Skromny ;)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

mmmm5 pisze:Małgosiu,czytałam,że kupiłaś folię pod truskawki myślę,że miałaś na myśli flizelinę taką czarno-brązową,Ja zastosowałam ja dwa lata temu i dlatego już drugi rok nie mam truskawek.Ziemia pomiędzy kępkami truskawek jest twarda jak skała a owoce ugotowane od słońca bo leżą na ciemnej flizelinie która sie nagrzewa.Rzeczywiście nie naplewiłam się ale także nie miałam truskawek !!! jesli interesuje Cię więcej informacji to pytaj ale zastanów się nad przeniesieniem truskawek na flizelinę ,ja stopniowo ją zdjemuję :zalamany: :zalamany:
Czytałam, że na flizelinę ściółkuje się słomę tak by truskawki się nie "gotowały". Spróbuję, najwyżej po roku ściągnę jak to będzie nie wypał :|
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Danka pisze:Widzę, że ładną rabatę zrobiłaś z trawami. Na razie mam mało czasu dla swojego ogrodu. Oczywiście zaprawy :hyhy:
To jesteśmy w klubie :luka: przy garach i słoikach ;)
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Skromny ;)

Post autor: elza »

Cieszę się Gosieńko,że róża ci się tak fajnie przyjęła.Widzę,że wzięłaś się za podobne prace jak ja :lol:
Ja szaleję z porzeczkami i agrestem.Dwie przewidziane do całkowitego usunięcia poszły wczoraj pod szpadel.Strasznie ciężko było,bo obie zaczepione pod korzeniami papierówki.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Witajcie po dłuższej przerwie. Nie wiem czy tylko ja tak mam, czy Wy też? Siedzę w domu i dosłownie na wszystko brakuje mi czasu. Dobrze, że jest niedziela bo już w ogóle nic bym nie odpoczęła :roll: DZień zaczynam o 6 rano i kończę 22. Zasypiam nawet nie wiem kiedy. Od słoików do obiadu, od obiadu do szkoły, od szkoły do ogrodu. A wieczorem zadania domowe, prasowanie i inne... Chyba jestem trochę zmęczona...
A to już mój kącik z rodkiem i wrzosami obsypię jeszcze korą albo nazbieram szyszek. Winogronom już niewiele brakuje zastanawiam się czy dotrwają, czy mi je ptaki zjedzą. Myślałam zrobić wino... zobaczymy na ile mi ich zostanie.
Załączniki
IMG_20140906_155335.jpg
IMG_20140906_150806.jpg
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Skromny ;)

Post autor: malina »

Gosiu -my Matki Polki ,tak mamy . :mrgreen:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Skromny ;)

Post autor: Jan Twardowski »

Małgosia witaj po dłuższej przerwie ,ja ostatnio też coraz rzadziej zaglądam,zresztą głupio mi siedzieć przy laptopie jak żona od rana do wieczora coś robi. Ładnie wyglądają winogrona ,aż ślinka cieknie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Halinko, ale chyba tylko starsze pokolenie, bo młodzież dziś nie pali się do pracy. Przynajmniej w moim otoczeniu :-? ale przyjdzie czas i na nich :hyhy:
Janku dziękuję, właśnie okryłam je siatką na ryby, żeby cokolwiek z nich zostało. Z nieokrytej winorośli ptaszki wszystko zjadły. Coś mi się wydaję, że zima wcześniej przyjdzie :roll:
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Skromny ;)

Post autor: elza »

Oj, oby nie Gosiu, bo niektórzy z forum mają jeszcze sporo pracy w swoich ogrodach zaplanowanych.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Elizko ja też :) mam jej jeszcze pod dostatkiem ale jak widzę te szalejące ptaki, wiewiórki skaczące po orzechy, i opadające liście z drzew, porzeczek to... może nie będę prorokować ale dopiero połowa września a tu zwierzyna i przyroda przygotowuje się do zimy... trochę wcześnie
Zapraszam do domu Małgorzata
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Skromny ;)

Post autor: Jan Twardowski »

