Rewolucje w ogrodzie Agaty

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
agulinka111
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 186
Rejestracja: 2011-06-01, 17:05

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: agulinka111 »

A to są szczepki z tego roku też od teściowej(ta to dopiero ma rękę do pelargoni ), Już wiem jak dbać o nie i sama sobie porobie szczepki :-)
Załączniki
20150713_184926.jpg
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: lawender »

Agatko super pelargonie, piękny kolor mają:)Wiedzę ogrodniczą pochłaniasz jak gąbka wodę, za chwilkę nauczysz się i szczepki robić i ukorzeniać roślinki i nasionka zbierać.Zobaczysz,że nie jest to trudne a daję WIELKĄ RADOŚĆ:)

Zerknij na PW:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
agulinka111
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 186
Rejestracja: 2011-06-01, 17:05

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: agulinka111 »

Olu pewnie ze się nauczę :) można powiedzieć ze już coś tam umiem, zabrałam z bratkow, nagietkow, goździków brodatych i nawet z surfini ale surfini nie będę siać. Goździki i nagietki już posialam do gruntu wczoraj ale zrobiłam błąd bo posialam rzutowo A nie w rzadku i boje sie zebym nie pomylila z chwastami. A te od ciebie powiedz mi mam siać na parapecie w domu czy na podwórku w doniczkach (do ogrodu odpada bo się pogubie)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: lawender »

Agatko zasiej sobie w doniczki i postaw gdzieś w takim miejscu by nie były wystawione na silne słońce:) Musisz je zraszać, by miały wilgotno;)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
agulinka111
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 186
Rejestracja: 2011-06-01, 17:05

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: agulinka111 »

Olu posialam już nasionka dzisiaj. Tylko trawy nie wiem jak posiac :kwasny:

Dziś u mnie cały dzień burzowo. Rano o 5 zbudzila mnie pierwsza burza a w ciagu dnia bylo ich jeszcze 4. Wszystko ładnie podlane A i powietrze lepsze, można sobie pooddychac, chodź nadal jakby gorąco :-D
W pierwie między burzami wyplewilam jedna z Rabat, najgorszą bo z gliniasta ziemią. Po tych deszczach to ziemia do chaczki lepila sie strasznie a bąki nie odpuszczaly ale dalam rade :kwasny:
Żeby się pocieszyć zrobiłam kilka zdjęć.
Załączniki
Godecja.  Bardzo mi się podoba.  Choć strasznie mi sie pokłada a w doniczkach to dosłownie zwisa.
Godecja. Bardzo mi się podoba. Choć strasznie mi sie pokłada a w doniczkach to dosłownie zwisa.
Cynia  Bardzo gościnna :)
Cynia Bardzo gościnna :)
20150718_193600.jpg
I żółciutka
I żółciutka
Pierwszy kwiatek na dali zakwitl
Pierwszy kwiatek na dali zakwitl
I niespodzianka od floksow :)
I niespodzianka od floksow :)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: malina »

Widzę , że jesteś już wytrawną ogrodniczką , gratuluję :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: tadek »

.
Brawo Agatko! :hurra:
A co do pielenia gliniastej gleby, to faktycznie po deszczu najlepiej wychodzą chwasty.
A czy wzbogacasz chociażby ziemie gliniastą na rabacie kwiatowej kompostem? :zawstydzony:
Poradnik ogrodniczy:
Gleba gliniasta jest w pewnym sensie przeciwieństwem gleby piaszczystej. Struktura gleby gliniastej jest bardzo ścisła. Gleba ta jest ciężka i nieprzepuszczalna, a także bardzo chłonna. Magazynuje wprawdzie wiele cennych dla roślin składników odżywczych ale też nadmiernie zatrzymuje wodę, co często powoduje gnicie roślin. Korzeniom wielu roślin w glebie gliniastej brakuje powietrza, a gleba jest zbyt zwarta by korzenie mogły się swobodnie rozrastać. Gdy glina wyschnie staje się bardzo twarda i może pękać, uszkadzając przy tym korzenie roślin. Zobacz jak ulepszyć glebę gliniastą oraz co posadzić, czyli najlepsze rośliny na gleby gliniaste...

Czytaj dalej - [b][u]Gleba gliniasta - ... b] :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
agulinka111
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 186
Rejestracja: 2011-06-01, 17:05

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: agulinka111 »

Dziękuję Halinko, staram sie, ale nie spodziewałam sie ze jest tyle roboty przy kwiatkach.
Tadziu na początku nie wzbogacalam i wiele kwiatków posadzilam Po prostu do gliny ale potem już dawalam kompost a jesienią poprawie te wcześniejsze i też wymieszam z kompostem. Bo widac roznoce gdzie dawalam kompost a gdzie nie. Ziemia juz tak nie twardnieje jak jest wymieszana.
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: Edyta1203 »

Witam Agatko :D Ślicznie u Ciebie, kwiatki kwitną - cynie piękne. Moje coś chorują i nie wsadzę więcej tych niskich bo wysokie rok wcześniej miałam ładne. Pozdrawiam serdecznie :D :D :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: lawender »

Agatko ładne cynie,kolorki takie żywe.:)Dalie na jesień wykop, na pewno już będą miały kłącze, które będziesz mogła przechować do wiosny:) Ja z tych wysiewanych na wiosnę też wykopywałam. Kłącza były nie zawsze duże ale zazwyczaj udawało mi się je dochować do wiosny:)Pytałaś jak siać nasionka traw.Wykrusz z gałązek a nawet z takimi papruszkami możesz wysiać . Nic inaczej niż byliny Agatko;)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
agulinka111
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 186
Rejestracja: 2011-06-01, 17:05

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: agulinka111 »

wybaczcie moją nieobecność , ostatnio nie mam czasu tutaj zaglądać, mam już spore zaległości u was no ale cóż, postaram sie to jakoś nadrobić. obejrzałam trochę wasze ogródki ale nie mam weny żeby pisać :/
chciałam się usprawiedliwić :) dobranoc
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: malina »

Aga , nic na siłę , nic nie musisz , rzadziej i mało , ale szczerze ;)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: wasilewska101 »

Piękne cynie u mnie w tym roku tylko kila wzeszło a tak pięknie kwitną do zimy . Ja mam takę małą rabatkę na której sieję nasionka a później gdy podrosną przesadzam ich na swoje miejsca . Floksy i moje zaczynają kwitnąć i pachnieć . Znowu upał i muszę podlewać . W tym roku na moich piaskach jest bardzo sucho i kwiaty są nie szczególne . Jak takie suche lata będą to zostaną mi tylko sucholubne kwiaty ..
agulinka111
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 186
Rejestracja: 2011-06-01, 17:05

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: agulinka111 »

Dzieki bogu ze ja mam studnie to moge za darmoche wlaczac zraszacz :) tylko doniczkowe trzeba podlwac recznie, ganiac z tymi konewkami i nawozami ehhh....
ostatnio zrobiłam bukiecik z moich kwiatków dla chrześnicy
20150801_175711.jpg
20150801_175908.jpg

Dziś robiłam obchód po moim ogródku i moja trytoma kupiona miesiąc temu wypuszcza kwiatka :D
20150803_194023.jpg
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Rewolucje w ogrodzie Agaty

Post autor: Anka2803 »

Piękne bukiety porobiłaś :-D ...a co to za kolorowe listki dodałaś do pierwszego bukietu :-> ; widzę ,że floksy nie nawaliły i pokazały kwiaty :lol:
ODPOWIEDZ