Pleśń w moich doniczkach

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Julianka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-06, 19:43

Pleśń w moich doniczkach

Post autor: Julianka »

Witam wszystkich serdecznie-proszę o wybaczenie,ale startuję od razu z prośbą-pomóżcie,proszę...Wszystkie moje doniczki w domu-56 sztuk-mają zapleśniałą ziemię-jest po prostu siwa,taka wstrętna...okna są różne,kwiaty także,piętra...ziemia to mix kupiony +taka przesiana z ogrodu.Co mogę zrobić? :(
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Pleśń w moich doniczkach

Post autor: tadek »

.
Szkoda że fotki nie wrzuciłaś...

Przeczytaj artykuł w naszym Poradniku, do którego wstawiłem poniżej link.
Napisz potem czy znalazłaś w nim rozwiązanie na dotyczący twoich kwiatów problem. :zawstydzony:

Biały nalot na ziemi w doniczce :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Agnieszka Lach
Ekspert
Posty: 197
Rejestracja: 2016-01-28, 15:29

Re: Pleśń w moich doniczkach

Post autor: Agnieszka Lach »

Pleśń na ziemi w doniczce to bardzo częsty problem, ale nie jest trudny do zwalczenia. Należy przede wszystkim przesuszyć ziemię w doniczce poprzez ograniczenie podlewania, unikać zalegania wody w podstawce oraz często wietrzyć. Jeżeli przesuszenie nie pomaga i pleśń pojawia się w dalszym ciągu, wówczas należy wymienić ziemię na świeżą. Przedtem dokładnie myjemy doniczkę w wodzie z Domestosem. Pojawianiu się pleśni na ziemi również sprzyja zbyt silne nawożenie. Jeżeli uzupełniamy doniczkę świeżym podłożem, aż do następnego sezonu nie nawozimy rośliny.

biały nalot na ziemi nie zawsze jest pleśnią. Może to być również owapnienie. Jego powodem jest podlewanie rośliny zbyt twardą wodą. Aby wapienny osad się nie pojawiał należy podlewać roślinę przegotowaną i odstaną przed 24h wodą.
mgr inż. Agnieszka Lach
ODPOWIEDZ