Małgosia masz rację u nas ptaki ,które odlatują w cieplejsze regiony już ich nie ma bo odleciały i co najmniej miesiąc wcześniej. Ale to nie znaczy ,że zima przyjdzie wcześniej może po prostu u nas im się nie podobało więc polecieli gdzie indziej.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Skromny ;)

Post autor: mmmm5 »

Janeczku,uwielbiam Cię za Twój optymizm :padam:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

My tu gadu gadu o zimie, a tu tyle pracy :lol: nawiasem mówiąc lubię zimę. Trochę się człowiek wyciszy, wpadnie w klimat świąteczny i nabierze sił na kolejny rok pracy. Oczywiście pod warunkiem, że nie trzeba zasuwać z łopatą :zdegustowany:
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Skromny ;)

Post autor: tadek »

... oraz Małgosiu jak nie trzeba palić w piecu węglem, tylko ma się możliwość nastawić sobie odpowiednią temperaturę na piecu gazowym ...
A czy ty masz obowiązek w zimie palić w piecu, czy ciepło znajduje Ciebie samo, za dotknieciem włacznika pieca gazowego ?

Odmiatanie śniegu jeszcze bym ścierpiał, ale sporym i zabierającym czas, (na razie nie narzekam) co najmniej z trzy cztery razy dziennie, po piętnaście dwadzieścia minut, niekiedy muszę siedzieć w piwnicy z dobre pół godziny albo godzinę (jak nie chce się ogień w piecu palić). Tyle zajmuje mi obsługa pieca węglowego usytuowanego w piwnicy ... Na ogrzewanie gazowe mnie nie stać, według moich ciągłych przeliczeń ogrzewanie węglem w moim przypadku wychodzi taniej, chociaż nie liczę straconego czasu i włożonej w obsługę pieca energii. :zalamany:

........................... Obrazek
Szklarnie, tunele lub inspekty przydadzą się w niemal każdym ogrodzie. Pozwalają chronić nasze rośliny przed przymrozkami, wiatrami, deszczem i gradem, co wydłuża możliwy okres uprawy od wczesnej wiosny do późnej jesieni (a w ogrzewanych szklarniach - nawet zimą). Pod osłonami szybciej nagrzewa się gleba i powietrze. Dzięki temu, bez konieczności dodatkowego ogrzewania, możemy uprawiać rośliny ciepłolubne, czy też przyspieszyć kiełkowanie nasion i wzrost roślin...
Czytaj dalej - Szklarnie, tunele i inspekty
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Tadziu, powiem Ci tak... jestem w temacie, ponieważ w tym roku zmienialiśmy piec i kalkulowaliśmy z mężem na wszelkie sposoby co się opłaca a co nie. Miałam stary piec węglowy jeszcze w "dziurze" na zasadzie grawitacji. Z jednej strony dobrze bo żadnych pompek nie potrzebowałam i nie miałam problemu gdy brakło prądu... rozważaliśmy zakup pieca gazowego kondensacyjnego idealny do starych grzejników z dużą ilością wody ale dom mam nieocieplony, strych nie ogrzany więc pieniążki poszłyby w główniej mierze w komin. Suma summarum zamontowaliśmy piec zasypowy na węgiel i drzewo ze sterownikiem. Mogę sobie zasypać, kiedy spadnie temperatura na piecu włączy się wentylator. Mam też wyprowadzone wszystko pod zasobnik wody. Kiedy terma gazowa mi padnie bo już swoje lata ma wówczas podłączymy zasobnik do pieca. Mama stresa, jeszcze nigdy w takim piecu nie paliłam ale może się jakoś połapię :zawstydzony:
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Skromny ;)

Post autor: tadek »

Będzie dobrze Małgosiu :zawstydzony:

Również myślałem o piecu z termowentylatorem, ale jak przeczytałem kilka wypowiedzi na forach w Internecie to jakoś mi przeszło. Szczegółów nie napiszę bo nie chcę Ciebie straszyć.

Jak rozpoczniecie palenie w nowym piecu, to koniecznie napisz swoje pierwsze wrażenia, oraz z końcem sezonu grzewczego napisz opinię. :zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