Ogród Tomka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
użytkownik usunięty

Re: Ogród Tomka

Post autor: użytkownik usunięty »

Tomku prawie każdy użytkownik forum ma w podpisie link do swego ogrodu, Roma także, wystarczy że w jej podpisie klikniesz na napis "zapraszam na Jaśkową polanę" i już będziesz w jej wątku ogrodowym. ;) :-D
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Ogród Tomka

Post autor: Agnes »

Dla mnie 15 km do ogródka to byłaby bajka (mam 85km ;) ). Działeczkę masz bardzo fajną, są w niej też miejsca zacienione, które sprzyjają niektórym roślinom. U mnie tego brak niestety i albo eksperymentuję z roślinami cieniolubnymi, albo muszę z nich rezygnować. Jabłoń i śliwa, które dawały trochę cienia umarły :(
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Ogród Tomka

Post autor: Kawusia »

Fajne pole do popisu, a odległość 15 km, to nie tak wiele, tu popieram Agnes. Do nowej działki mam 25 km i wydaje mi się, że to blisko. Działka zapowiada się fantastycznie, a ogród Dawida to świetny wzór.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: Ogród Tomka

Post autor: Miastowy »

15 km to może niewiele ale pod warunkiem że nie trzeba tak jak ja przejechać przez zakorkowane miasto a potem ślimaczyć się głównym wylotem do Polic (takie miasto na płn od Szczecina). W weekendy to jest spoko ale w tygodniu roboczym to czasami niezła gimnastyka jest aby w międzyczasie nie stracić działkowej weny ;)
Jestem na etapie podglądania, zapisywania gdzie jakie roślinki będą czuły się najlepiej, a tuż po urlopie czyli na przełomie lipca i sierpnia będą wydatki oj będą :mrgreen:
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: Ogród Tomka

Post autor: Miastowy »

Byłem wczoraj na działce, chyba ostatni raz przed wyprawą w góry, coś tam nowego posadziłem, wyrwałem parę chwastów tylko na koszenie trawy zabrakło czasu ;)
Załączniki
Zakwitła pierwsza lilia.
Zakwitła pierwsza lilia.
IMG_0057.jpg
IMG_0058.jpg
Zakwitła dalia, chyba wysokopienna.
Zakwitła dalia, chyba wysokopienna.
IMG_0060.jpg
A to rojnik eksmitowany z balkonu gdzie kilka sezonów wegetował w doniczce.
A to rojnik eksmitowany z balkonu gdzie kilka sezonów wegetował w doniczce.
Tajemniczy kwiat, który po przesadzeniu w zeszłym roku tego lata raczej nie zakwitnie.
Tajemniczy kwiat, który po przesadzeniu w zeszłym roku tego lata raczej nie zakwitnie.
Niskopienne dalie.
Niskopienne dalie.
IMG_0064.jpg
To również nieznany kwiat.
To również nieznany kwiat.
Nieznany kwiat zoomowany.
Nieznany kwiat zoomowany.
Dalie czekające na swoją kolej.
Dalie czekające na swoją kolej.
Floksy w pełni sezonu kwitnienia.
Floksy w pełni sezonu kwitnienia.
IMG_0069.jpg
Klomb przygotowany do kolejnych nasadzeń, nawet nie wiedziałem, że pod zdjętą darnią jest tak żyzna ziemia.
Klomb przygotowany do kolejnych nasadzeń, nawet nie wiedziałem, że pod zdjętą darnią jest tak żyzna ziemia.
A to nowi goście na mojej działce, czyli santolina chamaecyparissus, platycodon grandiflora "Mariesii", ostrokrzew i... zapomniałem nazwę tej czwartej  :D
A to nowi goście na mojej działce, czyli santolina chamaecyparissus, platycodon grandiflora "Mariesii", ostrokrzew i... zapomniałem nazwę tej czwartej :D
Samotna malwa.
Samotna malwa.
Róża wysokopienna która ma ponad 30 lat i rośnie w tym samym miejscu.
Róża wysokopienna która ma ponad 30 lat i rośnie w tym samym miejscu.
Na słodko  :)
Na słodko :)
Jeszcze raz floksy.
Jeszcze raz floksy.
Roślinki posadzone, ale ze względu nas ich docelowe gabaryty raczej jest to lokalizacja tymczasowa.
Roślinki posadzone, ale ze względu nas ich docelowe gabaryty raczej jest to lokalizacja tymczasowa.
Urobek, przyda się po urlopie na skalniaka.
Urobek, przyda się po urlopie na skalniaka.
IMG_0085.jpg
IMG_0088.jpg
I trochę zdjęć jabłoni, mam ich kilka odmian ale nazwy zna tylko mój Ojciec który je sadził.
I trochę zdjęć jabłoni, mam ich kilka odmian ale nazwy zna tylko mój Ojciec który je sadził.
IMG_0074.jpg
IMG_0075.jpg
IMG_0077.jpg
IMG_0080.jpg
IMG_0081.jpg
I na koniec dwa najbardziej kolorowe strzały
I na koniec dwa najbardziej kolorowe strzały
IMG_0098.jpg
użytkownik usunięty

