Pelargonie bardzo słabo kwitną

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
urbas91
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2023-06-13, 21:38

Pelargonie bardzo słabo kwitną

Post autor: urbas91 »

Witam,
Mam do Was takie pytanko, otóż na balkonie co roku mam trzy skrzynki z pelargoniami zwisającymi. Co roku zawsze było pełno kwiatów a w tym roku zaledwie kilka kwiatków. Pelargonie kupuje zawsze w sprawdzonym miejscu, w szklarni gdzie są uprawiane. U sąsiadów już jest pełno kwiatów a tu pustki. W załączniku przesyłam zdjęcia. Nawozu używam raz w tygodniu firmy target. Pelargonie mam na balkonie od majówki i od tego czasu brak kwiatów. Wiecie co może być przyczyną? Słońce jest od godziny 12-13 do samego wieczora. Dziękuję za odpowiedź i poradę co można z tym zrobić. Dziękuję i pozdrawiam.
Załączniki
IMG_20230613_213353.jpg
IMG_20230613_213417.jpg
IMG_20230613_213432.jpg
IMG_20230613_213402.jpg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Pelargonie bardzo słabo kwitną

Post autor: Krysia »

U mnie kwitną. Używam biohumusu do kwitnących w środku tygodnia i kristalonu zielonego (mała ilość na końcu łyżeczki do herbaty rozpuszczona w litrowej butelce wody w weekendy, czyli dwukrotnie w ciągu tygodnia nawożę. Liście masz ładne. Pozdrawiam :)
Załączniki
biohumus ma być do kwitnących, akurat mi się skończył, zielony dodaję do roślin domowych, pozdrawiam
biohumus ma być do kwitnących, akurat mi się skończył, zielony dodaję do roślin domowych, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Pelargonie bardzo słabo kwitną

Post autor: Petrus »

Cześć. Jaki nawóz używasz? Może ma więcej azotu i pelargonie idą w liście a nie w kwiaty.
Kup sobie nawóz w proszku taki do surfinii lub pelargonii. Stosuj połowę dawki lub nawet 1/3 podanej na opakowaniu ale dodawaj go do każdego podlewania. Pelargonie powinny szybko zacząć kwitnąć. ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Pelargonie bardzo słabo kwitną

Post autor: Bettiw »

Trochę czasu minęło i myślę że problem ustąpił, na przedostatnim zdjęciu od dołu widać pełno pąków kwiatowych. Czasem producent zaprzestaje nawożenia przed wystawieniem do handlu bo efekt już uzyskał pięknie kwitnące kwiaty i ta przerwa powoduje że następuje spadek kwitnienia i zawiązywania pąków, ale jak systematycznie podlewałeś z nawozem do roślin kwitnących to znowu rośliny zostały pobudzone do kwitnienia. :-D
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
KlaudiaRose
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2022-07-20, 15:48

Re: Pelargonie bardzo słabo kwitną

Post autor: KlaudiaRose »

Tak zaczęłam czytać wątek i nie ukrywam, że się troszke zdziwiłam, bo pelargonie raczej należą do kwiatów, które dobrze "czują" się na balkonie. A ma ktoś może surfinie ? Czytałam, że w pełnym nasłonecznieniu sobie radzą. Tylko, że ja mam balkon na wschód. Przy okazji podrzucam artykuł dotyczący kwiatów balkonowych https://brzeszcze24.pl/kwiaty-balkonowe ... ja-slonce/ Pomyślałam, że może znajdzie ktoś coś dla siebie.
ODPOWIEDZ