Problem z ostrokrzewem

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
AgaParuz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2023-09-12, 18:04

Problem z ostrokrzewem

Post autor: AgaParuz »

Mam problem i proszę o radę , mam na działce cztery ostrokrzewy na pniu trzy rosną super, a z czwartym coś się dzieje. Podejrzewam udział sąsiada który nie znosi liści z tęgo drzewka które spadają na jego trawnik i bardzo kłują. Zaznaczam, że w tym miejscu to mój drugi ostrokrzew bo pierwszy usechł, wokół drzewka była tłusta plama. Teraz kolejne moje zdjęcia ukazujące koniec mojego drugiego drzewka, proszę o radę czy uda się jeszcze coś zrobić ? Czy znów musze kupi kolejne? Nie odpuszczę i będę sadziła to drzewko do upadłego to już wiem. ale płakać mi się chce bo chodzę nad tymi roślinkami i jak coś rośnie to serce się raduje.
Załączniki
po powrocie z urlopu taka niespodzianka
po powrocie z urlopu taka niespodzianka
kolejne zdjęcia są z wczoraj
kolejne zdjęcia są z wczoraj
IMG_1132.jpeg (57.21 KiB) Przejrzano 1703 razy
IMG_1133.jpeg
IMG_1133.jpeg (49.97 KiB) Przejrzano 1703 razy
IMG_1135.jpeg
IMG_1135.jpeg (59.35 KiB) Przejrzano 1703 razy
AgaParuz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2023-09-12, 18:04

Re: Problem z ostrokrzewem

Post autor: AgaParuz »

Przepraszam za jakość zdjęć i brak odpowiedniego formatu zdjęć, jestem tutaj nowa ale szybko się uczę, kolejne będą już ok :-D
AgaParuz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2023-09-12, 18:04

Re: Problem z ostrokrzewem

Post autor: AgaParuz »

Oto kolejne zdjęcia gałązki i liście mojego ginącego ostrokrzewu
Załączniki
IMG_1139.jpg
IMG_1139.jpg (23.93 KiB) Przejrzano 1686 razy
IMG_1140.jpg
IMG_1140.jpg (52.86 KiB) Przejrzano 1686 razy
IMG_1141.jpg
IMG_1141.jpg (22.33 KiB) Przejrzano 1686 razy
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Problem z ostrokrzewem

Post autor: Petrus »

Jeżeli sąsiadowi przeszkadza to będzie problem z utrzymaniem ostrokrzewów bo będzie Ci czymś podlewał żeby usychały. Jedynie wyjście to kamera i potem policja jak go przyłapiesz.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Problem z ostrokrzewem

Post autor: Bettiw »

No właśnie podzielam stanowisko Petrusa, tym bardziej że na trawniku przy wspomnianym drzewku wyraźnie jest widoczne odbarwienie i trawa też jest żółta może to jakieś zwierzę obsikuje pień drzewka). Jeszcze drewka nie usuwaj podetnij obeschnięte gałęzie i sprawdzisz czy wypuści nowe przyrosty, albo wsadź w to miejsce małą krzewinkę, a szczepione drzewko w inne miejsce. Jeżeli to sąsiad to szkoda nerwów i pieniędzy.
Już nie będę się rozpisywać na temat złośliwości ludzi, ja traktuję to jako chorobę psychiczną a z wariatami nigdy nie wiadomo.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ODPOWIEDZ