Phalaenopsis cz.2

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Może muszki próbowały zapylić storczyka i on otrzymał sygnał,że może zakończyć kwitnienie.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Megajra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2011-08-30, 07:41

Post autor: Megajra »

Poniżej zdjęcia mojego różowego problemu, o którym pisałam wcześniej:
Załączniki
Odległość storczyków od owoców (owoce po lewej przy lodówce)
Odległość storczyków od owoców (owoce po lewej przy lodówce)
To reszta storczyka
To reszta storczyka
Kwiat na nieopadającej gałązce
Kwiat na nieopadającej gałązce
Jedna gałązka ma się świetnie, na drugiej został już tylko pączek-zdjcia robione 3 dni temu.
Jedna gałązka ma się świetnie, na drugiej został już tylko pączek-zdjcia robione 3 dni temu.
smutasek.jpg
"Kto sadzi rośliny jesienią, każe im rosnąć, a kto wiosną, ten musi je o to prosić"

Mój ogród-zapraszam
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Witam po pierwsze to podpięłabym tą opadającą gałazkę... wiesz kwiaty są dość ciężkie dla takiego małego odnóża;) po prostu wbij patyczek w podłoże byle nie uszkodzić korzeni delikatnie i z wyczuciem. Myślę że to nic poważnego skoro druga łodyga jest ok:)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

wklęsła plama na liściu storczyka

Post autor: DiAbLuSiA »

Dziś zauważyłam jedną wklęsłą plamę na liściu storczyka, jest tylko na tym jednym liściu, cóż to? Spryskać to topsinem na grzyba? Czy to jakiś szkodnik? Boże znowu coś :cry: ja to mam pecha!

Obrazek
Obrazek
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Może to być coś zastarzałego (np. po ataku wciornastka) tylko za bardzo zaczęłaś je ostatnio oglądać ;) Ale dla pewności oberwuj ją, choć nie wydaje mi się ona jakimś problemem. Gdyby się powiększyła to wytnij plamę z dużym zapasem zdrowej tkanki i albo zasyp cynamonem albo opal nad płomieniem. U mnie liśie po ataku w/w agresora wyglądały dużo,dużo gorzej a storczyki żyją, kwitną, wypuszczają na gwałt multum korzeni i liści (już pięknych).

Ps. To nie pech tylko tak działa na nas forum. Też miałam tak na początku,że wszędzie widziałam insekty, wirusy, bakterie, grzyby i inne przypadłości. Jak wyluzowałam to wszystko wróciło do równowagi. I tego Ci życzę :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Merghen pisze:Może to być coś zastarzałego (np. po ataku wciornastka) tylko za bardzo zaczęłaś je ostatnio oglądać ;) Ale dla pewności oberwuj ją, choć nie wydaje mi się ona jakimś problemem. Gdyby się powiększyła to wytnij plamę z dużym zapasem zdrowej tkanki i albo zasyp cynamonem albo opal nad płomieniem. U mnie liśie po ataku w/w agresora wyglądały dużo,dużo gorzej a storczyki żyją, kwitną, wypuszczają na gwałt multum korzeni i liści (już pięknych).

Ps. To nie pech tylko tak działa na nas forum. Też miałam tak na początku,że wszędzie widziałam insekty, wirusy, bakterie, grzyby i inne przypadłości. Jak wyluzowałam to wszystko wróciło do równowagi. I tego Ci życzę :)
Chyba masz rację. Może to już było a nie zauważyłam tego wcześniej będę obserwować czy będzie się powiększać. Dzięki za informację i pomoc. Choć powiem Ci że nie zauważyłam żadnego żyjątka u mnie na roślinkach. Póki co zmierzyłam to linijką (7mm)żeby wiedzieć na pewno czy się powiększa czy nie a póki co nie zawracam sobie tym głowy.

Moja mama twierdzi że już mam hopla na punkcie tych storczyków.:)
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Możesz jeszcze - jeśli oczywiście masz pod ręką - użyć jakiegoś preparatu/wyciągu z pestek grejfruta (np. Citrosept-to można dostać w aptece lub w sklepie ze zdrową żywnością, Grevit i Biosept Active - dla roślin w ogrodniczych). Posmarować to miejsce nierozcieńczonym preparatem. Jest anty- wirusowy i grzybowy oraz wzmacnia rośliny. Warto go mieć pod ręką jako pierwsza pomoc :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Merghen pisze:Możesz jeszcze - jeśli oczywiście masz pod ręką - użyć jakiegoś preparatu/wyciągu z pestek grejfruta (np. Citrosept-to można dostać w aptece lub w sklepie ze zdrową żywnością, Grevit i Biosept Active - dla roślin w ogrodniczych). Posmarować to miejsce nierozcieńczonym preparatem. Jest anty- wirusowy i grzybowy oraz wzmacnia rośliny. Warto go mieć pod ręką jako pierwsza pomoc :)
Postaram się kupić w poniedziałek coś takiego:). A ewentualnie tym co kupiłam do korzeni na grzyba nie można tego posmarować?
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Gdzie można kupić ten biosept active? u mnie w leroy nie ma:(
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

U mnie jest w ogrodniczym, takim zwykłym Jak potrzebuję to Panie mi zamawiają. Widziałam też na Allegro :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Merghen pisze:U mnie jest w ogrodniczym, takim zwykłym Jak potrzebuję to Panie mi zamawiają. Widziałam też na Allegro :)
a jaka cena tego u Ciebie w ogrodniczym? ja patrzałam w dwóch u mnie i nie mieli:(
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Około 10-13 zł. Ale jak nie mogą go sprowadzić do dwóch tygodni to zamawiam przez allegro.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

A czy koniecznie musi to być biosept czy coś innego na tego wciornastka czy musi zawierać ten ekstrakt z grejpfruta?
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Biosept Active nie jest na wciornastka. Na niego musisz zastosować odpowiedni preparat. Biosept, Grevit czy inny preparat zawierający wyciąg z pestek grejfruta działa bardziej na grzyby i wirusy a jednocześnie wzmacnia roślinę.
Na wciornastka zastosowałam coś innego, muszę odszukać w archiwum środków ochrony więc podam Ci później a teraz profilaktycznie używam żółtych tabliczek/kartek.

Edit: Na wciornastka stosowałam Pro Agro 100 SL. Kupiłam na mszyce ale miał też wyszczególnienie na wciornastka. Użyłam do podlewania i po jednym razie zniknęły ale pokłute brzydkie liście pozostały i by wzmocnić roślinę to smarowałam je Bioseptem.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Merghen pisze:Biosept Active nie jest na wciornastka. Na niego musisz zastosować odpowiedni preparat. Biosept, Grevit czy inny preparat zawierający wyciąg z pestek grejfruta działa bardziej na grzyby i wirusy a jednocześnie wzmacnia roślinę.
Na wciornastka zastosowałam coś innego, muszę odszukać w archiwum środków ochrony więc podam Ci później a teraz profilaktycznie używam żółtych tabliczek/kartek.

Edit: Na wciornastka stosowałam Pro Agro 100 SL. Kupiłam na mszyce ale miał też wyszczególnienie na wciornastka. Użyłam do podlewania i po jednym razie zniknęły ale pokłute brzydkie liście pozostały i by wzmocnić roślinę to smarowałam je Bioseptem.
Ok dzięki więc kupię na allegro ten biosept bo ja nie widze nigdzie tego szkodnika;) a powiedz to posmarować tym bioseptem to miejsce? z lekkim zapasem ? od spodu i od góry?
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
ODPOWIEDZ