Re: Ogród Tomka

Post autor: użytkownik usunięty »

Działka rewelacyjna, klimatyczna i to bardzo, trochę roślin i będzie jedną z piękniejszych. Tomku masz duże pole do popisu, będę się przyglądał Twoim dokonaniom :-D
użytkownik usunięty

Re: Ogród Tomka

Post autor: użytkownik usunięty »

Nowe rabatki, nowe pomysły i zakupy. Ta po prawej to może jakaś odmiana Hebe?

Dla ostrokrzewu znajdź takie miejsce, żeby później nie sprawiał kłopotu swoim kłuciem. Chociaż można go dość mocno przycinać i okiełznać.
:)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród Tomka

Post autor: JaDorka »

Ale różności. Podoba mi się u Ciebie Tomku :-) . Na santolinę w pierwszym roku po posadzeniu zwróć baczniejszą uwagę i zabezpiecz na zimę, może przemarznąć. Tak było u mnie, choć potem odbiła od korzenia ale niestety na taką wielkość jaką miałam wcześniej (prawie pół metra) będę musiała poczekać :|
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród Tomka

Post autor: saba »

Całe mnóstwo kolorów. Podobają mi się takie kolorowe i różnorodne ogrody. Tomku ten się na taki zapowiada a raczej już jest.
Awatar użytkownika
małgośka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2012-08-10, 18:01

Re: Ogród Tomka

Post autor: małgośka »

Witaj. Dopiero dziś zagościłam na Twojej działce :)
Ale masz tych jabłoni, ja mam tylko jedną i jest boska, owoców z niej, że hoho! Co Ty z tymi swoimi zrobisz? Może produkcja kompotów ? hihi :) Ja tak robiłam :)
Małgośka
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: Ogród Tomka

Post autor: Miastowy »

Na działce jestem co kilka dni i za każdym razem usuwam nadwyżki niedojrzałych jabłek aby pozostałe mogły osiągnąć odpowiednią wielkość (jeden konar już poległ pod ciężarem owoców). Jabłka będę rozdawał po rodzinie i znajomych, sam też skonsumuję jakąś tam niewielką ilość, jesienią drzewka czeka przycinka jakiej jeszcze nie widziały bo za mało światła ma działka. W najbliższych miesiącach czeka mnie mnóstwo ciężkiej pracy, wiosna też nie będzie lekka, ale co nie robi się aby działka przemieniła się z gąsienicy w pięknego motyla ;-)
Zdjęć na razie nie wrzucam bo na razie to bardziej "plac budowy" niż coś co mogłoby ucieszyć Wasze oczy, ale za jakiś czas mam nadzieję że to się zmieni :)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Ogród Tomka

Post autor: tadek »

Tomku, te niedojrzałe jabłka wyrzuciłeś na kompost, czy masz jakiś sposób na ich przerób?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: Ogród Tomka

Post autor: Miastowy »

Poszły na kompost, na wiosnę będzie jak znalazł. A jak dobrze będą fermentować to siądę sobie obok i powdycham aż się "napromieniuję" ;-)
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Ogród Tomka

Post autor: mamina »

Tomku piszesz -"W najbliższych miesiącach czeka mnie mnóstwo ciężkiej pracy, wiosna też nie będzie lekka, ale co nie robi się aby działka przemieniła się z gąsienicy w pięknego motyla "- Z tą ciężką pracą to już tak wszyscy mamy ,przesadzamy ,dosadzamy i wywalamy ;-) a tą przemianę to już widać i przybywa kolorków :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Re: Ogród Tomka

Post autor: Ha-linka »

Witaj Tomku, w końcu dotarłam na Twoją działeczkę :-D Bardzo ładnie już sobie ją zagospodarowałeś.Lilia pięknie Ci zakwitła i dalie pokazały kolory.Duże postępy zrobiłeś, brawo :-D będę śledzić Twoje poczynania.
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
ODPOWIEDZ