
Groszek pachnący przypominający storczyk
Groszek pachnący przypominający storczyk
Kwiat jaśminu, który powtarza kwitnienie.
Kwiat jaśminu, który powtarza kwitnienie.
Moja prywatna ogrodowa dżungla. Lubię się w niej zgubić...
Moja prywatna ogrodowa dżungla. Lubię się w niej zgubić...
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: JaDorka »

Być może masz rację Tadziu. Te moje słoneczniki nie były za bardzo karmione, za to ten, który kwitnie w brzoskwini rośnie w takim klombie malutkim, sam się tam nasiał więc go zostawiłam. Tam na pewno ma biedę. Jak będę na swojej działce to zrobię zdjęcie i wkleję w swoim wątku.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: mamina »

Tadziu , a jak dynia ? Ile ma w obwodzie ?Ogrodowa dżungla wspaniała :-D .Mamy na forum bardzo różne ogrody ,takie od linijki ;-) ,duże,małe ,przydomowe ,działkowe ale każdy ma swój klimat .U Ciebie jest tak naturalnie :padam:
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: tadek »

Dorotko, czekam na zdjęcie twojego słonecznika! :->
___________________
:hyhy: A dynia rośnie!
Co prawda nie mierzyłem jej jeszcze w tali, ale w obwodzie nie przypomina już chudej anorektyczki.
Przekroczyliśmy połowę sierpnia, do jesieni jest jeszcze parę dni. Mam nadzieje że dynia jeszcze przytyje.
Na jesień będę ją uroczyście ważyć. ;)
Najnowsze zdjęcie dyni
Najnowsze zdjęcie dyni
Oto moja podlewaczka...
Oto moja podlewaczka...
:lol:
Podlewanie roślin ogrodowych - poradnik
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: Miastowy »

Kiedyś na mojej działce słoneczniki w newralgicznym okresie owocowania były oblekane pończochami i żaden żarłacz nie miał możliwości wyjadania dojrzałych pestek :evil:

A dynia w sam raz na Hellowen ;-)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: tadek »

Ja nie mam cierpliwości dłubać pestek słonecznika, wolę przemysłowe już wyłuskane. :rotfl:
Zresztą ptaszki też nie mają cierpliwości dłubać pestek. Pod drzewami zaobserwowałem porozrzucane ziarna, niektóre puste inne tylko nadjedzone.
A co do dyni to część na pewno pójdzie na placek. :hyhy:
Clematis botaniczny
Clematis botaniczny
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6733
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: Petrus »

Tadku, dynia cudo... ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: W ogródku Tadeusza

Post autor: Merghen »

Tadku, najpierw chciałam podziękować za dedykację :) Od razu mi się buźka uśmiechnęła ale jak zobaczyłam relację z objadania słonecznika oraz tuczenia dyni to na pewno będę miała dobry humor przy jutrzejszym remoncie.
U mnie niestety w tym roku urósł tylko jeden słonecznik ale też mało je podkarmiłam. :oops: Postanowiłam sobie,że w przyszłym roku się poprawię.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